reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja/karmienie piersia; butelką, problemy bóle itp

ja mialam identycznie jak wy i niestety sie poddalam,bo myslalam ze to juz faktycznie nieodwracalne:-(Po tym jak chcialam odciagnac i nic nie polecialo to juz calkiem zrezygnowalam.Z tym,ze ja tych wkladek prawie w ogole nie uzywalam,no moze w sumie 4 zuzylam,a nakupilam 3 opkaowania po 36 szt.,wlasnie je oddalam kolezance ciezarowce,moze jej sie przydadza.
Ja narazie daje cyca nad ranem,ale to i tak nie wystarcza,wiec maly chwiel possie i zaraz butla idzie w ruch.
Trzymam za was kciuki:tak:
 
reklama
Ja wkladek uzywam od poczatku i chyba bym nie wyrobila bez nich. Ostatnio tez mam zflaczale piersi ale jak przystawie do jednej to z drugiej leci mleczko.
 
ja walcze nadal:tak:wczoraj małego niestety mama musiała dokarmić sztucznym bo tylko wyszłąm z domu to maly wołal jeść, ale wszystko jest ok jak tylko moge to daje mu cyca i gra.
Madzia moja mama mi powtarza że ja sie tylko na sztucznym wychowałąm i jak dobrze wyglądam:-D także przekonała mnie że to nic złego :tak::-D
 
Kicrym moi rodzice tez niezlego paczka wychodowali (czyt.mnie) i tylko na sztucznym;-)
Ciesze sie chociaz pzez te 1,5 miesiaca dawalam tylko cyca,zawsze to lepszy start niz odrazu sztuczne.
 
mój Agent wczoraj trochę postękał przy karmieniu, a ja w akcje desperacji wyciągnęłam sztuczne mleczko (mam takie małe słoiczki Bebilonu - Ciocia załatwiła mi ze szpitala:sorry2:) i na prędko wyparzałam drugą butelkę, którą kupiłam awaryjnie na mleko:baffled: zrobił dwa łyki i odlot:tak: zasnął sam w łóżeczku ok 22ej i obudził się o 3.30:-p reszta nocy i dnia w normie:-D mleko w piersiach jest, więc chyba dam radę:sorry2: chciałam kupić jakieś inne mleko, ale w mojej dziurze było tylko Nan, a tego nie chciałam, więc nic nie kupiłam i ostatecznie doszłam do wniosku, że to znak iż wszystko będzie dobrze ;-) tego również i Wam życzę;-) damy radę Dojarki:-D
 
Oj, u mnie niestety też cienizna z tym mlekiem :(
Dokarmiam małą już od kilku tygodni. Nieraz jest tak, że przez cały dzień jej wystarcza cyc tylko na wieczór musi dojeść a czasem wcina z butli 4-5 razy dziennie (zawsze po cycu).
Piersi mam jak flaki. Mała pociągnie parę łyków i koniec mleka :-(
Nasz znajomy pediatra też twierdzi że to z nadmiaru stresu i obowiązków...... No niewiem :confused: Bardzo chcę karmić piersią i z tego mojego chcenia niewiele wychodzi. Piję herbatki na laktację, dużo wody, przystawiam małą często i za cholerę nie chce być więcej...a Natala też zadowolona bardziej z flachy niż z cyca.
Kate, moja mała też ma odloty po sztucznym :))) Wyglada jakby chlasnęła kilka piwek...taki błogi wyraz twarzy i od razu śpi :)
Ehhhhh, chyba skończy się butlą na 100% .
Ja też się wychowałam na jakimś ówczesnym mleku w proszku, a później na krowim i mam się świetnie ale jednak....wolałabym karmić piersią......
POWODZENIA dziewczyny, mam nadzieję że wszystkim nam się uda.
A jak nawet nie to cóż... najważniejsze żeby maluszki były najedzone i szczęśliwe...wtedy my też odetchniemy.
Trzymam kciuki.
 
Ostatnia edycja:
no i stało się , własnie pękłam i dałam małemu sztuczne:sorry2:zjadł co prawda 30 ml ale w takim razie już cyc mu nie wystarcza:dry:

Kate a dlaczego nie chcesz Nanu?mi dokarmiali małego nanem w szpitalu i teraz też mam Nan ale HA, po tym w buteleczkach nic mu nie było to mam nadzieje że po tym tez nic niebedzie sie działo
 
Kicrym nie chce Nan-u bo mam tu sporo koleżanek mamusiek i one sprawdziły i szczerze mi odradzają bo dzieci strasznie po tym ulewały, przynajmniej te malutkie, a np. roczny synek koleżanki teraz odstawiany jest od piersi ona daje mu Nan3 i jemu smakuje, tak więc nie ma reguły i być może dużo zależy od dojrzałości ukł. pokarmowego (mam na myśli przyswajanie mleka):-p ja nie kupuję tego tak profilaktycznie;-) za to awaryjnie planuję kupić Bebiko bo dużo dobrego o nim słyszałam albo to nowe mleczko z Hippa;-) zresztą mam nadzieję, że na razie nie będzie takiej konieczności:-) wczoraj siałam panikę, że mleko mi zanika a dzisiaj jak się lało to stanik, koszulka i bluza zostały zmoczone:-D tak trzymać:-D
 
ja daje malemu Hipp rozowe,no wlasnie chcialam sie zapytac czy ono jest normalnie w sklepie w Polsce?bo nie chcialabym jechac stad z walizka pelna mleka,jak bedziemy sie wypierac do Polski.
 
reklama
Kicrym, to że dałaś małemu sztuczne nie oznacza jeszcze, że będziesz musiała na nie na stałe przejść; ja Młodą podkarmiałam jakiś miesiąc temu sztucznym, jak mi się zdawało, że nie dojada, albo że ją brzuszek po moim boli; ona owszem coś tam parę razy zjadła, ale potem po powrocie do karmienia tylko piersią nie było problemów....tzn. były i są ale odwrotne: za skarby świata nie chce pić z butli, nawet mojego mleka:baffled:
 
Do góry