reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

U mnie w otoczeniu też mnóstwo takich mam:( a tu człowiek zachodzi w kolejną ciążę, wcale jej nie chcąc.. życie jest okropnie niesprawiedliwe, jakbym mogła to bym im oddała:(
No co ty , nie mów tak :no2: zobaczysz że za parę miesięcy będziesz szczęśliwa i na pewno nikomu byś nie oddała swojego maleństwa:) Myślę że dużo z nas ma też ten lęk i stres jak to będzie ale trzeba myśleć pozytywnie. Głowa do góry :biggrin2:
 
reklama
Ja chwilowo wysiadam. Mdli mnie niesamowicie do tego ból żołądka plus brak sił. A Milenka nic a nic mi nie odpuszcza tylko chce się bawić. Mąż ogarnia sb rzeczy na jutro do pracy i w związku z tym jestem sama z małą
 
Ja też ledwo żyje, zmęczona jestem strasznie. Maz późno wrócił, spadla na mnie cała logistyka, jeszcze pierwszy piątek dziś więc z córką do kościoła musiałam gnać. Wysłałam ostatnie paczki do klientek, kupiłam materiał na śpiworek, bo będę szyć koleżance, cały dzień biegałam, jutro palcem nie kiwnę, muszę odpocząć:(
 
Gratulacje udanych wizyt ❤❤❤

Dziewczyny kiedyś chyba było o cenach wizyt. Ile płacicie? Ja 200 zł. Chodzę tylko prywatnie na NFZ nie bede się zapisywać.

U mnie 120 zł za każdą wizytę. Zawsze z usg :)

Z corcia mialam to badanie o 10 rano. Rozumicie kazac kobiecie w 25 tyg ciazy nic nie jesc od 22:00 dnia poprzedniego i wziac ja dopiero o 10 rano. Jeszcze mnie nastraszyli ze jak zwymiotuje to bede powtarzac.

W pierwszej ciąży wytrzymałam 15 minut po wypiciu cytrynowej glukozy i puściłam pawia przez całą izolatkę. A panie z laboratorium już mnie znały z moich standardowych mdłości, bo wszystkie badania tam robiłam. Bystrze położyły mnie w takim bocznym pokoiku z umywalką, to przynajmniej nie wymiotowałam przy ludziach w poczekalni :huh: Oczywiście badanie powtarzałam :tak:

Paulina a probowalas czopków glicerynowych?

Dziwne, że w aptece nie chcieli dac ciężarnej, mnie w szpitalu tym raczyli przedporodem ;)

Majonezu sklepowego też nie jecie? A co serem feta? Mam na niego straszna ochotę.

Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom

Sama kieruję się zasadą, że jeśli na opakowaniu jest napisane produkt z mleka pasteryzowanego, to jest bezpieczny. :) Inna kwestia, że na razie na nic nie mam smaku.
 
Czasami na serach jest napisane tylko „mleko”, nie ma informacji o tym, że było pasteryzowane. Dziś np. dodałam do szpinaku seru typu feta, tego Favita i tam nie ma informacji o pasteryzacji. W takiej sytuacji sprawdzam składy w internecie na stronie „czytamy etykiety”. Potwierdziłam, że to mleko pasteryzowane i tego się trzymam.
 
Dopiero mam chwilę i nadrabiam
@Netka gratulacje :-) Pracą się nie przejmuj, nie potrzebujesz teraz dodatkowych stresów. Najważniejsze, że z maluszkiem wszystko dobrze :-)
@ Misty29 super, że ząb wyrwany, mam nadzieję ,że nie boli i wszystko szybko się zagoi.
@PaniMietki śliczną masz córeczkę [emoji2]

U mnie dziś mdłości trochę mniejsze, pierwszy raz po dobrych dwóch tygodniach odrzucenia od wędliny i mięsa zjadłam parówkę. Może będzie już lepiej :-)
 
Czasami na serach jest napisane tylko „mleko”, nie ma informacji o tym, że było pasteryzowane. Dziś np. dodałam do szpinaku seru typu feta, tego Favita i tam nie ma informacji o pasteryzacji. W takiej sytuacji sprawdzam składy w internecie na stronie „czytamy etykiety”. Potwierdziłam, że to mleko pasteryzowane i tego się trzymam.

Fajna jest aplikacja na tel "zdrowe zakupy". Tam są za zwyczaj składy, wystarczy zeskanować w sklepie kod kreskowy :)

Umówiłam się na badania prenatalne na 28.12. Mam nadzieję, że nie będzie za wcześnie, bo z om to będzie 12t0d, a na ostatnim usg ciąża młodsza o 3-4 dni. Ale innych dogodnych terminów już nie było, a to jedyny lekarz w okolicy z certyfikatem FMF.
 
Zaczyna się czas ze na wizytach pojawiają się serduszka super :)ja się swojej w czwartek nie mogę już doczekać :)
A dzisiaj czuję się jak balon jakbym z 200 kg ważyła masakra jakaś :errr:
 
reklama
Renisus ja już mam synka, w marcu skończy 4 latka, a za Polska i tak tęsknie choć to fakt, przy dzieciach i dla dzieci człowiek podwójnie przeżywa święta :)
Moja mala skonczyla w pazdzierniku 4 latka i w sumie to jej drugie swiadome swieta. Dzisiaj rozmawialam z L gdzie postawimy choine a ta pokazala na miejsce i mowi, tak jak w tamtym roku. W sumie pierwsze takie wieksze przygotowania nasze, zakup dekoracji, malowanie ozdob na choinke. Owszem inaczej niz w PL, ale tez cudownie.

Wszystkozajete, plamisz nadal? Jakos tak mi w glowie siedzisz caly dzien, chyba Twoj trening przezywalam [emoji4]
 
Do góry