reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja

butelki aventy sa szersze niż standardowe, ale kup po prostu ze dwie najtańsze canpola - i w nich będziesz podgrzewać.
 
reklama
Kasia - spróbuj wzmożyć laktacje - dostawiając czesciej lub pomagając sobie laktatoerm - moze się uda.
 
Witajcie mamusie ja dla odmiany mam pytanie o nawał. jestem teraz w piątej dobie po porodzie, piersi strasznie mnie bolą a pod prawą pachą zrobiła mi się mała boląca gula buuuu, boli trochę mniej po jedzonku małego jak radziłyście sobie z nawałem pokarmu??? pytia ty piszesz że też miałaś ten problem i poradziłaś sobie .... jak?? czekam na info, dzięki
 
inka. laktator na baterie sobie kup. jak dasz dziecku jesc to odciagnij jeszcze troche i zrob zimne oklady z lisci kapusty. umyj liscie i wloz do lodowki. przed uzyciem rozgniec troche i wloz do stanika na ok. 30 min. Przed karmieniem rozgrzej piersi np. cieply prysznic, itp. i daj dzieciaczkowi jesc. i tak wkolko. Kapusta- sok ma wlasciwosci wyciagajace i przeciwzapalne. Zimne oklady hamuja laktacje. Cieple oklady powoduja wyplyw mleczka i dziecku latwiej pic. Trzeba unikac masowania piersi bo to powoduje proces laktacji. Nie mozna tez nosic zbyt obcislych stanikow.Potwa to kilka dni i unormuje sie. Jezeli dostalabys goraczke albo nie przeszlo by dzwon do lekarza. poczytaj sobie tez w internecie na te tematy: nawal mleka, zapalenie piersi. jeszcze jedna rada: najskuteczniej oprozniac piersi recznie. wyciskac mleczko - takie dojenie. ;) Bolesna sprawa z tym zastojem mleczka ale uwierz mi ze to przejdzie. Dwa razy tak sie meczylam. Pozdtrawiam i powodzenia!
 
inkaa, ja na nawałnie polecam również laktatora - to też powoduje wzmożenie laktacji.

w kąpieli, pod prysznicem liub z goracym okłądem (tetra) - powyciskaj nadmiar ręcznie. nawał mija po 2-3 dniach maksymalnie - zaraz dziecko też będzie jadło po prostu więcej.
 
koga, azik - ja mam laktator Aventu i do niego były dwie butelki, podgrzewacz dostałam w prezencie z Canpolu (uniwersalny z miseczką) i te butelki doskonale pasują do podgrzewacza, także niekoniecznie trzeba kupować podgrzewacz z Aventu. Ten z Canpolu jest zdecydowanie tańszy.
 
ja na nawał też stosowałam tylko zimne okłdy po karmieniu, kilka razy odciągnęłam ręcznie (palcami) mleko pod ciepłym prysznicem ale tylko do uczucia ulgi - przeszło po 2 dniach - na szczęście
 
Mi wyjatkowo pomogly oklady z lisci bialej kapusty, pilam tez ( ale w malych ilosciach) herbatke z szałwii bo podobno dziala troche hamujaco na laktacje, kolezanka z kolei robila sobie oklady z ugotowanej cebuli.
 
reklama
ile jesteście w stanie odciągnąc zjednej piersi ml???
pytam kobietek ktore nie maja problemu z nadmiarem pokarmu???

wczoraj wieczorem Emilka dostała pierwszy raz sztuczne mleko
ociągelam ile moglam ale byla nadal niespokojna i głodna żal mi bylo ale coz nie bylo wyjscia
 
Do góry