reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Jeśli lekarz mówił, że mieści się w normie, to bym się nie martwiła na zapas 🙂

U nas w 10tc było 180 i lekarz mówił, że jest ok, ale każda ciąża jest inna, lekarze też mają różny sprzęt. Możesz zawsze iść kontrolnie za tydzień do innego lekarza, ale tak jak mówię, póki lekarz mówi, że tętno jest w normie, to nie ma co
 
reklama
Jeśli lekarz mówił, że mieści się w normie, to bym się nie martwiła na zapas 🙂

U nas w 10tc było 180 i lekarz mówił, że jest ok, ale każda ciąża jest inna, lekarze też mają różny sprzęt. Możesz zawsze iść kontrolnie za tydzień do innego lekarza, ale tak jak mówię, póki lekarz mówi, że tętno jest w normie, to nie ma co się martwić.
Masz rację, każda ciąża inna
 
Hej, 10tc tętno 113, czy któraś z Was też miała takie niskie ale mieszczące się w normie? Czy są powody do obaw?
Ja miałam takie samo, jeden lekarz straszył, a drugi uspokajał. Teraz jestem w 14 tc i wszystko się unormowało :)

Ja za to mam pytanie czy któraś z was ma problem z refluksem? Moje nudnosci się powoli stabilizowały, ale dostałam refluks i wszystko wróciło. Macie na ro jakieś sposoby? Bo ja dbam o dietę, ale to nic nie zmienia, a do wizyty mam jeszcze 10 dni.
 
U mnie gin stwierdziła, że łożysko tworzy się bardzo nisko i mam zagrożenie łożyska przodującego. Na razie obserwujemy na każdej wizycie, muszę unikać wysiłku fizycznego (w tym zakaz noszenia czegokolwiek, zakaz sprzątania itp.), zakaz współżycia, mam więcej leżeć niż siedzieć/chodzić. Ostrzegła mnie, że mogą się zdarzyć krwawienia i mam ją od razu informować jak coś się dzieje.

U Ciebie stwierdzono łożysko przodujące, tak? Co mówiła twoja gin?
że przodujące i mam zakaz wszystkiego co ty plus nie puszcza mnie do pracy. Faktycznie jest dość wcześnie, więc jest opcja że się podniesie - do obserwacji itd.
 
Też tak mam dziewczyny. Łożysko z tyłu ale na dole. Jutro zaczyna się u mnie 15t (16 wg apki ) i chyba z 2tygodnie mogłam normalnie chodzić a tak to cały czas leżę i mam zakaz robienia czegokolwiek, bo co chwilę problemy z krwiawieniem .
 
Liczę, że jednak to łożysko podniesie się, w większości przypadków tak jest. Podobno tylko u 1-2% kobiet zostanie przodujące, więc jest mała szansa, że u nas zostanie i tego się trzymam 😉 Teraz uważajmy na siebie póki jest tak nisko.
 
Cześć,

Dziewczyny prośba o poradę, czy którejs w testach PAPPA wyszło większe ryzyko skorygowane niż podstawowe Trisomii 21?
w usg wyszło mi wszystko dobrze( przeziernosc karku 1,5 i widoczna kość nosowa), a w testach pappa mam ryzyko podstawowe 1:1011 a skorygowane 1:673 (ryzyko pośrednie). Nie wiem co o tym myślec?
 
reklama
Cześć,

Dziewczyny prośba o poradę, czy którejs w testach PAPPA wyszło większe ryzyko skorygowane niż podstawowe Trisomii 21?
w usg wyszło mi wszystko dobrze( przeziernosc karku 1,5 i widoczna kość nosowa), a w testach pappa mam ryzyko podstawowe 1:1011 a skorygowane 1:673 (ryzyko pośrednie). Nie wiem co o tym myślec?
kochana wyluzuj, ja mam trisomie 21 na ryzyku 1:260 i mam to centralnie w tylnej części ciała .
 
Do góry