reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja

jeszcze nie dałam - jutreo dam bebiko - na opakowaniu pisza 90 ml

co do przechowywania pokarmu - ja przechowuję w butelkach małych 120 ml canpol baby
w sam raz do mojego małego zamrażalnika - od razu w nich rozmrażam i podaję (tak robiłąm przy Piotrku) - teraz dopiero zacznę zbierać am am - po ok 80-100 ml pokarmu na posiłek szykuję, a ile zje tyle jego.
 
reklama
kurcze mam tak samo jak BETINA
ilośc mleka zmalala czy to mozliwe strasznie sie boje bo jutro mam isc do szkoly i mialam naszykowc tesciowej odciagniete porcje ale nie mam zabardzo co odciagac bo wszystko mala wypija i zostaja mi dwa flaczki obwisłe wiec nie ma co sciagac
AZIK pisala zeby przystawiac co godzine jak najczesciej ale jak mala spi nie ma serca jej budzic czy odciaganie laktatorem co godzine tez poskutkuje???
mam nadzieje ze uda mi sie zwiekszyc ta laktacje bo bede zła :mad: nie chce podawac sztucznego mleczka :(
 
jejku a co to za system nie mam zielonego pojecia o co chodzi
moge prosic o i nstrukcje jak zastopsowac ten system???
 
Kasiula: najpierw odciągasz pokarm przez 7 minut z każdej piersi osobno, potem przez 5, a potem przez 3. ja w szpitalu musiałąm robić to tak, że najpierw karmiłam potem wytchnienia jakieś 20-30min i laktator do ręki. po odciągnięciu jakieś 20-30 min przerwy i karmienie małego. w sumie mały jadł co jakieś 2,5 godzinki. u mnie zwiększyła się troszkę ilość pokarmu.
 
no cóz...jesli chodzi o mnie mam pokarm...jedną karmię a z drugiej mi cieknie :)....niestety musze dokarmiac małą,bo dla niej cycy to mało....poza tym musiałabym ja miec uwieszona przy piersi 24 na dobe zeby była pojedzona...:) taki żarłoczek z niej :)
 
ja tez tak mialam na okrągło mi ciekło odciagala karmilam i ciągle bylo duzo
teraz jakis zastoj sie zrobil nie wiem czemu :(

dzieki za wyjasnienie 753
oczywiscie sprobuje
pije juz herbatke hippa na wzrost laktacji]
i przystawiam mala co godzine do jednej i do drugiej piersi o ile nie spi
jak spi to laktator w ruch
mam nadzieje ze bedzie ok

juz na jutro dla tesciowej mam jedna 100ml porcje dla malej
 
srpóbuj - powinno pomóc. nie od razu, ale po kilku, kilkunastu takich cyklach.

a macie cośik takiego, że w jednej piersi macie więcej mleczka niż w drugiej?
 
reklama
Kasiulka, ja piję herbatkę Hippa, poza tym w nocy odciągam 1-2 razy pokarm laktatorem aż do opróżnienia jednej piersi, dzisiaj w nocy ściągnęłam 80ml (ostatnio tylko 30-50), a Krystianek zjadł mi tylko 55, ale mleczko jest i laktacja się zwiększyła.
 
Do góry