reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Ola - moja Kalina 3 dzień robi kupki płynne z grudkami. Całość w kolorze żółtym. Ale to jest tak...ze ledwo pyrnie, a zaraz przecieka, także mam szybkie akcje. Kurde... Może i ja podejdę do lekarza i popytam m.in.o to.
A Ty idź z pielucha i pokazuj co i jak. A żeby się nie wchlonelo za dużo - dodatkowo foto rób.


Aniek - o matko! Co za historia! A jakbyś tym autem z Waszym Synkiem jechała? Pomyślał o tym debil choć przez chwilę [emoji34]?
Jak wyglądają teraz Wasze relacje? Syn dorosły, za granicą, Ty masz drugie życie i nowa rodzinę, mam nadzieję, że go to nie zżera...
Z gośćmi jednak trzeba bardziej stanowczo. Jak Ci zostaną na noc, to zaraz po przebudzeniu znowu ich ujrzysz, a kawę to zanim sama wypijesz - to najpierw im będziesz musiała zrobić + śniadanko (posłuchasz jak to ich boli głowa i się źle czują, więc skakanie nad nimi to będzie twój obowiązek) . A jak zostaną raz tak ugoszczeni, to się ich już nigdy nie pozbędziesz, będą mieli zakodowane, że się u Was i kolacje i śniadanie je, a może i obiad... Jak dobrze czas zleci [emoji6]
 
reklama
Patuszka trzeba uważać na kupki bo to z niej można się zarazić.
Kasia nie daj się chorobie, zdrówka.
Pumelova masakra, opadające powieka nie brzmi fajnie :/ może jakieś niedobory witamin.
Mam - 4 i nie zauważyłam żadnych zmian w ostrości widzenia, ani w ciąży, ani teraz.
Co do kup to mam taki katar że nic nie czuje :)
Aniek no właśnie raz jest silny i się przekręci z brzuszka, a raz taka ciapa, że jak mu główka opadnie to buczy żeby go przekrecic. Trzeba uważać.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aniek no powiem Ci że w szoku jestem, też dziewczyno.miałaś przeżycia:(
Emilka coś niewyraźna:( mam nadzieję że jej nie zarazilam, cały czas śpi albo popłakuje

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aha - spróbuj pociąć ten czopek na kawałeczki, i mniejsza ilość próbuj mu wetknac (tak np. 0,5 cm). Koleżanka tak robi swojemu szkrabowi i po chwili cały pampek w kupie, a dziecko szczęśliwe.
 
Hej

Aniek o matko dostal za to jakis zarzut!? Przezycia mialas okropne...


Pumelova pamietam ze koledze drgala powieka i bylo to spowodowane niedoborem magnezu .Mam nadzieje ze u Ciebie to jakas bzdura i skonczy sie na strachu.
Co do @ to przerwe nocna mamy 6-7h no i moja mala szybkobsie najda bo 5 min ssie i juz cyc oprozniony a czytalam ze wlasnie to ssanie sutka jest wazna i nawet jak sie daje dziecku smoczek to moze to przyspieszyc @...ogolnie powinno sie spac z dzieckim by cala noc ciumkalo i w dzien zamiast smoka tez dac ciumkac ro ma wlasnie spowodowac ze @ predko nie wroci.
Ale ja juz tam wole @ jak zrobic sobie z cycka smoczek ;D


Aha potwierdza slowa Agi .


U nas dzis wietrznie ale bezdeszczowo mloda spi na dworze ale juz 3 h bez jedzenia wiec zaraz glod obudzi.


Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Byłam w aptece bo narazie nie mogę do lekarza ponieważ proces rejestracji trwa 10 dni a jeszcze tyle nie minęło... W każdym bądź razie dostałam tabletki z antybiotykiem, które sparaliżowały mi wewnątrz buzie hehe mam nadzieję że mi tak sparaliżuje gardło bo ledwo co mówię z bólu. Kiedyś koleżanka opowiadała mi że rozgryzła tabletkę ibuprofenu bo miała problem z polykaniem tabletek i od razu jej sparaliżowal całą buzię wewnątrz -to już wiadomo jak działają te specyfiki i dlaczego nie można brać tego w ciąży i przy KP ;)

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aha pediatra poradziła żeby podać 2 łyżeczki soczku jabłkowego. Po 20 minutach był duży żółty kleks. I nic więcej nie pomagało. Czopka glicerynowego podobno u tak małych dzieci nie można. Trzeba czekac. Ewentualnie są takie czopki viburcol- homeopatia dziala uspokajające a przy okazji moze kupka przy tyn wyjdzie.
A kupka u nas pojawiła się chyba to był 9 dzień, później co 4 dni były a teraz co drugi dzień. Jakoś po 3 miesiącu tak mu się pozmienialo. A baczki śmierdzące jakby jadł jak dorosly. I mleka mm nie zmieniliśmy a teraz ewidentnie po tych dwóch dokarmieniach mm jest historyczny płacz ż bolu. Tak ze niekoniecznie trzeba coś zmieniać żeby się pogorszyło:-/

Zdrówka dla chorujących!

Wy tu o obrotach a Kuba nie dość że się nie obraca to jeszcze będziemy się rehabilitowac bo ewidentnie jedna strona jest silniejsza i asymetria jest widoczna.

Brak czasu mi doskwiera. W niedzielę chrzciny a ja nic nie kupiłam bo nic mi się nie podoba we wszystkim wyglądam beznadziejnie. Dobrze że dzieciaki i mąż gotowe.
 
reklama
Jest podejrzenie padaczki niemowlęcej na podstawie objawow. Podczas kontrolnego usg przezciemiaczkowego mała jakby się zamyśliła na około 10 sekund i lekarka zapytała czy to się zdarza częściej. Odpowiedziałam ze tak bo średnio kilka do kilkunastu razy dziennie tylko ze sądziłam to normalne. Kazała prywatnie jechać do neurologa do dr Raif do Gdańska jak najszybciej by to skontrolować. Także w przyszłym tygodniu mamy wizytę... martwię się, ale jestem dobrej myśli. Tyle przeszłyśmy to i z tym damy radę. Czym się pocieszam ze torbiele w mózgu się pozamykały i wynik był Ok.

Chybra, dziekuje za wyjaśnienie.
Mam podobne cwieczenie od obecnego neurologa aby miesnie na szyi się równomiernie rozwijaly. W trakcie (zwłaszcza na początku) głowa jej wisiała do tylu, teraz prawie po miesiącu cwieczen jest dużo lepiej.

Chybra, Antosia ma za mną obniżona temperaturę. Normalnie ma 36,5-36,7. Ja mam 35,5-36. Jak choruje to spada do 35,2-35,1. Przy 37,5 umieram jak facet[emoji12]

Kurczę, Wam wzrok już wrócił do normy a mój się nic nie poprawia choć jest już prawie 13 tygodni po porodzie... Grunt ze z bliska dobrze widze[emoji4]

Ola W, u nas czasami takie kupki się zdarzają i lekarka mówiła ze jak tylko okazjonalnie to mam się nie przejmować.

Aniek, mi lekarka kazała delikatnie myć wargi w trakcie kąpieli ( jak to ujęła "intuicyjnie") poprzez lekkie rozchylenie i wymycia resztek kremu przeciwodparzeniom. Póki co tak robię i jest wszystko ok.
Dobrze, ze podstawiała sprawę jasno! Jak tak chce gości przyjmować to niech sam ich odwozi!
Podaje jej od wczoraj pedicetamol, jest nieco lepiej. Dziś tylko raczki, nic innego nie wchodzi w grę. Rozmawiałam ze znajoma lekarka, która tez szczepiła swoje dziecko bexsero i powiedziała, ze większość dzieci złe ja znosi i przez kilka dni są marudne, może być temp i obrzęk w miejscu wkłucia. Podobno po kolejnych zastrzykach jest gorzej... Musimy to przeżyć, nie ma wyjścia.
Antosi tata w miejscach publicznych tez cyrki odstawia, nic go nie powstrzymuje i nie przeszkadza. Co się dzieje z niektórymi mężczyznami?!?
Naciął przewód hamulcowy?!? Co za gnój!!!!! Odpowiedział za to?

Aha, można dodatkowo wazelina lub tłustym kremem (np bepathen przeciw odparzeniom) lekko posmarować by łatwiej wszedł. Chociaż podobno częściej stosowane mogą rozleniwiać dolny odcinek jelita.

Maziajka, ja na początku robiłam za smoczek i tak się nie dało funkcjonować, bo śniadanie jadłam na kolacje.




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry