reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4, wynagrodzenie, macierzyński

Aaa_95

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2019
Postów
111
Cześć wszystkim post kieruje do osób znających się na sprawach kadrowych otóż: pracuje w firmie gdzie jestem zatrudniona na umowę o pracę i otrzymuje stałe wynagrodzenie plus prowizje (jako drugi przelew). Problem polega na tym, że prowizje dostaje z wypłata na konto z miesięcznym opóźnieniem. Osoba pracująca w mojej firmie z kadr poinformowała mnie że jakbym poszła na l4ciazowe w grudniu a wynagrodzenie prowizyjne otrzymam w styczniu to normalnie zostanie mi ono przelane na konto. Ale pytanie jak ze średnia na L4?osoba z kadr uważa że mimo wszystko zostanie to dodane do średniej ponad do przebywając już na L4 ciążowym w grudniu będę otrzymywała na konto również zaległe prowizje w msc lutym ponieważ wypracowalam je wcześniej a oni je przelewają później. Dodała że jak już będę szła na urlop macierzyński to wszystkie te prowizje (styczniowa, z lutego) zostaną podliczone i dodane do mojego głównego wynagrodzenia. Czy rzeczywiście tak jest? Kojarzę przypadki gdzie często brano L4 zwykle by zastopować sobie średnia a tu taka niespodzianka .może ktoś się orientuje?dodam że pracuje w firmie od czerwca 2019.
Dziękuję za pomoc
 
reklama
Rozwiązanie
Hej, dołącze się do pytania.

A co jeżeli mam umowę (1 przelew) oraz premię uznaniową (2 przelew)? Premie mam co miesiąc przelewem, jest opodatkowana. Czy jak pójdę na l4 to rozumiem że l4 ciążowe będzie najniższe a co z macierzyńskim? Będzie liczone ze średniej z 12 miesięcy?
Umowa o pracę? Od kiedy jest zatrudnienie? Generalnie podstawę zasiłku chorobowego wylicza się tak jak macierzyńskiego czyli średnia z ostatnich 12 miesięcy ( o ile jest ciągłość zatrudnienia i nie było w ciągu ostatnich 3 miesięcy kalendarzowych zwolnienia lekarskiego). Tylko, ze chorobowe ciążowe wypłaca się w wysokości 100% zasiłku, a macierzyński przez 6 miesięcy 100% a przez kolejne 6 60% lub przez 12 80%. Wysokość zasiłku nie musi być minimalna...
Cześć wszystkim post kieruje do osób znających się na sprawach kadrowych otóż: pracuje w firmie gdzie jestem zatrudniona na umowę o pracę i otrzymuje stałe wynagrodzenie plus prowizje (jako drugi przelew). Problem polega na tym, że prowizje dostaje z wypłata na konto z miesięcznym opóźnieniem. Osoba pracująca w mojej firmie z kadr poinformowała mnie że jakbym poszła na l4ciazowe w grudniu a wynagrodzenie prowizyjne otrzymam w styczniu to normalnie zostanie mi ono przelane na konto. Ale pytanie jak ze średnia na L4?osoba z kadr uważa że mimo wszystko zostanie to dodane do średniej ponad do przebywając już na L4 ciążowym w grudniu będę otrzymywała na konto również zaległe prowizje w msc lutym ponieważ wypracowalam je wcześniej a oni je przelewają później. Dodała że jak już będę szła na urlop macierzyński to wszystkie te prowizje (styczniowa, z lutego) zostaną podliczone i dodane do mojego głównego wynagrodzenia. Czy rzeczywiście tak jest? Kojarzę przypadki gdzie często brano L4 zwykle by zastopować sobie średnia a tu taka niespodzianka .może ktoś się orientuje?dodam że pracuje w firmie od czerwca 2019.
Dziękuję za pomoc
W zależności czy premia jest uznaniowa czy regulaminowa. To jest napisane w umowie. Ja mam regulaminowa i ona jest wliczona do średniej na l4. Uważam , że skoro kadrowa Ci mówi, że premia bedzie wliczana to jest to najlepsze i najbardziej wiarygodne źródło informacji.
 
Biorą średnią z ostatnich 12 miesięcy przepracowanych. Jeśli miałaś prowizję opodatkowane to wliczaja to w dochod
Tak prowizja opodatkowaną tylko pytanie czy jak pójdę na l4 w grudniu to będę miała wliczona prowizje która przyjdzie mi w styczniu do średniej? Bo coś kojarzę że l4blokuje dochód więc z tego wynika że by nie było liczone.zalezy mi na tym aby prowizja że stycznia była liczona i do l4i do macierzyńskiego dlatego chcę wiedzieć czy mogę iść po l4do lekarza teraz czy czekać do końca stycznia aż dostanę wpływ za tą prowizje styczniowa(która wypracowalam w grudniu)
 
Tak prowizja opodatkowaną tylko pytanie czy jak pójdę na l4 w grudniu to będę miała wliczona prowizje która przyjdzie mi w styczniu do średniej? Bo coś kojarzę że l4blokuje dochód więc z tego wynika że by nie było liczone.zalezy mi na tym aby prowizja że stycznia była liczona i do l4i do macierzyńskiego dlatego chcę wiedzieć czy mogę iść po l4do lekarza teraz czy czekać do końca stycznia aż dostanę wpływ za tą prowizje styczniowa(która wypracowalam w grudniu)
Nie wlicza Ci jej jak ona będzie w styczniu A Ty dostaniesz L4 w grudbiu
 
Nie wlicza Ci jej jak ona będzie w styczniu A Ty dostaniesz L4 w grudbiu
Też tak mi się wydawało.z tym że kadrowa tłumaczyła mi że będzie wliczona dlatego że wypracowałam ja w grudniu a to, że oni z opóźnieniem wypłacają tą prowizje to nie istotne. Bo wypracowalam tą prowizje przed L4 no ale przecież wpływu na konto nie będę miała z grudnia tylko w styczniu z tytułem prowizja za grudzien
 
Jeśli wypłaca Ci L4 przed przelewem z pracy to logiczne że Ci tego nie wlicza.... bo skąd mają wiedzieć że masz dostać większe pieniądze. Chyba że twój pracodawca w druku do ZUS wypisz to w twoich zarobkach.
Jeśli firma zatrudnia więcej niż 20osob to oni wyplacaja Ci L4
 
Cześć wszystkim post kieruje do osób znających się na sprawach kadrowych otóż: pracuje w firmie gdzie jestem zatrudniona na umowę o pracę i otrzymuje stałe wynagrodzenie plus prowizje (jako drugi przelew). Problem polega na tym, że prowizje dostaje z wypłata na konto z miesięcznym opóźnieniem. Osoba pracująca w mojej firmie z kadr poinformowała mnie że jakbym poszła na l4ciazowe w grudniu a wynagrodzenie prowizyjne otrzymam w styczniu to normalnie zostanie mi ono przelane na konto. Ale pytanie jak ze średnia na L4?osoba z kadr uważa że mimo wszystko zostanie to dodane do średniej ponad do przebywając już na L4 ciążowym w grudniu będę otrzymywała na konto również zaległe prowizje w msc lutym ponieważ wypracowalam je wcześniej a oni je przelewają później. Dodała że jak już będę szła na urlop macierzyński to wszystkie te prowizje (styczniowa, z lutego) zostaną podliczone i dodane do mojego głównego wynagrodzenia. Czy rzeczywiście tak jest? Kojarzę przypadki gdzie często brano L4 zwykle by zastopować sobie średnia a tu taka niespodzianka .może ktoś się orientuje?dodam że pracuje w firmie od czerwca 2019.
Dziękuję za pomoc
Do podstawy naliczenia zasiłku chorobowego bierze się wynagrodzenie wypłacone z ostatnich 12 miesięcy. Wypłacone, nie należne. Zatem do wyliczenia zasiłku będzie brane pod uwagę wynagrodzenie wypłacone w okresie od grudnia 2018 do listopada 2019. O ile w przeciągu ostatnich 3 pełnych miesięcy kalendarzowych czyli wrzesień - listopad nie byłaś na zwolnieniu lekarskim. Bo wtedy podstawa jest zasiłek wyliczony przy poprzednim zwolnieniu.
 
reklama
A z tymi prowizjami jeszcze musisz sprawdzić w umowie - bo jak masz zapis mówiący o tym, że są one wypłacane niezależnie od obecności, to wogóle ich się do średniej nie bierze, a dalej wypłaca je firma.
 
reklama
Hej, dołącze się do pytania.

A co jeżeli mam umowę (1 przelew) oraz premię uznaniową (2 przelew)? Premie mam co miesiąc przelewem, jest opodatkowana. Czy jak pójdę na l4 to rozumiem że l4 ciążowe będzie najniższe a co z macierzyńskim? Będzie liczone ze średniej z 12 miesięcy?
 
Do góry