reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Cześć,

Dziewczyny prośba o poradę, czy którejs w testach PAPPA wyszło większe ryzyko skorygowane niż podstawowe Trisomii 21?
w usg wyszło mi wszystko dobrze( przeziernosc karku 1,5 i widoczna kość nosowa), a w testach pappa mam ryzyko podstawowe 1:1011 a skorygowane 1:673 (ryzyko pośrednie). Nie wiem co o tym myślec?
Nadal ryzyko nie jest wysokie ale może zapytaj lekarza co i tym myśli? Poradził już coś?
 
reklama
Ja też się trochę stresuję bo w piątek mam prenatalne i test papa ale czytałam, że on ma dużą granicę błędu. To tylko statystyka i często wychodzi duże ryzyko a dzidziuś rodzi się zdrowy dlatego ja chyba zaufam USG :-)
 
Ja już też jestem po USG prenatalnym i nie zdecydowałam się na test pappa bo właśnie czytałam bardzo dużo opinie, że często wychodzi z błędnym wynikiem. A to moja czwarta ciąża i zawsze tylko wykonywałam USG, zdecydowałam że jak wyjdzie ok to zostaje tylko przy tym, żeby się nie denerwowac później do końca ciąży.
 
U mnie akurat wyniki z USG i testu pappa wyszły dobrze bo miałam ryzyko skorygowane 1 na 18000 a też się bardzo stresowałam że coś będzie nie tak
 
Ja już też jestem po USG prenatalnym i nie zdecydowałam się na test pappa bo właśnie czytałam bardzo dużo opinie, że często wychodzi z błędnym wynikiem. A to moja czwarta ciąża i zawsze tylko wykonywałam USG, zdecydowałam że jak wyjdzie ok to zostaje tylko przy tym, żeby się nie denerwowac później do końca ciąży.
Osobiście uważam, że lepiej zrobić test PAPPA, bo wykrywa też m.in. ryzyko preeklampsji. Wiadomo, zdarzają się błędy i jest to statystyka, ale daje nam lepszy obraz ciąży.
 
reklama
Ja odebrałam dzisiaj wyniki i miałam dzwonić do lekarza ale zapomniałam. A teraz siedzę i się martwię z usg wszystko było ok. A z tych wyników... nie wiem.
 

Załączniki

  • 1aeda138-c031-45d3-b399-790027de7de3.jpg
    1aeda138-c031-45d3-b399-790027de7de3.jpg
    87,7 KB · Wyświetleń: 109
Do góry