reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
Dziewczyny ja sie troszkę na tym żywieniu znam nie chwaląc sie ;)
Ważne zeby umiar we wszystkim zachować i nie przeginać w żadna stronę. Tyle ze w ciazy to trudno moze byc jak sie rozne zachcianki pojawiają.
Ważne jest spożywać 5 posiłków dziennie ale co 3 godz. Przestać jeść jak tylko pojawi sie pierwsze uczucie sytości. Wiem ze to trudne z autopsji. 3 lata temu sie odchudzalam i schudłam jakies niecałe 40 kg. Ograniczyłam pieczywo do minimum, jak juz jadlam to tylko ciemne pełnoziarniste. Nauczyłam sie jeść jajecznice bez pieczywa, mięso bez ziemniaków. Nie Jadlam prawie makaronów, klusek itp rzeczy smażonych, w panierce i w sosach. Przestałam słodzić zupełnie. Woda niegazowana z cytryna i mieta. Zero słodyczy. Duzo warzyw, mniej owoców. Śmietanę zamienilam na jogurt. No i oczywiscie ruch: 2xtydz aquaaerobik, 3xtydz orbitrek i duzo spacerów. Uwierzcie da sie :)
 
Dziewczyny ja sie troszkę na tym żywieniu znam nie chwaląc sie ;)
Ważne zeby umiar we wszystkim zachować i nie przeginać w żadna stronę. Tyle ze w ciazy to trudno moze byc jak sie rozne zachcianki pojawiają.
Ważne jest spożywać 5 posiłków dziennie ale co 3 godz. Przestać jeść jak tylko pojawi sie pierwsze uczucie sytości. Wiem ze to trudne z autopsji. 3 lata temu sie odchudzalam i schudłam jakies niecałe 40 kg. Ograniczyłam pieczywo do minimum, jak juz jadlam to tylko ciemne pełnoziarniste. Nauczyłam sie jeść jajecznice bez pieczywa, mięso bez ziemniaków. Nie Jadlam prawie makaronów, klusek itp rzeczy smażonych, w panierce i w sosach. Przestałam słodzić zupełnie. Woda niegazowana z cytryna i mieta. Zero słodyczy. Duzo warzyw, mniej owoców. Śmietanę zamienilam na jogurt. No i oczywiscie ruch: 2xtydz aquaaerobik, 3xtydz orbitrek i duzo spacerów. Uwierzcie da sie :)

Jej to faktycznie, udało ci się super ... Nie powiem zazdoszcze uporu :) mnie on niestety zawsze opuszcza :( Garuluje wytrwalosci :))))
 
Angi to sobie po prostu trzeba poprzestawiać w głowie bo sama dieta na chwile nic nie da. Trzeba zmienić tor myślenia i o niemożności zjedzenia schabowego nie myslec jak o utraconym szczęściu. Kiedys ktoś do mnie powiedział jak ja moge tak żyć ze nie jem tego czy tamtego, ze odmawiam sobie rożnych rzeczy. Odpowiedz brzmi normalnie bo nie rozpatruje tego w kategoriach straty. Swoje juz zjadłam ;) Ta sama osoba mówi potem do mnie ze znów nie ma sie w co ubrać, ze znów przytyła, ze boli ja tu czy tam, a jednocześnie nic z tym nie robi. Nosz kurcze samym gadaniem nic nie zdziałamy niestety. Trzeba przeprogramować swój mózg.
Dlatego po ciazy zamierzam dalej podjąć walkę z sama soba bo jednak cos mi tam zostało do zrzucenia. A po pierwszej ciazy nie zdążyłam bo znów zaszłam w ciąże.
 
Witam Was dziewczyny.
Mam pytanie do tych Pań co przyjmują luteinę .. Ostatnio zauważyłam że jak mam długą przerwę w przyjmowaniu leku a mam przyjmować dwa razy dziennie po dwie tabletki to zaczyna boleć mnie brzuch .. Jak już zażyję i się położę to jest ok .. Do tego mam całe białe majtki, czy to normalne ? Boję się że złapię jakieś zapalenie..
 
martyśka po przeczytaniu twojego posta odstawiam słodycze:szok: też nie mile mnie zaskoczyła waga u ginekologa 59 kg a w wakcję było 55 z kawałkiem no ale tak szczerze to od powrotu z wakacji odpuściłam dietę na której wiecznie byłam no i jest efekt i raczej ten brzuszek który mi odstaje to nie dzidziuś tylko tłuszczyk:-D też się zapytam czy mogę na rowerku kręcić bo już się kurzy.... u mnie w rodzinie raczej w ciąży nikt aż tak mocno nie przytył kuzynka ostatnio urodziła i dalej jest szczuplutka jak patyczek zazdraszczam jej :-)
 
karolina ja w pierwszej ciąży brałam luteine. To białe na majtkach to normalne, noś wkładki. Ja niestety coś złapałam,musiałam globulki brać i wtedy lekarz mi zmienił na luteine pod jezyk.
A bol brzucha na pewno nie jest zwiazany z luteiną.
 
Jak sobota u was kochane ??
Ja od rana pucuje dom. Łazienka już lśni, rosołek się gotuje zaraz ruszam dalej z robotą.
Oczywiście z rana szwagier przelotem przyniósł mi gniazdka w lukrze na osłode życia i inne pierdy. I bądź tu człowieku na diecie.. :-) masakra jakaś. Jak już wszystko sobie dzisiaj ogarne to siąde chociaz na 15 min na ten rowerek.


AAAAA.. i na dodatek, pytam wczoraj mego lubego czy coś przytyłam a ten do mnie mówi ze.. " nooo brzuchol Ci rośnie " noo kurde, myślałam, że padnę na zawał. Ja myślałam że te kg to takie niewidoczne, a tu psikus.. Dzisiaj rano waga pokazała 91.4 kg idzie oszaleć :no:
 
Hej dziewczyny

Mi dzisiaj jakoś słabo i nie dobrze :/ nie wiem czy to pogoda czy co :/

Wczoraj mnie napadło na śledzie więc kupiłam w biedronce a po 3-ech sztukach napadło mnie na kanapkę z nutellą no takich zachcianek to ja z Oliwką nie miałam... masakra. Może dlatego mi dzisiaj tak średnio :/

My jedziemy dziś na imieniny teścia do babci Ł. więc pewnie odezwiemy się jutro :)

Jeszcze 2 dni i zobaczę moją fasolę na USG juuupi :)

A tak w ogóle ściągnęłam sobie na tel apke "moja ciąża" całkiem fajna. Tydzień po tygodniu opis jak dzidziuś się rozwija, można prowadzić pomiar kg no i opisy jak się kobieta na danym etapie czuje jakieś nie duże rady itp Całkiem spoko :)
 
reklama
Witam Was dziewczyny.
Mam pytanie do tych Pań co przyjmują luteinę .. Ostatnio zauważyłam że jak mam długą przerwę w przyjmowaniu leku a mam przyjmować dwa razy dziennie po dwie tabletki to zaczyna boleć mnie brzuch .. Jak już zażyję i się położę to jest ok .. Do tego mam całe białe majtki, czy to normalne ? Boję się że złapię jakieś zapalenie..

Ja od początku biorę luteinę, wcześniej 2x1 tabletkę dopochwowo a teraz 2x2. Brudna bielizna to norma, ale ból brzucha mi się nie zdarza. Porozmawiaj z lekarzem jak będziesz na wizycie :)
Oprócz luteiny biorę jeszcze duphaston i zastrzyki clexane.
 
Do góry