reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2008

Ewan, a tam gdzieś napisałam co jeszcze jeść żeby troszkę żelaza dostarczyć, może coś popróbuj.Ja mam trochę wyniki trochę poniżej normy, ale mój gin stwierdził wczoraj że mieszcze się w normie dla ciężarnych, ale staram się też podjadać trochę tych żelazowych produktów :tak:;-):-)
 
reklama
poczytam, pogrzebie tez w necie, zastrzyki to ostateczność.... zreszta, zawsze miałam za mało żelaza.... może zaczne pracować w jakims żelaznym sklepie;-)?
 
Wiesz mój tata obiecał że w razie czego to mi opiłków żelazowych podeśle, na zupę, i do mięsa można dodać ;-), jak bardzo potrzebujesz to podzielę się z Tobą :tak::-D:-D
 
Fajnie, ze mimo wszystko macie dobre humorki:-)

Ewan - jedz cokolwiek nawet te opilki byleby pomogly, trzymam kciuki.:-)

Ja sie trzymam tzn. nie jest gorzej... ale czosnkiem smierdze na odleglosc:-D:-D:-D
 
cześc jestem nowa więc krotko ja mam termin na 19 Lipca i już mam za sobą trzy wizyty u lekarza i badania prenatalne.:-)serdecznie was pozdrawiam i ciesze sie że bede mogła z kimś pomarzyć o cudzie:tak:
 
Roni super,ze dzidzia zdrowa, moze kiedy sie wam ujawni :-D
Agusia witaj!
Ewan - buraki na pewno i szpinak :dry: poszukaj...i milego wcinania ;-)
 
Roni to super że dzidziuś zdrowy i tak pięknie rośnie, może następnym razem się ujawni :confused::tak::-D:-D:-D:-D

Agusia witamy :tak:

Izabelko żelazo z warzyw jest ciężko przyswajalne, lepiej zjeść wątrobę, mięso wołowe
 
Są dwa źródła żelaza: żelazo hemowe, które jest łatwo przyswajalne przez organizm i żelazo nie hemowe zawarte miedzy innymi w roślinach które jest znacznie trudniej przyswajalne przez organizm. Przyswajalność żelaza zależy od wielu czynników np. witaminy C. Takie składniki jak sole wapnia, fosforu, mleko, sery, herbata (tanina), kawa i fityniany znajdujące się w nasionach zbóż zaburzają przyswajanie żelaza. Średnio tylko 10% zawartego w pokarmach żelaza jest w stanie przyswoić organizm zdrowego człowieka. W pokarmach pochodzenia zwierzęcego (żółtka jaj, wątroba, mięso wołowe, płucka, cynadry oraz kaszanka, czarny salceson i czernina) około 40% żelaza występuje w łatwo przyswajalnej postaci hemowej (mioglobina, hemoglobina). Jego przyswajalność z pokarmów wynosi około 20%. W produktach spożywczych pochodzenia roślinnego (fasola, brokuły, groch, szpinak, orzechy, fasola, melasa, suszone brzoskwinie, owsianka) żelazo jest w postaci trudno przyswajalnej, niehemowej i jego przyswajanie dochodzi do 5%.

Kopia tego co pisałam wcześniej, może jeszcze komuś się przyda.
 
reklama
Do góry