reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Dzięki za wszystkie informacje. Nie wiedziałam że na zaspie nie mają zzo. Co do tego oddziału to właśnie dowiedziałam się o tym na pierwszych zajęciach ze szkoły rodzenia.
Muszę poczytać jeszcze o tym Uck i dokładnie wypytac mojej położnej. Najchętniej to bym się przeniosła do lekarza który tam pracuje na porodówce, czułabym się pewniej wiedząc, że kogoś tam znam.
Ja mam termin na 7.7 jutro zaczynam 20 tydzień 😁
Gorzej jak przeniesiesz sie do któregoś z lekarzy, a akurat w szpitalu nie bedzie miejsca. UCK jest najbardziej pożądaną porodówką w Gdańsku, jak to pisali jest tam "duży przemiał". Średnio to brzmi, nie chcialabym zeby przyspieszano mi poród bo inne mamy stoją w kolejce 😹 muszę doczytać co to znaczy ;)
I w ogóle, czytałam statystyki i sporo dzieci rodzi sie wlasnie w lipcu i sierpniu 😹 to tez nie ulatwia sprawy, no ale co zrobić - tak miało być. Nie wątpie, ze bedzie wszystko ok :)
 
Też się trochę boję 😅😅 postanowiłam że napewno dopóki nie wrócę do 63 kg tych z początku ciazy to się przejmować nie będę. Potem zobaczymy. Ale lekarz chyba mówił że spokojnie 11-14kg mogę przytyc i to jest jak najbardziej zdrowe jak na moje BMI
 
Gorzej jak przeniesiesz sie do któregoś z lekarzy, a akurat w szpitalu nie bedzie miejsca. UCK jest najbardziej pożądaną porodówką w Gdańsku, jak to pisali jest tam "duży przemiał". Średnio to brzmi, nie chcialabym zeby przyspieszano mi poród bo inne mamy stoją w kolejce 😹 muszę doczytać co to znaczy ;)
I w ogóle, czytałam statystyki i sporo dzieci rodzi sie wlasnie w lipcu i sierpniu 😹 to tez nie ulatwia sprawy, no ale co zrobić - tak miało być. Nie wątpie, ze bedzie wszystko ok :)
Właśnie liczyłam na to że jak będę miała w dokumentach nazwisko tego lekarza, to miejsce sie znajdzie 😆
 
Jestem dziś po badaniu usg. Wszystko dobrze. Prawdopodobnie dziewczynka, bo lekarz nic między nóżkami nie wypatrzył 😅 to by się zgadzało z moimi snami. Na początku ciąży ciągle śniła mi się mała dziewczynka❤️ a wszyscy dookoła zapewniali, że ich zdaniem będzie chłopiec.


Dodatkowo mała nadrobiła wielkością cały tydzień, którego jej brakowało (w stosunku do miesiączki). No i dziś po badaniu tak się wierciła, że było widać jak brzuch z jednej strony zrobił się bardziej wypukły tak jakby całym ciałkiem wypchnęła 😀



No i co do brzucha to zdałam sobie sprawę, że jak na 20 tydzień to mam niewielki brzuszek. Nawet moja mama stwierdziła że poszło mi bardziej w biodra, które i tak zawsze miałam szerokie (ale to chyba jedyna sytuacja w życiu kiedy kobieta może się, tego cieszyć 😅) czasami jak gdzieś wychodzę to widzę konsternację na twarzy niektórych kobiet jakby miały wypisane na czole "ciekawe czy jest w ciąży czy po prostu gruba na brzuchu"😅😅
 
reklama
Hej dziewczyny, chciałam się upewnić, że wiecie ze lipcowe mamy mają swoją grupę zamkniętą? Tak mi się wydaje, że chyba części z Was nie kojarzę w postach na zamkniętej grupie
 
Do góry