reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lewatywa

Drogie Koleżanki !
urodziłam synka 3 tygodnie temu,w ciązy kilka razy zdarzyły mi się zaparcia i wspominam to bardzo nieprzyjemnie.
Moje sposoby to picie szlanki przegotowanej wystudzonej wody rano na czczo,potem 1 łyżka oleju słonecznikowego.Niezbyt smaczne,ale skuteczne.Oczywiście dieta z dużą ilością błonnika: warzywa,płatki,siemię mielone i dużo płynów codziennie 2,5 litra mineralki niegazowanej.
Polecam manti forte w płynie,piłam je żeby nie mieć zgagi,kilka łyków dziennie,a jednocześnie zniknął problem zaparcia. :)
 
reklama
Witam! Trochę czytałam o lewatywie, że dobrze jest ją wykonać przed porodem. Nie wiem jednego - wykonuje się ją samemu czy robi to ktoś ze szpitala?
 
robi ją położna tuż przed porodem wiele kobiet uważa to za bardzo nieprzyjemną część która niestety jest obowiązkowa
 
Robią ją w szpitalu. Chociaż nie w każdym jest taki zwyczaj. Niektóre placówki dają kobiecie wybór (jednak bardzo rzadko). Lewatywa to nic strasznego, chociaż wiem że na samo to słowo włoś się może na głowie jeżyć. Zapewniam cię, że jak zaczyna się poród to jest ci już wszystko jedno co z tobą zrobią, byle tylko dzidzia urodziła się szybko cała i zdrowa.
 
no to powiem wam moje doświadczenie
dla mnie nie było nieprzyjemne samo robienie lewatywy tylko to co działo się potem, nie spodziewałam sie ze to tak wygląda ciężko mi było utrzymać przez pare minut (a tak kazali)a potem to aż strzelało ze mnie i to już było okropne przed nastepnym porodem już na 2 tyg będę mało jeść hehee
 
W szkole rodzenia polozna powiedziala, ze juz sie nie robi lewatywy. Podobno to jakies nowe zarzadzenie. Nie dopytalam, jak jest w przypadku cesarki- w koncu to operacja.
 
ja uważam, że lewatywę powinna robić każda kobieta przed porodem :) chyba że chce ,mówiąc delikatnie,pobrudzić lekarza i położną ;) a tak ma się przynajmniej w tej sferze komfort :) .
 
karolinna pisze:
ja uważam, że lewatywę powinna robić każda kobieta przed porodem :) chyba że chce ,mówiąc delikatnie,pobrudzić lekarza i położną ;) a tak ma się przynajmniej w tej sferze komfort :) .

ja również sie podpisuje pod tym stwierdzeniem

Niejst to zbytnio przyjemne ale napewno ...potem ejstes spokojniejsza :p
 
reklama
Do góry