reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

reklama
Ja chyba tak zrobię. Chciałam prowadzić tylko na nfz ale najbliższy termin miałam na 29.11 (ja wtedy będę 9+0) więc umówiłam się prywatnie na 9.11. Po tej wizycie niestety zrobiłam wszystkie badania prywatnie i zapłaciłam 600zł, ale tej wizyty nie odwołałam i chyba na nią pójdę. Przynajmniej za kolejne badania już nie będę płacić, a lekarce na pewno powiem że musiałam się umówić prywatnie ze względu na tak długi czas oczekiwania na termin u niej. Byłam u niej przed ciążą i mówiła żebym na pierwszą wizytę przyszła 2 tyg po pozytywnym teście a niestety nie miałam takiej możliwości więc na pewno o tym wspomnę 😆
No właśnie zastanawiam się czy się zdążę gdzieś wgl umówić na nfz żeby zdążyć te 1 badania zrobić, one defakto wychodzą najzdrozej potem to już kwestia morfologi i moczu
 
Nareszcie udało mi się zapisać do lekarza na 7.12. To będzie równo 7 tygodni i serduszko powinno już być na pewno.

Dziewczyny, ma może któraś z was Hashimoto. Czy wasi lekarze zwiększali wam dawkę?
Ja mam niedoczynność tarczycy. W pierwszej ciąży bardzo mi skakało TSH i miałam zwiększony euthyrox. Badałam teraz 3 tygodnie temu i w sobotę i mam dobry wynik - raczej nie będę miała zmienionej dawki.
 
Czy są tutaj może mamusie które planują prowadzić lub prowadziły ciążę jednocześnie na NFZ oraz prywatnie? Wydaje mi się że kojarzę że któraś pisała że zamierza robić właśnie w ten sposób. I zastanawiam się sama jak to wygląda? Czy informujecie lekarza że nie jest jedynym ? A karty ciąży zakładacie dwie ? Mam swojego lekarza, dzięki któremu udało się nam zajść w ciążę jednak nie ukrywam że badania fajnie by było robić na nfz :)
Ja tak będę robić. Będę mieć dwie kary ciąży. Może powiem tej od prywatnych wizyt. Ale to wszystko wyjdzie w praniu. Bo tak na prawdę NFZ tylko dla badań.
 
Czy są tutaj może mamusie które planują prowadzić lub prowadziły ciążę jednocześnie na NFZ oraz prywatnie? Wydaje mi się że kojarzę że któraś pisała że zamierza robić właśnie w ten sposób. I zastanawiam się sama jak to wygląda? Czy informujecie lekarza że nie jest jedynym ? A karty ciąży zakładacie dwie ? Mam swojego lekarza, dzięki któremu udało się nam zajść w ciążę jednak nie ukrywam że badania fajnie by było robić na nfz :)
ja chyba będę i na NFZ i w Medicover...ale to będzie moja pierwsza ciąża w taki sposób prowadzona.. nie wiem też jak wyglądają właśnie badania prenatalne na NFZ, jeszcze się bije z myślami jak to rozegrać . Mam bardzo fajnego lekarza na NFZ, nigdy nie miał problemu jak mu niosę jakieś badania robione i zlecanie przez kogoś innego :) jutro już będę wiedzieć więcej💚 chyba sobie pytania na kartce spisze bo mam całe mnóstwo 🙈😂
 
Ja to już zwyczajnie nie pamiętam jak to wszystko wygląda.. ostatnią ciążę poroniłam, a wcześniej byłam w ciąży 14lat temu więc trochę czasu minęło, no i też jestem starsza
 
Ja planuję zostać tylko przy Medicover.
Ale to też dlatego że mam cały pakiet z pracy a nie chce mi się chodzić co chwilę na kolejne wizyty. Wolę trzymać się jednego sprawdzonego lekarza 😁
Myślę że jak ktoś się bardzo stresuje, woli chodzić częściej na wizyty i robić badania na NFZ to warto. Po coś płaci się te składki 🤣
 
Ja idę do lekarza prywatnie który prowadził moją 1 ciążę , on też przyjmuje na NFZ i pamiętam że kazał mi przyjść do niego wtedy żeby mógł mi dać skierowanie na badania i nie płaciłam , e byłam zadowolona bo jest ordynatorem w szpitalu więc trafiłam pod jego opiekę w szpitalu ;)
 
Ja mieszkam w malym mieście i w sumie na NFZ to chyba nawet tu nie ma lekarza. Koszt wizyty jeszcze ok ale przeraża mnie mysl o kosztach tych badań wszystkich..
 
reklama
Ja idę do lekarza prywatnie który prowadził moją 1 ciążę , on też przyjmuje na NFZ i pamiętam że kazał mi przyjść do niego wtedy żeby mógł mi dać skierowanie na badania i nie płaciłam , e byłam zadowolona bo jest ordynatorem w szpitalu więc trafiłam pod jego opiekę w szpitalu ;)
Dokładnie, po to warto chodzić prywatnie ;)

Ja badania będę robić w luxmedzie, bo mam w pakiecie.
 
Do góry