reklama
 1. Uwaga!

  Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

  Zamknij powiadomienie

Likwidacja stanowiska a urlop macierzynski

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Zuzia9, 23 Maj 2016.

 1. Zuzia9

  Zuzia9 Początkująca w BB

  witam,

  Mam pytanie i byłabym wdzięczna jeśli ktoś się orientuje i może coś doradzić.

  Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim do września + później do wykorzystania zaległy urlop wypoczynkowy.
  Dzisiaj dowiedziałam się (niestety nie od pracodawcy tylko od innych pracowników) że stanowisko na którym pracowałam jest likwidowane. W związku z tym pracodawca przeprowadza z pracownikami którzy pracują na takich samych tylko na innych działach rozmowy. Proponują zmianę stanowiska (na niższe) w razie odmowy wypowiedzenie. Jest to przeprowadzane w ramach zwolnienia grupowego wiec pracownicy mają prawo do odprawy odszkodowania itd. Zwolnienia grupowe najprawdopodobniej trwają do czerwca może lipca... Pracodawca jeszcze do mnie nie dzwonił...moje pytanie brzmi czy musi mnie o tym poinformować teraz żebym miała możliwość skorzystania z przywilejów zwolnienia grupowego czy w związku z macierzyńskim który kończy się we wrześniu może mnie poinformować po powrocie i niestety nie będę miała szansy na odszkodowanie tylko albo się zgodzę na zmianę albo zwykłe wypowiedzenie bez odprawy i odszkodowania. Chciałabym mieć możliwość dokonania tego wyboru na równi z innymi nie chciałabym być stratna...co w takiej sytaucji ?

  zgory dziekuje za odpowiedzi
   
 2. reklama
 3. marzenka33

  marzenka33 Zaciekawiona BB

  Może skonsultuj się z prawnikiem od prawa pracowniczego, on na pewno będzie wiedział co w tej sytuacji zrobić. Wydaje mi się, że pracodawca powinien Cię poinformować w takiej sytuacji, ale wiemy jak jest...
   

Poleć forum