reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Też mam taki plan właśnie 😁

Zapisalyscie się już na Szkole Rodzenia? A może już chodzicie? W moim mieście online lub hybrydowo:( i jeszcze nie uczeszczamy.

Mam dwóch lekarzy gin jeden prowadzi prywatnie a do drugiego chodzę tylko dlatego ze mam abonament w Luxmed. Myślicie że USG co 2-3 tyg może zaszkodzić maluchowi?
Ja się zapisalam z moim narzeczonym do szkoły rodzenia. Miało być stacjonarnie a jak będzie to się okaże. Zaczynamy 19.04. :)
 
reklama
Hej dziewczynki! Dopiero do was dziś dołączyłam. Jestem w pierwszej ciąży, obecnie 22tc! Termin na 30 lipiec ;) szukam pomocy i porady. Czy któraś z Was ma problemy z zapaleniem pęcherza ? Ja obecnie przechodzę prawdziwą mękę!!! Niby w ciągu dnia jest lepiej ale wieczorem i w nocy nie mogę wytrzymać z bólu. Nie wspominając że właśnie jesteśmy z mężem na izolacji bo mamy covid [emoji33][emoji33][emoji33]możecie napisać swoje domowe sposoby żeby jakkolwiek sobie pomoc [emoji120][emoji120]
Domowe sposoby na zapalenie pęcherza to picie duuużo płynów np. :
-niesłodzonej wody, sok z żurawiny, czarnej porzeczki aronii i naparów ziołowych np. rumianku.

Pomaga też ogrzewanie okolic nerek oczywiście nie za długo.

Podmywanie się min.2xdziennie ale najlepiej po każdej toalecie dobrze to robić cieplejszym naparem z rumianku.

Też jestem na izolacji przez covid u mnie zaczęło się jakieś zapalenie miejsc intymnych, napisałam do swojej dowcipnej i ta wypisała mi e-recepte. Poprosiłam koleżankę o wykupienie i pozostawienie pod drzwiami.
Więc skontaktuj się z lekarzem , poproś o coś dobrego i może ktoś bliski Ci wykupi [emoji846]. W takim przypadku może być potrzebny antybiotyk po pozorne leczenie jedynie złagodzi objawy ale nie wyleczy a zapalenie pęcherza w ciąży może spowodować kłębuszkowe zapalenie nerek co już nie jest fajne.
 
Hej dziewczyny :) coś długo była tu cisza. Jak się czujecie? Jakieś nowości w samopoczuciu, zachowaniu maluchów? U mnie ruchy już baaardzo mocne i bardzo częste, w sumie czuję malucha cały czas raz mocniej, raz słabiej. Niestety też czuję coraz częściej skurcze i są coraz mocniejsze, mam nadzieję że z szyjką wszystko ok, niedługo wizyta więc zobaczymy
Ojej, ja miałam 100 dniówkę wczoraj 😁 samopoczucie super, nic nie dolega. Rośniemy bardzo szybko 🙈 Ja się śmieje, że mój K jest bardzo grzeczny... Rano delikatnie zapuka, po moim dotyku da znać, że się obudził, później w ciągu dnia tez grzecznie leciutko daje o sobie znać, a wieczorem jakby oszalał 😂 chyba energię z całego dnia musi rozładować. Mama mi tu tak troszkę żartuje, że jak teraz jest spokojny, to jak już wyjdzie, da mi popalić 🤣 przeziębienie mnie trzymało 1,5 tygidnia i przesunęło mi się robienie badań krwi, moczu itd, przez co też ginekolog... Idę na wizytę w poniedziałek i już czas, zeby glukozę pić 😳
Też miałam Was pytać o szkołę rodzenia. U mnie w mieście jest jedna przyszpitalna, ale miejsca ograniczone. Są chyba 2 prywatne. Ja zaczęłam online, ale nie wiem czy to wystarczy? Jak myślicie?
 
Też nie wiem czy taka online wystarczy u mnie są hybrydowe czyli te praktyczne z przewijania tylko stacjonarnie. Sama nie wiem jeszcze się waham.

Czy którejś z Was wyszło białko w moczu? Na jakim poziomie? U mnie 75mg, czytałam że spoko ale dostałam komentarz od gin że wymaga konsultacji więc już wariuję.
 
@Matylda126 co do usg to ja tak jakoś do 16 tc też chodziłam co 2-3tyg i pytałam się czy to nie szkodzi maluszkowi i lekarz, u którego akurat byłam powiedział, że nie. Też chodziłam i do mojej ginki i do medicover.
 
Ojej, ja miałam 100 dniówkę wczoraj 😁 samopoczucie super, nic nie dolega. Rośniemy bardzo szybko 🙈 Ja się śmieje, że mój K jest bardzo grzeczny... Rano delikatnie zapuka, po moim dotyku da znać, że się obudził, później w ciągu dnia tez grzecznie leciutko daje o sobie znać, a wieczorem jakby oszalał 😂 chyba energię z całego dnia musi rozładować. Mama mi tu tak troszkę żartuje, że jak teraz jest spokojny, to jak już wyjdzie, da mi popalić 🤣 przeziębienie mnie trzymało 1,5 tygidnia i przesunęło mi się robienie badań krwi, moczu itd, przez co też ginekolog... Idę na wizytę w poniedziałek i już czas, zeby glukozę pić 😳
Też miałam Was pytać o szkołę rodzenia. U mnie w mieście jest jedna przyszpitalna, ale miejsca ograniczone. Są chyba 2 prywatne. Ja zaczęłam online, ale nie wiem czy to wystarczy? Jak myślicie?
Myślę, że szkoła rodzenia online też powinna dużo dać :). Sama oglądam na fb Szkole Rodzenia Mama Gaja. A Ty?
 
Myślę, że szkoła rodzenia online też powinna dużo dać :). Sama oglądam na fb Szkole Rodzenia Mama Gaja. A Ty?
Ooo, zerkne również tam, gdzie Ty 😊 Ja zarejestrowałam się na stronie bebiprogram.pl i dla zalogowanych użytkowników szkoła rodzenia jest tam darmowa. Są zarówno filmy jak i teksty. Na koniec dostaję się jakiś certyfikat, ale nie jestem nawet w połowie 😁
 
Ooo, zerkne również tam, gdzie Ty 😊 Ja zarejestrowałam się na stronie bebiprogram.pl i dla zalogowanych użytkowników szkoła rodzenia jest tam darmowa. Są zarówno filmy jak i teksty. Na koniec dostaję się jakiś certyfikat, ale nie jestem nawet w połowie 😁
Aa taak, fajne są te filmiki instruktażowe z bebiprogram na YouTube 😃.
 
reklama
Do góry