reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktator muszlowy

Pati4gce

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2022
Postów
814
Hej czy używałyście moze latatora muszlowego? Jestem kpi, ale czuje że przegrywam walke o laktacje. Wszelkie specyfiki na laktacje tak srednio działaja. Staram sie odciagac mleko w miare regularnie ale jest to ciężkie z 3 miesiecznym dzieckiem. Jeszcze chcialam sprobowac z laktatorem w którym ma sie dwie ręce wolne. Moze macie cos takiego do polecenia?
 
reklama
Przejsc na mm.
Ja odciągałam prawie dwa miesiące i nic innego nie robiłam, odciągałam, wyparzalam.
Byłam wymęczona fizycznie i psychicznie. Wszędzie atakowało mnie, że "mleko matki jest najlepsze co mogę dać".
Powiedziałam dość, koniec. Przeszłam na mm i zaczęłam cieszyc sie macierzyństwem. Syn ma 19msc. Jest zdrowym, dobrze rozwijającym się dzieckiem.

Używałam lansinoha podwójnego ale mniej mi ściągał niż pojedynczy lovi.
Podobno najlepszy jest medela plus gorset. Gorset możesz zrobić sama ze stanika sportowego.

Jakikolwiek sposób karmienia wybierzesz będzie on dobry 🙂.
 
Przejsc na mm.
Ja odciągałam prawie dwa miesiące i nic innego nie robiłam, odciągałam, wyparzalam.
Byłam wymęczona fizycznie i psychicznie. Wszędzie atakowało mnie, że "mleko matki jest najlepsze co mogę dać".
Powiedziałam dość, koniec. Przeszłam na mm i zaczęłam cieszyc sie macierzyństwem. Syn ma 19msc. Jest zdrowym, dobrze rozwijającym się dzieckiem.

Używałam lansinoha podwójnego ale mniej mi ściągał niż pojedynczy lovi.
Podobno najlepszy jest medela plus gorset. Gorset możesz zrobić sama ze stanika sportowego.

Jakikolwiek sposób karmienia wybierzesz będzie on dobry 🙂.
No wlasnie ostatnio to odciaganie dlugo trwa,a mleka coraz mniej. Juz raczej sie pogodzilam ze nie potrwa to dlugo. Teraz jeszcze na tyle ile uda mi sie odciagnac to jej daje, ale juz pomalu odpuszczam bo rzeczywiście sie wykonczyc mozna.
 
Jak zależy Ci na tym, zeby jednak jeszcze spróbować z własnym mlekiem, to polecam grupę na fb o mamach kpi. Mi dużo dziewczyny pomogły, są obcykane w temacie. Jeśli jednak czujesz się już zmęczona, to mm krzywdy dziecku nie wyrządzi. Ja przez jakiś czas karmiłam i swoim i mm, później udało się całkiem przejść na własne. Nic na sile...
 

Załączniki

  • 060E5103-5195-48DD-A3B7-EA2A2A625540.jpeg
    060E5103-5195-48DD-A3B7-EA2A2A625540.jpeg
    164,4 KB · Wyświetleń: 68
Jak zależy Ci na tym, zeby jednak jeszcze spróbować z własnym mlekiem, to polecam grupę na fb o mamach kpi. Mi dużo dziewczyny pomogły, są obcykane w temacie. Jeśli jednak czujesz się już zmęczona, to mm krzywdy dziecku nie wyrządzi. Ja przez jakiś czas karmiłam i swoim i mm, później udało się całkiem przejść na własne. Nic na sile...
Dzieki, troche poczytałam jeszcze spróbuje z tym pp podzialac :-)
 
Przejsc na mm.
Ja odciągałam prawie dwa miesiące i nic innego nie robiłam, odciągałam, wyparzalam.
Byłam wymęczona fizycznie i psychicznie. Wszędzie atakowało mnie, że "mleko matki jest najlepsze co mogę dać".
Powiedziałam dość, koniec. Przeszłam na mm i zaczęłam cieszyc sie macierzyństwem. Syn ma 19msc. Jest zdrowym, dobrze rozwijającym się dzieckiem.

Używałam lansinoha podwójnego ale mniej mi ściągał niż pojedynczy lovi.
Podobno najlepszy jest medela plus gorset. Gorset możesz zrobić sama ze stanika sportowego.

Jakikolwiek sposób karmienia wybierzesz będzie on dobry 🙂.
sciagalam mleko niemal rok z 2 maluchami. Nie chce wychodzić na bohatera bo nim ani nie jestem, ani się nim nie czuje. Mm... Są dzieci, którym mm robi krzywdę. Takie były moje maluchy, nie tolerowały mm. Ja nie miałam wyjścia. Wiem jak to potrafi być męczące. Więc jeśli twoje dziecko może pić mm to ty decydujesz co zrobisz. Jeśli jednak chcesz powalczyć i ściągać swoje, to same specyfiki nie wystarcza. Ważna jest regularna praca z laktatorem. Zwłaszcza w nocy. Można lecieć na 2 piersi np. medela (taki laktatorialam- można kupić uzywany), czasem trzeba jednak pojedynczo pracować. I na ile to możliwe dostawiać malucha. Czasem samo obliczanie brodawki czyni cuda. Wiem, że to trudne, ale możliwe. Choć bywało ciężko, to naprawdę nie żałuję tego czasu.
 
Ja również polecam na fb te grupę o mamach kpi, skarbnica wiedzy i super wsparcie 🙂 tam dowiesz się w zasadzie wszystkiego, ja tylko powiem, że po okresie noworodkowym nie mylam za każdym razem laktatora, tylko płukałam wodą i do lodówki jak nie miałam czasu. Sterylizowałam raz dziennie.
Mam laktator muszlowy babyono shelly, ma i swoje plusy i minusy. Plusem ogromnym jest mobilność i wolne ręce, w zasadzie możesz wszystko, oprócz schylania się. Minusy: ciężka baza, więc w biustonoszu jest ciężko, trochę gniecie biust (ja mam spory), jest mało łagodny dla skutków, mnie bolały. Ściągałam nim jak musiałam być dostępna i mobilna, ale jak tylko była opcja, że mogę posiedzieć na kablu to wybierałam medele. Gdybym miała jeszcze raz kupować laktator to chyba bym kupiła medele na dwie piersi + gorset.
Ale jeszcze raz polecam Ci te grupę na fb, tam na pewno znajdziesz mnóstwo opinii i poleceń dot. też innych laktatorów.
 
Ja również polecam na fb te grupę o mamach kpi, skarbnica wiedzy i super wsparcie 🙂 tam dowiesz się w zasadzie wszystkiego, ja tylko powiem, że po okresie noworodkowym nie mylam za każdym razem laktatora, tylko płukałam wodą i do lodówki jak nie miałam czasu. Sterylizowałam raz dziennie.
Mam laktator muszlowy babyono shelly, ma i swoje plusy i minusy. Plusem ogromnym jest mobilność i wolne ręce, w zasadzie możesz wszystko, oprócz schylania się. Minusy: ciężka baza, więc w biustonoszu jest ciężko, trochę gniecie biust (ja mam spory), jest mało łagodny dla skutków, mnie bolały. Ściągałam nim jak musiałam być dostępna i mobilna, ale jak tylko była opcja, że mogę posiedzieć na kablu to wybierałam medele. Gdybym miała jeszcze raz kupować laktator to chyba bym kupiła medele na dwie piersi + gorset.
Ale jeszcze raz polecam Ci te grupę na fb, tam na pewno znajdziesz mnóstwo opinii i poleceń dot. też innych laktatorów.
Dzieki za polecenia. Ogolnie udalo sie rozkrecic troszke laktacje takze jestem teraz kpi bez mm. Grupa na fb rzeczywiscie super. Laktator muszlowy babyono tez spoko daje rady tylko trzeba sie przyzwczaic. Ja np tez nie wiedzialam ze w laktatorach tak czesto trzeba wymieniac czesci ale teraz juz duzo wiem i mam nadzieje chociaz do 6 miesiaca to pociagnac :-)
 
reklama
Dzieki za polecenia. Ogolnie udalo sie rozkrecic troszke laktacje takze jestem teraz kpi bez mm. Grupa na fb rzeczywiscie super. Laktator muszlowy babyono tez spoko daje rady tylko trzeba sie przyzwczaic. Ja np tez nie wiedzialam ze w laktatorach tak czesto trzeba wymieniac czesci ale teraz juz duzo wiem i mam nadzieje chociaz do 6 miesiaca to pociagnac :-)
Tak, jest z tym trochę zabawy, ale ja uważam, ze warto ☺️ Powodzenia 🌸
 
reklama
Do góry