reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Olokolo faktycznie szkoda ze usg nie miałaś bo by to jednak od razu coś powiedziało o ciazy. Moze faktycznie bedą bliźniaki :)

Liluli to faktycznie miałyśmy podobnie, teraz juz musi sie udać, limit strat wyczerpany ;)

Sandra a który to tydzień u ciebie dokładnie?
 
reklama
Sandra a ile jestes po @( kiedy test pozytywny byl) bo taka jednorazowa beta to o niczym nie swiadczy.

010igov3fkey3mez.png
 
Truskawka teraz juz musi byc dobrze [emoji5]
Mam za soba 3 straty,moja ostatnia ciaza wygladala podobnie jak Twoja. bylam obstawiona lekami,mialam mdlisci zgage ktore minely jakos w 9tc a w 12 okazalo sie ze ciaza obumarla..
Teraz mam wieksze dawki lekow i wierze ze teraz juz sie uda [emoji18]

xnw43e3k256g9p2p.png
Tak, usg mam jakoś w okolicy 11+5, ale krew do testu Oddałam dziś. Dostałam specjalna torebkę zamykana na zip z fiolka i papierami. Oddałam krew na podstawowe +do combi test osobno do tej torebki i 19.12 będą wyniki krwi + usg prenatalne.

Od rodzinnego dostałam lek na alergie i swedzenie ustępuje powoli. Do tego mogę brać paracetamol500mg jak boli głowa. Do tej pory nie brałam nic, dzielnie znosiłam ból ale mnie wykończy. Od środy często boli mnie głowa. Dziś wykluczylam ból od ciśnienia, bo lekarz mi mierzył i 140/80, a głowa bolała :/
Dorcia 1 trym może i ważny ale później też można ciaze stracić..

AIM super wiesci, troszkę spokojniej??

Paalina napisalam Ci ze Prenatalne robi się 11+6 do 13+6 ale liczy się wielkość malucha. krew na genetyke oddajesz w dnih usg!!
Tak pozatym gratki.

Olokolo aż dziwne ze usg nie zrobiła skoro tyle wątpliwości..

Sandra smutne to co przechodzisz.. oby szybko się coś wyjaśniło!


Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
ja już po pierwszej wizycie, opisałam w wątku o wizytach. Niby dobrze bo bałam się, że wysokie TSH będzie miało zły wpływ na ciążę ale uff, zarodek jest, dobrze umiejscowiony, serduszko bije. Wg usg dziś to 5t6d no ale to wiedziałam bo owu miałam w 17dc więc wszystko się zgadza, że ciąża ciut młodsza.
Jedyne co mnie niepokoi to, że na usg wyszło, że kosmówka zaczyna się odklejać. Luknęłam w necie, to bardzo groźne, jak się odklei to po ciąży :( dostałam Luteinę i L4. Czy któraś z Was miała podobną sytuację???
 
Lilith, acardu nie dostałam. Doktorek w lipcu mówił, że ewentualnie dolączymy jeżeli wyniki białka c i s będą poniżej normy, a są w normie. Także póki co clexane, luteina i actifolin i oby do lipca :-)
 
Hej dziewczyny, jeszcze chwike i koncze prace. Jutro wizyta. Mam nadzieje ze zobacze <3 a 5.12 udalo mi sie umowic na wizyte na nfz, wiec bede chodzic do dwoch lekarzy. Zaczynam sie kiepsko czuc. Strasznie boli mnie glowa, myslicie ze mozna czesto brac paracetamol?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja glupia zjadlam trochw bigosu tak.mnie podkusilo i teraz mam zaraz chyba mozg wyrzygam...helikopter w glowie mam o matko juz 3 h leze ...i zdycham.

010igov3fkey3mez.png
 
A ja glupia zjadlam trochw bigosu tak.mnie podkusilo i teraz mam zaraz chyba mozg wyrzygam...helikopter w glowie mam o matko juz 3 h leze ...i zdycham.

010igov3fkey3mez.png
A ja na bigos juz mam ochotę od tygodnia jak ostatnio gessler gotowała ;) ale jakoś weny nie mam żeby zrobić dzisiaj cały dzień spałam
 
Katanka to teraz musisz je znieść ze strychu...hehe.Ja muszę wszystko od początku kupować bo nie mam nic z poprzednich ciąż,wszystko oddałam bo nie myślałam że jeszcze będę mieć jedno dziecko.Także czekają mnie zakupy jak przy pierwszym :-)
Aj nawet mi nie mowcie o zakupach - ja tak strasznie nie lubię ich robić , ze szok- z mężem pojdę , dla dziecka uwielbiam , ale dla siebie ??? o masakra !

Pytanie do dziewczyn ktore chodza na NFZ jak to jest z prenatalnymi nfz przysluguja bezplatnie wszystkim.Chodzi mi o te podstawowe oczywiscie:-)

7 lat temu z Jasiem mialam tylko prenatalne usg w 12 tc bez zadnych z krwi.



010igov3fkey3mez.png

Ja mam mieć normalnie i usg i krew , przynajmniej taką dostalam informację - a jak będzie zobaczymy :)


no i jestem po wizycie. wprawdzie nie miałam jeszcze USG ale trafiłam na świetną, kompetentna lekarke. wybadala mi na razie że mam znacznie większa macice jak na ten wiek ciąży i albo są bliźniaki albo dziecko starsze o miesiąc albo jakieś inne kłopoty. mam skierowanie do szpitala na patologie ciazy (niebezpieczne tsh, nie zazywanie witamin ani kwasu foliowego od poczatku, branie silnych leków w momencie zapłodnienia, powiększenie macicy) w piątek mam się zgłosić na jej dyżur. jedyny plus taki że nie muszę chodzić po badaniach i czekać w chorych kolejkach a będzie kompleks badań zrobionyod razu.
no i endokrynolog prywatnie na już. Ale wolę wydać te 200 zł niz potem mieć do siebie żal że nie zadbalam i wszystko :)


mam nadzieję, ze wszystko będzie ok! Mocno trzymam kciuki !
 
reklama
Maziajka współczuje :( ja wczoraj zjadłam płatki z mlekiem i dojadlam łososiem z pesto :D a dobry bigos tez bym zjadła :) obiecałam sobie zdrowa dietę ale coś mi nie wychodzi
 
Do góry