reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lewatywa przed cc

Marcowamama20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2020
Postów
56
Za 10 dni mam cc. Lekarz zalecil zrobienie lewatywy rano przed przyjazdem do szpitala.
Czy to jest konieczne? Robiłyście?
 
reklama
Ja nie zdążyłam, bo mi poród zaczął się wcześniej i szybko postępował.
Gdybym miała możliwość, to pewnie bym zrobiła. Bo pytanie co dla Ciebie będzie bardziej krępujące - czy zrobienie lewatywy czy ewentualny "wypadek" już w trakcie. Zresztą po samym cc też pewnie nie będziesz mogła wstawać przez ok 12h, więc pozostanie kaczka.
 
Ja ani nie byłam na czczo, ani nie miałam lewatywy - i też żyję :)
Ale ogólne zalecenia mówią, że lepiej jak kobieta jest po lewatywie.

PS. Możesz nie zgodzić się na lewatywę i muszą to uszanować.
 
Pierwsze słyszę o lewatywie przez cc. Musiałam być na czczo, nie pić od rana i tyle.
 
Ja w 34 Tc trafiłam do szpitala ze względu na zahamowanie wzrostu płodu. Przelezalam do 37 tc i zadecydowali o cc. W dzien zabiegu musiałam być na czczo oraz położna wykonała lewatywe.
 
Nie jest konieczne i szpital nie może Cię do tego zmusić (możesz się po prostu nie zgodzić), ale mając na uwadze 10-12h leżenia i późniejsze "uruchamianie" jelit to chyba dobrze jednak wykonać.
 
reklama
A dlaczego ma leżeć przez 10-12 godzin..?
W zasadzie chyba różnie to może wyglądać bo ja miałam cc o 14, a spionizowałam się dopiero następnego dnia rano (miałam atonię macicy, założyli mi szew B-Lyncha, przez ilość leków byłam spuchnięta jak balon a moje ciśnienie nadal nie spadało, no ale tego nie dało się wszystkiego do końca przewidzieć). Nie miałam lewatywy i nic się nie stało z tego powodu 🤔
 
Do góry