reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

reklama
Czy któraś z was odstawiała luteinę? Brałam 2xdziennie od tygodnia 1xdziennie tylko nie pamiętam przez ile miałam tak brać do całkowitego odstawienia
Ja brałam tylko raz dziennie dopochwowo i jak byłam ostatnio u lekarza to mi zostało 7tabletek i kazał tylko je dokończyć i nic więcej dalej. A kończyłam je brac jak byłam w 13 tygodniu i się własnie obawialam że za wcześnie skończyłam je brac no ale lekarz chyba wiedział lepiej [emoji38]
 
Hej dziewczyny
Trzymam kciuki z wizytujace. Ja tak jak juz kilka mam wizyte 28 wiec to bedzie goracy dzien relacji z wizyt.
Ja cukrzyce mam juz stwierdzoną i jestem na insulinie a cukier mialam tylko zly naczczo (90-97).
Wszystkozajete przy Haszimoto masz tak mała dawke eutyroxu? Moja dwojka dzieci tez to ma i bierze dawke 67,5 i 50. Czy później sie reguluje hormon i mozna brac mniejsza dawkę bo im ciągle zwiekszaja?
A ta insulina to jest w tabletkach czy w zastrzykach?
 
Hej dziewczyny
Trzymam kciuki z wizytujace. Ja tak jak juz kilka mam wizyte 28 wiec to bedzie goracy dzien relacji z wizyt.
Ja cukrzyce mam juz stwierdzoną i jestem na insulinie a cukier mialam tylko zly naczczo (90-97).
Wszystkozajete przy Haszimoto masz tak mała dawke eutyroxu? Moja dwojka dzieci tez to ma i bierze dawke 67,5 i 50. Czy później sie reguluje hormon i mozna brac mniejsza dawkę bo im ciągle zwiekszaja?
Mi wyszło 91 i lekarka nic nie mówiła...
 
Byłam dziś u lekarza, ale z pakietu medycznego. Niestety, wyszłam rozczarowana. Nie dostałam skierowania na morfologię ani mocz, a ostatnie wyniki miałam miesiąc temu. Na początku miałam nie mieć w ogóle usg, ale położna dowiozła sprzęt. Na usg nie widziałam w zasadzie nic oprócz nóg dziecka... Ale widziałam, że serce bije- nie wiem z jaką częstotliwością. Szyjkę macicy bada się „recznie”? Bo tak miałam wykonane badanie. Łożysko jest na przodzie- to dobrze? Nie wiem nic, moje pytania pozostały bez odpowidzi...
Na szczęście wizyta u mojego lekarza w środę za tydzień. Muszę umówić się prywatnie na usg połówkowe, bo tutaj to dowiem się, że ma nogę, rękę i jest ok :D
 
Wszystkozajete przy Haszimoto masz tak mała dawke eutyroxu? Moja dwojka dzieci tez to ma i bierze dawke 67,5 i 50. Czy później sie reguluje hormon i mozna brac mniejsza dawkę bo im ciągle zwiekszaja?

Ja teraz jestem bez leków już, po ciąży mi poleciało tsh poniżej oznaczalnego poziomu. A ogólnie nigdy nie miałam wyżej niż 1.8 (kiedyś, dawno, za dzieciaka). To zależy od wyników badań wszystko. Hashimoto może dawać na zmianę epizody nadczynności i niedoczynności, a może też być przez długi czas tsh w normie.
 
reklama
Natka ręcznie bada się zwartość, twardość i ujście zewnętrzne. W USG dopochwowym się ja mierzy i ogląda ujście wewnętrzne
 
Do góry