reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ładna mama po ciąży - ćwiczenia, kosmetyki, moda

reklama
asia.85 jeśli widzisz ruchy jelit to albo jesteś aż tak szczupła albo mi to przepukliną pachnie... ja mam nierówny i zapadnięty brzuch z jednej strony (lewej) przy biegunce i odwodnieniu ale ruchów żadnych nie zaobserwowałam (oprócz falowania skóry z tłuszczykiem)
 
Ja mam to samo.Zapadniety brzuch z lewego boku,na srodku ,,kopiec kreta'':szok:Boje sie ze juz zawsze bede wygladac jakbym byla w ciazy,bo wszystko mam ,,normalne''tylek,nogi ,boczki-tylko tez nieszczesny brzuch taki wypukly jak 6 mies:-(a juz za mna 5 mies to powinien sie wciagnac.Mam sasiadke ktora juz po porodzie jest z 10 lat i jest tez szczupla tylko ciagle wyglada jakby byla w ciazy.Niestety niektorym zostaje.
Asia jesli w pepku to rzeczywiscie moze przepuklina.
Z wielka bida zaliczylam 60 min aerobiku.Oczywiscie zaczelam o 19 a skonczylam przez te moje dziewuchy po 22.A no i nie jadlam slodyczy i po 18.Jesli znow przez 5 dni nic nie schudne to nie wiem.No dobra zgodze sie z tym ze zeby schudnac kg trzeba tydzien.A kg mozna przytyc w 2-3 dni:szok:mowie tu o sobie oczywiscie
 
Doti doti juz jakis postep J wczoraj miałam wene i napisałam takiego długiego posta ale mi na końcu wszystko wcielo.. skoro nie możesz pozwolić sobie na intensywny trening to wiele zależy od twojej diety.mysle,ze na początek warto liczyc kalorie i zwracać uwagę na to co jesz. z tego co piszesz o sobie licze,ze mnie więcej potrzebujesz ok. 1600 kcal dziennie żeby twoja waga utrzymywala się na tym samym poziomie, zatem jeśli chcesz zdrowo schudnąć twój plan zywieniowy powinien konczyc się na ok. 1200 kcal.wberw pozorom to jest dużo i wcale nie jest się głodnym.no i najwazniejsza rzecz 5 posilkow spożywanych o tej samej porach ( z poślizgiem do 1 h). z czego dwa musza skladac się z warzyw i owocow. No i nie dojadamy po dzieciach! wiem,ze czasem szkoda wyrzucać, ale o ile nie możemy tego zostawić na później, należy zwyczajnie je wyrzucić. Jeśli w ciągu dnia nie masz czsu przygotowywać posilkow dla siebie, rob to wieczorem jak dzieciaki ida spac, unikniesz podajania i lapania byle czego byle zapchać zoladek. I nie potrzebujesz zadnych tabletek z błonnikiem-dodawaj np. lyzke otrebow do zupy lub sałatki to poprawi perystaltykę jelit.
Pamiętasz jak rzucilas się na ptasie mleczko? Ile zjadlas kostek? To zwróć uwagę ile kcal ma jedna kostka. Z tego co pamiętam to 55! Zatem jeśli zjadlas ich np. 10 to wyczerpuyjesz swoja swoja dzienna pule kalorii w polowie.
Wiem, ze asia miała przygotować ci plan zywieniowy i wyslac, ale jakby jej się nie ualo to poniżej wklejam mój przkladowy plan na 1 dzien 1200 kcal. Pamiętaj o piciu co najmniej 2 litrow wody/herbary zielonej/czerwonej.
Śniadanie I

Musli z mlekiem:

- musli z suszonymi owocami- 50g- 5 łyżek lub płatki nestle fitness lub otreby owsiano-pszenne
- mleko 1,5%- 250ml- szklanka lub jogurt naturalny 2%- 200g- ¾ szklanki albo owocowy 1,5%
Śniadanie II
Mandarynki 2-3 sztuki
Obiad
Pierś z sosem pietruszkowym z brokułami:
- pierś z kurczaka bez skóry- 150g- ¾ średniej piersi
- masło- 15g- 1 i ½ łyżki
- śmietana 12%- 100ml- 5 łyżek
- natka pietruszki- 10g- łyżka posikanej
- brokuły- 250g- ½ paczki mrożonych lub około 5 różyczek świeżych
Pierś lekko rozbić, na rozbitą położyć 1 i ½ łyżki schłodzonego masła, posypać przyprawami, zapiec w piekarniku- można włożyć w rękaw do pieczenia lub sreberko.
Śmietanę zagotować, natkę drobno posiekać i dodać do śmietany. Całość zmiksować na jednolitą masę. Doprawić. Mięso podawać z ugotowanymi brokułami, polane sosem pietruszkowym.
Podwieczorek
Jogurt, pestki dyni:
- jogurt owocowy 1,5%- 200g- ¾ szklanki- light- może być jogobella light, 1,5% mają też jogurty kościańskie lub naturalny 2%
- pestki dyni- 20g
Kolacja
Bułka grahamka z twarożkiem ziarnistym:
- bułka grahamka- 50g- 1 mała lub chleb graham- 60g- 1 i ½ kanapki
- rzodkiewki- 50g- 5 średnich
- twarożek ziarnisty- 100g- ½ opakowania

Bardzo przydatna strona, żeby mieć wyobrażenie co ile wazy Przelicznik Kuchenny - Ponad 1000 produktów spożywczych do przeliczania, wszystkie ze zdjęciami

Dla cwiczacych dziewczyn-pamietajcie ze masa miesiniowa jest ciezsza od tłuszczowej, wiec czasem waga się zatrzymuje, a cm leca. Co do zostającego brzucha po porodzie to zwykle zaniedbanie, brak cwiczen, nie noszenie pasa.. przy dbaniu o siebie to do 2 lat wracamy do stanu sprzed ciąży:tak:

Dziewczyny mam nadzieje, ze to co napisałam może się komus przyda, nie chce się wymadrzac tylko zwyczjnie pomoc:sorry:


Ja dalej dzielnie walcze z treningiem insanity i dieta i w końcu po spozniajacym się @ znowu waga zaczela spadac. Powoli, ale do celu i najważniejsze zdrowo:-)
 
Ostatnia edycja:
witam,
chłopcy spią więc zaliczyłam trening 50min, wyglądam jakbym spod prysznica wyszła....do soboty mam jeszcze orbitreka bo w sobote niestety moja machina musi ustapić miejsca choince:-)

Skarleta ja własnie w niedziele u tesciowej zjadłam 8szt ptasiego mleczka, przyjemne było jedzenie mniam:-D wczoraj spaliłam dodatkowo 300kalorii na orbim...ale nie uważam tego za kare...

Doti przerywany trening raczej nie wpływa dobrze, postaraj się min 30-40minut cwiczyc...
 
sempe bo tu nie chodzi o jakies biczowanie, o frustracje w niejedzeniu, chodzi o umiar i zdrowy rozsadek:-) i jak zje sie slodkie 1 w tyg to swiat sie nie zawali, ale nie moze to byc cale opakowanie ptasiego mleczka tylko kilka kawalkow i nalezy to zbilansowac z reszta spozywanych kalorii :-)
 
Dobra dziewczyny, dołączam do Was. Będziecie mnie mobilizować swoimi postępami:tak:

Zapisałam się na półmaraton w marcu i tym razem nie ma bata, pobiegnę:tak: (rok temu byłam zapisana, ale wiadomo...Mania ;-)) Od dzisiaj biegam. Zdam relację jak mi pójdzie. Obawiam się małej klęski, ale mam nadzieję, że nie podupadnę przez to na duchu za bardzo:rofl2:
 
Aia ja rok temu sobie obiecalam, ze w 'nagrode' za ciaze tez wystartuje w polmaratonie :-D miesiac temu postanowilam rozpoczac treningi, ale kurcze po pierwszym dniu skonczylam prawie z zapaleniem oskrzeli i 2 tyg kaszlem:crazy: zatem odpuscilam treningi na dworze i poki co poprawiam kondycje w domu:-) ale bede czekac na twoja relacje, jestes lepsza juz sie zapisalas :rofl2:
 
reklama
Kopiec kreta wyglada mi na rrozstep miesni prostych brzucha. jak napne brzuch to po srodku robi mi sie taki stozek (pepek wychodzi na gore). zeby to sprawdzic trzeba sie polozyc na plecach, zgiac jedna noge pod katem 90 stopni i ja podniesc, a druga podniesc wyprostowana pod kontem ok 45 jak do nozyc na taka wysokosc. I napiac brzuch. Jak brzuch zmienia ksztalt w kopiec-stozej tzn ze miesnia sa rozwalone. Wiaze sie to z przepuklina kresy bialej (ta ktora robi sie w ciazy ciemna kreska) badz przepuklina pepkowa.
N apewno cwiczenia na miesnie brzuch standardowe trzeba sobie darowac. Ja teraz odpuscilam Ewke. Robie spiny (na kolanach i lapach robie grzbiet kota z wydechem i spieciem miesni brzucha w strone kregoslupa, albo lezac na plecach, nogi zgiete w kolanach, stopy na podlodze i spiny z podniesieniemm lekkim miednicy, brzuch jakby przykleja sie do kregoslupa). Teraz cwicze niewiele, ale na poczatku robilam 1000 spinow dziennie (nie meczy to i nie trwa dlugo, ale jest piekielnie nudne) i widze juz efekty. Brzuch wieczorem nadal wywala ale pomiary wskazuja ze jakies ok 3 cm mniej. Rano w pepku 75 cm :)
No i dziwnym sposobem bez cwiczen schudlo mi sie jeden kilogram, ale to zapewne ze wzgledu na to ze piersia karmie juz tylko w nocy i rano. reszta staram sie leceic na butli, takze cyce juz mniejsze :)

A i noszenie pasa jednak pomaga. Ja swoja Mke zszylam tak ze chyba jest teraz XS i mi ledwo przez pupe przechodzi ale staram sie go nosic caly dzien i czasem na noc tez. Tylko jak wychodze z domu to zdejmuje bo tak jakos dziwnie sie czuje w tym pasie... zaluje ze nie nosilam go wczesniej, no ale za wczesnie tez nie mozna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry