reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja/karmienie piersia; butelką, problemy bóle itp

:)
ja chciałam napisać że moje dziecię przez tydzień przybrało 250 g. Wkkkońcu:-):-):-):-):-)
Lekarka mnie trochę podniosła ciśnienie bo powiedziała żeby nie odciągać tylko karmić:baffled::baffled::baffled::baffled: a co ja robiłam wcześniej:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Coprawda młoda od 2 dni opróżnia całkowicie piersi także nic nie zostaje.
Kicrym zerknij sobie na liste z linka który wstawiłam. Pij pij i pij. dorby zwyczaj to wypicie 2 szklanek wody odrazu po karmieniu.
Ja nadal nie mam pokarmu wystarczająco dużo ale zdaża sie ze młoda się naje bo akurat np. sie zrobi więcej. Jestem dobrej myśli bo to podobno najważniejsze. Postanowiłam wziąć to na luz i wiem że jak się nie uda to po prostu dam sztuczne....i już nie mam takieo ciśnienia. Dzisiaj od 4 rano do gdzieś 11 tej przystawiałam młoda prawie non stop bo chciała, więc mnie tak wymięła ale cóż organizm musi dostać sygnał że ma robić więcej :-D
Renia mam woreczki do mrożenia ale do nich odciągałam wcześniej jak nie było takiej potrzeby zużywania pokarmu. Teraz magazynuje w słoiczku (takim po przecierze pomidorowym, wymyte na 20 tą stronę i wygotowany) nie używam jednak zakrętki tylko zamykam szczelnie przy pomocy foli spożywczej i do lodówki. Myśle że to wystarcza zwłaszcza że pokarm siedzi tam tylko kilka godzin i zużywam wszystko w ciągu dnia i jest git:-):-), mysle ze mozna spokojnie też w jakiejś szklance np trzymać.
Generalnie jak pokarm ma leżeć dłużej niż 2 dni to zamrażam w specjalnych woreczkach (super sprawa te woreczki)

Kate no ja bym tak jak surv próbowała. Zanim zaczniesz odciągać przyłóż sobie do piersi gorące pieluchy ( wyprasowane na maxa żelazkiem) po takim ogrzaniu pokarm zdecydowanie łatwiej się odciąga. Można też gorący prysznic zrobić piersiom.

ide odciągać pokarm
ahoj
trzymajcie się dzielnie;-)
 
reklama
ja sie zastanawiam czy wogóle nie odciągać wszystkiego i dawać małemu z butelki wtedy bym wiedziała ile zjadł a tak niby opróżnia dwa cycki ale co dalej?
odciągam po każdym karmieniu nawet jak już prawie nic nie leci to masuje i wtedy jakieś strumyczki sie pokazuja i tak z 20 minut
renia też własnie o tym czytyłam i tak robie że jak zje to daje na zmiane tylko że bardzo mało tego mlekczka i mały sie denerwuje także wiecej tego przekłądania niż jedzenia,
no a z butelki i tak bedzie musiał pić bo ja na studia wracam to chyba przez cały dzień jakoś musi jeść
 
Ja się staram odciągać i dawać młodemu z butelki w ciągu dnia.Tak mi jest wygodniej on się najada i ma dłuższe przerwy wcześniej potrafił mi wisieć na piersi godzinami,chociaż do piersi też staram się go przystawiać zeby pobudzać tą laktację.Dziś w nocy wstał nam przed 4 więc jak sobie pojadł to z drugiej piersi odciągnęłam.
 
A u nas Adaś karmiony tylko i wyłącznie cycem :-) Raz tylko mu się zdarzyło wyssać z jednego i drugiego cyca ale to też nie było do końca :happy: Także Mamusia ma pokarmu nawet i nadmiar i to chyba tłustego bo dziecko przybiera na wadze i robi się małym klockiem , no i ma już dwie brody :-)
 
my już po wizycie, po 2 dniach mały przybrał 100 gr:szok:czyli tyle ile w ciągu ostatnich 2 tygodni:szok:mam mu podawać nan albo bebiko HA ale po cycach wiec jak bedzie głodny to zje a jak nie to nie(podobno)no i dodawać przed 2 posiłkami ten Nutriton na zagęszczenie pokarmu na to ulewanie.

Kate ja mam Avent Isis i też cięzko idzie ,wiec pompuj dalej:-Dw szpitalu mi położna odciągnęła elektrycznym Medeli i jak dla mnie bez prównania ale nie mam tyle kasy na takie cudo:confused:
 
kicrym
2 dni i 100 gram to pięknie:-):-):-)
no patrz. Jak ja się pytałam kilka razy o dokarmianie sztucznym to dostałam zakaz, tylko biust:szok:
Zobaczymy jak to będzie.
 
reklama
post dzieki za linka:tak:
bea ja od dzisiaj na mój laktator z Aventu nie narzekam, bo porzyczyłam od kolezanki z jakies firmy Lobi czy jakos tak i myslałam że mi cyca wyssie a nic nie leciało masakra:-Dtakże mój Aventowski od dzis to cudo :-D
 
Do góry