reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Podejzewam, ze to tak jest jak z przyjmowaniem do przedszkoli. Jesli ojciec zyje i nie jest pozbawiony praw sadownie to znaczy, ze wychowujecie raxem dziecko. Nawet jak nie zyjecie razem.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
Moja szwagierka żeby dostać 500plus i becikowe powiedziała że nie wychowuje Lenki razem z moim bratem a w papierach widniał jako ojciec. Więc da się i tak załatwić.
 
reklama
No u mnie jest szansa. Bo z k nie mamy ślubu, nigdzie nie muszę mówić że żyjemy razem. A nie pracuje, nie dostaje żadnej zapomogi. Więc 500+ raczej na pewno mi przysluguje
Ale jak nie podasz dochodu ojca dziecka to do wniosku o 500+ będziesz musiała dostarczyć zaświadczenie, że masz przyznane alimenty na dziecko. No chyba, że w akcie urodzenia dziecka ojca nie podacie to wtedy możesz go pominąć.

Napisane na SM-G318H w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kupujecie laktatory?
Ja raczej nie, nie planuje długo karmić więc się nie opłaca. Widziałam w szkole rodzenia ofertę 35 zł na miesiąc za wypożyczenie więc raczej z tego w razie potrzeby skorzystam.
Ja planuję. Ale chyba dopiero jak się okaże że mam mleko bo drogie sa
 
Ale jak nie podasz dochodu ojca dziecka to do wniosku o 500+ będziesz musiała dostarczyć zaświadczenie, że masz przyznane alimenty na dziecko. No chyba, że w akcie urodzenia dziecka ojca nie podacie to wtedy możesz go pominąć.

Napisane na SM-G318H w aplikacji Forum BabyBoom
Dokladnie.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
A ja mam takie pytania jeżeli M ma 2100 na umowie A ja po urodzeniu dostaje przez rok zasiłek 1000 toten tysiąc się też liczy do dochodu czy liczymy ten dochód przed porodem?



3jgxskjo51j6485i.png
bierzemy pod uwagę dochody męża i aktualnie świadczenie rodzicielskie 1000 zł miesięcznie ( to jest dochód uzyskany ) ☺ i dzielnice dochód na ilość osób w rodzinie☺
 
Ostatnia edycja:
@JustMe55 Ty jesteś teraz w trakcie rozwodu i wiesz, że w akcie urodzenia dziecka jako ojciec będzie figurował Twój mąż. Czy mam może jakieś stare informacje i da się to jakoś obejść?

Napisane na SM-G318H w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry