reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekarz nie wie, czy była już owulacja...

Pkol

Aktywna w BB
Dołączył(a)
31 Lipiec 2019
Postów
80
Witajcie,
Dziewczyny czy, któraś z Was miała podobną sytuację?
We wtorek 27 kwietnia byliśmy z mężem na pierwszej wizycie w klinice.
O dziecko staramy się długo... 2 lata temu byłam w ciąży ale poronilam.. od 3 lat jesteśmy pod opieką lekarzy (ginekolog i androlog)- wyniki wychodziły dobrze...
Ruszyliśmy do kliniki bo chce ponownie zrobić drożnośc... Lekarz podczas badania (13dc) powiedział, że nie jest pewien czy jestem już po owulacji 😱
Pierwszy raz spotkałam się z tym, że ginekolog nie wie, po usg jaki etap cyklu mam... powiedział, że prawdopodobnie jestem po owulacji...
zgodnie z tym co powiedział to okres już powinnam mieć dawno, a dalej nie mam.
I teraz myślę nad tym, czy to się zdarza, że lekarz nie widzi na monitoringu nic konkretnego... Nie wiem, czy w takim przypadku nie powinnam zmienić klinikę... J
 
reklama
Mysle, ze dobrze byloby skonsultowac sie z innym lekarzem. Tak wiesz dla wlasnego zdrowia psychicznego I spokoju.
 
Witajcie,
Dziewczyny czy, któraś z Was miała podobną sytuację?
We wtorek 27 kwietnia byliśmy z mężem na pierwszej wizycie w klinice.
O dziecko staramy się długo... 2 lata temu byłam w ciąży ale poronilam.. od 3 lat jesteśmy pod opieką lekarzy (ginekolog i androlog)- wyniki wychodziły dobrze...
Ruszyliśmy do kliniki bo chce ponownie zrobić drożnośc... Lekarz podczas badania (13dc) powiedział, że nie jest pewien czy jestem już po owulacji 😱
Pierwszy raz spotkałam się z tym, że ginekolog nie wie, po usg jaki etap cyklu mam... powiedział, że prawdopodobnie jestem po owulacji...
zgodnie z tym co powiedział to okres już powinnam mieć dawno, a dalej nie mam.
I teraz myślę nad tym, czy to się zdarza, że lekarz nie widzi na monitoringu nic konkretnego... Nie wiem, czy w takim przypadku nie powinnam zmienić klinikę... J
Jeżeli mam być szczera, to dziwna sprawa. Też pierwszy raz słyszę, że ginekolog na podstawie USG nie potrafi stwierdzić owulacji 🤷 możesz spróbować zrobić progesteron, wyższy poziom będzie sugerował, że owu była. Chyba, że spóźnia się @ to może zrób test lub betę. Lekarza bym chyba od razu na straty nie spisywała. Po jednej wizycie. No chyba, że straciłaś zaufanie. Wtedy nie widzę sensu się u niego leczyć, bo za każdym razem będziesz się zastanawiać czy dobrze cię prowadzi.
 
Dziewczyny dziękuję za odpowiedź. Wczoraj zrobiłam test, bo jeśli owulacja była by przed wizytą- jak stwierdził lekarz to już @powinna mi się kończyć... test wyszedł negatywny, więc jestem pewna, że owulka mogła być mocno opóźniona... (w szczególności, że przeszłam mocno wirusówkę miedzy od 6dc- o czym lekarzowi też mówìlam). czekam spokojnie na @ i zrobię w tej klinice tą drożność... zobaczę, jeśli drożność znowu wyjdzie ok to przycisne żeby może jakieś inne badania (genetyczne... ).
Bo już pomysłu nie mam, a do inseminacji nie wiem, czy chce podchodzić jeśli nie mam pewności że z tej strony u nas wszystko gra... niepotrzebne mi kolejne zawody u czekanie...;(
Co do progesteronu- jeśli nie dostanę do jutra @To zrobię bo i tak idę na badania z krwi ;)
 
Do góry