reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Ja bym już tez gondoli nie kupowała tylko spacerówka z możliwością położenia na płasko ja mam gondole długa ale młody już nie chce w niej leżeć woli świat oglądać z innej perspektywy a przypuszczam ze w marcu już będzie spacerówka szła w ruch
 
reklama
Mojej córce też żaden smoczek nie pasuje, tylko cyc... Nawet uspokajacza nie chce. Bardzo ją kocham serio, ale już bym gdzieś wyszła bez niej na dłużej. Coś dla siebie zrobić a tu lipa. No nic taka rola matki trzeba przetrwać.

Co do gondoli to moja też już nie wyleży, jak było cieplej to szła na ręce, ale teraz już coraz zimniej. Otwieram jej bude, a jak to nie pomaga to wrzucam jej telefon do środka i puszczam jadą jadą misie chociaż żeby w spokoju do domu dojść. Jak będzie zima to będe celować w jej poranną dżemkę. Nie chce na siłe do spacerówki bo jest troche za słaba. Chusta by ogarnęła temat na pewno, ale tu czekam na zgode od fizjoterapeuty.

A najlepsze na koniec regres snu nas dopadł budzi się na cyca co 1.5h w nocy także jak któraś z Was też nie śpi to nie jest sama
 
U nas był ten sam problem... w końcu udało się znaleźć smoczek do butelki który w miarę toleruje mamy butelki chicco i do tego lateksowe smoczki(żółte) sa miękkie i w miarę przypominają sutek w akcie desperacji kupiłam też butelke mimijumi, która przypomina pierś nieś mojej córce nie przypomina


Słyszałam o tej butelce. Ale trochę mnie przeraża cena. Gdybym miała pewność że będzie z niej pił to zaryzykowalabym. No ale widzę że nie tylko ja mam problem.

U nas też uspokajacza nie chce. A przydałby się bo są dni kiedy ciężko go ogarnąć.... Czasami nawet cyc nie wystarcza. No niestety taki los matek.

Wypadają też wam strasznie włosy? Co polecacie na ten problem?
 
Słyszałam o tej butelce. Ale trochę mnie przeraża cena. Gdybym miała pewność że będzie z niej pił to zaryzykowalabym. No ale widzę że nie tylko ja mam problem.

U nas też uspokajacza nie chce. A przydałby się bo są dni kiedy ciężko go ogarnąć.... Czasami nawet cyc nie wystarcza. No niestety taki los matek.

Wypadają też wam strasznie włosy? Co polecacie na ten problem?
Mi wypadaja strasznie ale to naprawdę strasznie... A w ciąży takie były piękne.
 
Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa. Również urodziłam synka w lipcu. Chciałabym zasięgnąć rady. Może wy pomożecie. Karmie piersią. Od czasu do czasu chciałabym wyjść ze starsza corka gdzies ale mam problem gdyż moje dziecko nie chce za żadne skarby butelki. Płacze przy tym strasznie... Jakich butelek używacie? Ja używam tomme tippee (corka zalapala bez problemu). Pozdrawiam
Witaj. Wiesz to wszystko zależy od dziecka. Musisz próbować różnych butelek, a może być i tak, że nie zechce żadnej.
A to Ty próbowałaś karmić z tej butelki? Bo jeśli tak to niech spróbuje tato albo ktoś inny, a Ty najlepiej się oddal w tym czasie. Dziecko często odmawia butli jak pierś jest obok[emoji6]
 
Odnośnie wózków to ja dużo jeżdżę auten i wtedy małego wkładam do fotelika i niestety większość w tym przebywa bo jak jedziemy to zasypia więc go nie przekładam tylko woze stelaż. W gondoli chciał leżeć jak był dużo mniejszy teraz pomału wyrasta ale jak mogę na upartego wkładam go do gondoli, nie wiem jak długo jeszcze będzie to tolerowal ale ogólnie wolę jak śpi w gondoli, jak było cieplutko gdzie większa część dnia spędzał na dworze to tylko w głębokim A teraz to byle pospacerować przed odebraniem starszego ze szkoły :/ A u Was jak wozicie jeszcze dzieci w gondoli?
Ja wożę w gondoli i zamierzam tak długo jak się uda. Wątpię żeby się udało tak długo wozić aż mała będzie siedzieć, ale im dłużej tym lepiej. Poza tym jednak zima cieplej[emoji6]
 
reklama
Słuchajcie ostatnio uważnie obserwuje małego i niepokoi mnie że często gdy leży na plecach macha bardzo intensywnie rączkami i nóżkami do tego robi miny tak jakby tak mocno macha że nad tym nie panuje i robi albo dziubek przy tym albo wypycha język. Czasami właśnie ma takie nieskoordynowane ruchy że mnie to trochę przeraża. Kiedy jest spokojny i sobie gada albo bawi jest ok A jak się czymś denerwuje to w ten sposób. Poczytałam w necie i jestem zalamana.
A kpnsultowalas to że specjalista? Wiesz ciężko tak coś stwierdzić po opisie. A i każde dziecko też inne, inaczej się zachowuje. Może to być normalne zachowanie, a mogą to być też jakieś problemy z napięciem mięśniowym czy integracja sensoryczna. Jak Cię to niepokoi to lepiej skonsultować.
 
Do góry