reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

reklama
@Amagie , pampersów zdecydowanie nie wystarczy. Noworodek potrzebuje częstych zmian pieluszek, bo skóra tam jest jeszcze bardzo delikatna. Dodatkowo, przy dziewczynkach potrzeba więcej niż u chłopców. U mnie u syna "szło" zawsze ponad 10, zazwyczaj ok 11-12, a przy córce nawet 15 na dobę, zwłaszcza jak nie trafiłam ze zmianą i za 5 minut znowu trzeba było zmienić.
 
@Amagie , pampersów zdecydowanie nie wystarczy. Noworodek potrzebuje częstych zmian pieluszek, bo skóra tam jest jeszcze bardzo delikatna. Dodatkowo, przy dziewczynkach potrzeba więcej niż u chłopców. U mnie u syna "szło" zawsze ponad 10, zazwyczaj ok 11-12, a przy córce nawet 15 na dobę, zwłaszcza jak nie trafiłam ze zmianą i za 5 minut znowu trzeba było zmienić.
To prawda w pierwszych dniach życia noworodek karmiony piersią potrafi robić kupę nawet 10 razy na dzień!!! [emoji54][emoji47]
A noworodek karmiony sztucznie wypróżnia się rzadziej, zazwyczaj ok. 4 razy dziennie.
Dlatego warto wziąć więcej pieluch , żeby nie okazało się , że zabraknie. [emoji4]
 
Dziewczyny, poratujcie!
Ile wazyły wasze dzieciaczki w 33+0? Albo okolicach?
Bo ja byłam dziś prywatnie u innej ginekolog niż prowadząca i wyszła mi makrosomia. Mała wazy 2800 i jest w 99 centylu, a ja mam termin dopiero na 8.07!
Miała któraś z Was podobna sytuację?
 
Dziewczyny, poratujcie!
Ile wazyły wasze dzieciaczki w 33+0? Albo okolicach?
Bo ja byłam dziś prywatnie u innej ginekolog niż prowadząca i wyszła mi makrosomia. Mała wazy 2800 i jest w 99 centylu, a ja mam termin dopiero na 8.07!
Miała któraś z Was podobna sytuację?
Ja właśnie wróciłam z wizyty. 32+3 i mała waży 2050g, 74 centyl.
 
Dziewczyny, poratujcie!
Ile wazyły wasze dzieciaczki w 33+0? Albo okolicach?
Bo ja byłam dziś prywatnie u innej ginekolog niż prowadząca i wyszła mi makrosomia. Mała wazy 2800 i jest w 99 centylu, a ja mam termin dopiero na 8.07!
Miała któraś z Was podobna sytuację?
O kurcze :o a u ginekologa prowadzącego jaka wychodziła waga? Może ta lekarka coś źle zmierzyła, że wyszła taka waga? Jest duża różnica między tym co mówił lekarz prowadzący a ten z dzisiejszej wizyty?
 
U prowadzącej byłam 30.04 i mała ważyła 1804. Ostatni miesiąc bardzo podskoczyła, ale moja gin i tak coś naknociła, bo sprawdziłam dziś skąd taka różnica i okazało się, że cały czas wpisywała datę porodu z ostatniej miesiączki, zamiast datę z USG. A u mnie była duża rozbieżność, bo aż 18 dni. A od samego początku kazała brać pod uwagę tylko datę z USG (ta dzisiejsza gin też to potwierdziła), a mimo to na każdej wizycie mam do przeliczen wpisaną date wg OM, więc wszystko jej się w miarę zgadzało i centyle wychodziły ok.
 
Tylko że teraz jestem mocno przerażona, bo jakby mała nadal tak przybierała, to w dniu porodu co? Będzie miała 5 kg? Szok!
 
32+0 2132g
Dziewczyny, poratujcie!
Ile wazyły wasze dzieciaczki w 33+0? Albo okolicach?
Bo ja byłam dziś prywatnie u innej ginekolog niż prowadząca i wyszła mi makrosomia. Mała wazy 2800 i jest w 99 centylu, a ja mam termin dopiero na 8.07!
Miała któraś z Was podobna sytuację?
 
reklama
Dzisiaj tez byłam u ginekolog , 34+0 tydzień kolejną wizytę mam na 10 czerwca a bedzie to 37 tydzien i będę miała robione ktg i będziemy się umawiać na poród lub czekać aż samo sie zacznie , niestety tylko nie wiem jak u małej bo nie miałam usg , więc nie wiem ile waży ale licząc powinna ważyć w granicach 2200-2400 kg
 
Do góry