reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2008

Melduję się po weekendzie. Znów poza domem - byliśmy u znajomych. Ale tym razem z dzieciakami :-)
Brawo dla Maciusia za aktywny udział w przedstawieniu. My mamy show dzisiaj - Olga występuje
Madzia, nie chcialam Cię straszyć, tylko takie opinie słyszałam :-( Balaton jest duży, więc może nie wszedzie a może to nieprawda? Pewnie najlepiej przekonać się samemu
Kic:-D:-D:-D
Kto to lubiał prasować? Człowiek potrzebny od zaraz! Zapłata to dobra kawa i pogaduchy ;-)
Gdzie ta wiosenna pogoda? Brrr jakie zimno i nieprzyjemnie
 
reklama
Hej, wracam w końcu i ja. Rodzice dziś pojechali i zostałyśmy same.Komunia była ok, pogoda nie najlepsza ale na szczęście nie padało.
Ola poczyniła już pierwszy zakup, laptopa.Drugi wymarzony przybędzie do nas w piątek(tzn.my jedziemy po niego) Będziemy posiadaczami małego psa shih tzu(wstępne imię Moris)Mamy już miski legowisko smycz obrożę i zabawki :-)
Trochę Was czytałam, ale z odpisywaniem nie bardzo był czas.Sorki.
Przede wszystkim wszystkiego naj, naj dla wszystkich roczniaków. Ależ dzieci szybko rosną :tak:
Madziu super że Maciuś się przełamał i tak ładnie wystąpił.Wiki już zapowiedziała że nie będzie mówić wiesza, uczyć go też się nie chciała.Szkoda.Olka pod tym względem była odważniejsza i bardziej chętna.
Co do Oli to w szkole super, pani bardzo ją chwali.A ja się cieszę że tak dobrze sobie radzi.Do dziś nie ma opuszczonego ani 1 dnia w szkole, i czeka że w tym roku uda się dostać nagrodę :rofl2:
To na razie tyle, wieczorem postaram się wstawić parę fotek z komunii.A teraz spadam na kawkę, bo na 10 idę do przedszkola na przedstawienie. :tak:Miłego dnia.
 
Hej

Po 4 paskudnych dniach z Ewą wróciło grzeczne dziecko :tak:Nie wiem co jej było skok,zęby?Zresztą mało istotne grunt że mam swoją wesołą córkę znowu :tak:Wczoraj wychowawczyni w p-lu bardzo na Michała narzekała .Podobno wogóle się nie słucha ,jednak największym zarzutem było kładzenie się na stół w stołówce oraz siadanie do stołu zanim pani pozwoli;-)Wkurzyłam się na niego ,nagadałam się ,on biedny płakał ..Pózniej sobie przemyślałam słowa nauczycielki i myślę że trochę przesadziła.Ja rozumiem że jego zachowanie może zdezorganizować pracę ale bez przesady.Powiedziała że zrobił się z niego diabeł czy coś tego typu ,żałuję że nie zwróciłam jej uwagi..

Madziu wielkie gratulacje dla Maćka ,super że się przełamał.Niedługo może będzie konkursy wygrywał jak Kubuś:tak:
Sylcia super że komunia się udała:tak:
Surv u nas na przedstawieniu z okazji dnia mamy Ewka ciągle chciała na scenę wtargnąć;-)

Miłego dnia
 
Dzięki w imieniu Maćka!
Niestety magii sceny to on nie poczuł, bo najpierw w domu się nagadał, jak to on nie cierpi śpiewać, występować i mówić wierszyków:-p Tego jednego co mówił,a słabo słyszałam, to tez nie chce mi powtórzyć. No ale krok do przodu jest ;-)

Andula na mojego tez się Pani skarży,ale tylko jak za bardzo się skumpluje z takim jednym ancymonem. Ja się domyślam jak rozrabiają,bo czasem widzę co sie dzieje na placu zabaw jak się dobiorą. Strasznie głupie zachowania ma ten chłopczyk, a Maciek momentalnie podłapuje:crazy: i w p-lu tez dezorganizują zajęcia. Ja dzień w dzień kazanie robię jak jedziemy do p-la. Maciek chyba troche bierze sobie to do serca, bo np wczoraj sam się przyznał,że był niegrzeczny,ale potem się poprawił. Pani też mówi,ze Maciuś jest bardzo grzeczny,ale jak nie ma tamtego,a odizolowac się ich nie da:no: Najgorsze,że większość wybryków jest za namową tego kolegi, na którego żadne kary nie działają,a Maciek potem bardzo przeżywa jak np. ma iść do innej grupy do kąta.

Jeju mam tyle roboty,że nie wiem jak sie nazywam, cyferki mi się po nocach śnią. Dobrze,że już zaraz 15 i do domu. A tam nie lepiej ... malowanie i to z dziećmi, bo taka pogoda,że nawet wyjść się nie da:no:
 
Witam:)
Andula wdech i wydech;-)mam to na co dzień i na prawdę błahe dla rodziców incydenty potrafią rozwalić zajęcia czy własnie posiłek:baffled:wystarczy, że jedno zacznie a 10 powtórzy i już masz raban na całego:sorry2:osobiście uważam,że większość dzieci jest nie nauczona jeść przy stole o zachowaniu już nie wspomnę:-pu mnie w grupie zapytałam jednej mamy czy jej syn jada w domu przy stole, najpierw się zapierała, że taaaak, ale trochę ją podpuściłam i sama się przyznała, że przy stole je ale jak jest babcia:-pjak są sami z nim to łazi gdzie chce i nie mają zwyczaju go przy stole "trzymać" podczas posiłków - to wszystko wychodzi na tle grupy-jedzenie rękami, picie zupy bezpośrednio z talerza, mówienie proszę/dziękuję/smacznego, odkładanie talerza itd itd. Oczywiście nie pomyśl sobie, że Ci wykład robię, bo moje prywatne dzieci też często przy bajce jedzą, ale niestety przy grupie 25 osobowej trudno jest utrzymać dyscyplinę i egzekwować kulturalne zachowanie:happy:także myślę, że jak Pani zwróciła uwagę to problem wg niej głupi nie był:) a często "skarżymy" rodzicom, żeby dzieci też miały świadomość że rodzice wiedzą co się w przedszkolu dzieje:)

Sylcia super, że prezenty już kupione, pewnie Ola się najbardziej z pieska cieszy:tak:super, że tak fajnie sobie radzi w szkole:tak:
Surv widzę, że Sara pokazuje charakterek:-Dżywa jest i tyle;-)
Kasia ja się nie zgłaszam:-pdopiero co swoje machnęłam:-p


Dziewczyny jest już 500tys. podpisów!!!cieszę się i mam nadzieję, że będziemy mieć wolny wybór co do szkoły:tak:

U nas też zimno:baffled:i non stop pada:wściekła/y:byliśmy 20 minut poskakać w kałużach i dzieciaki wróciły caaaałe mokre:-p
 
Przedstawienie bardzo udane. Olga ładnie mówiła i tańczyła. Poza tym jak zawsze bardzo poważna i lustrowała widownię. Zawsze tak robi - wszystko pod kontrolą ;-) Ale powiem Wam, że byłam trochę zdziwiona, bo tak 80% grupy sepleni i niewyraźnie mówi. Oczywiście niektóre dzieciaki leciały z tekstem, mówiły cichutko - wiadomo występy.
Miki też szaleje jak się z kumplami spikną. Ale albo panie tolerancyjne, albo nie jest to bardzo kłopotliwe, bo nie miałam syngałów. Oczywiście descyplinują a jakże - i bardzo dobrze!
Andula, super, że Ewcia się "naprawiła" ;-)
Prasowanie wczoraj załatwiłam, ale oczywiście kolejne czeka...
 
Witam:)
Ja już po pracy - dziś miałam "do końca", więc za nim odebrałam Liwkę (i poklachałam z mamą;-)) to nie dawno wróciliśmy do domu:-p

Kuba właśnie siedzi i gra z M w nową grę na mova - dostał na DD razem z nowym kaskiem:happy2:nie przeszedł taki sam jak ma Liwka, ale wybrał sobie też z Puky, ale zielony w gwazdki:tak:
Liwka za to zadowoliła się talerzykiem z Biedronki z myszką minni:-p:-D

Kasia nie wiem jak u Was, ale u nas niestety te najmłodsze grupy nie są objęte pomocą logopedyczną i potem tak jak piszesz - większość dzieci ma problem z mową:baffled:super, że Olga pięknie wystąpiła:tak:

Widzę nadal pustki tu na forum:sorry2:

U nas się rozpogodziło, a M odwołał dziś urlop - miał jechać na wieś, ale rano lało okropnie i nie pojechali, jutro jadą:tak:
 
Witam rankiem:)
Zostałyśmy same z Liwką na placu boju:happy:chłopaki pojechały robić wylewkę w kuchni:-)Kuba zadowolony bo M mu obiecał, że będzie mógł kopać kilofem:szok::-D

U nas pogoda do bani, to już wczoraj ładniej było:dry:

miłego dnia!

dziewczyny odzywajcie się, nie chcę bloga tu pisać:-p:-)
 
Hej

Kic ja naprawdę nie jestm matką wariatką która nie da słowa na dziecko powiedzieć ale określenie typu "diabeł" mnie zabolało tym bardziej że powiedziała to przy Miśku.Nic nerwy opadły..

Dziewczyny chyba trzeba sie przyzwyczaić że nasze chłopki dadzą nie tylko nam w kośc ale i całej oświacie;-)

U nas dzień dzicka średnio udany przez zakichaną pogodę.Masakra mieliśmy jechać do Niemiec do zoo a tu doopa blada.Mieisk z prezentu zadowolony dostał wielkiego Gormita brzydkigo jak noc;-)A Ewcia z braku pomysłówPLAYSKOOL - DUŻY LEW Z PIŁECZKAMI DŹWIĘK, LICZENIE (3264881573) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. w realu po 19 zł jest na promocji.

Lecę .miłego dnia dla dużych i małych!!
 
reklama
robię wiatr,
znów witam po przerwie,
u nas bez zmian większych,
Lena ok - co do wymowy bo czytam że o tym piszecie, Lena nie mówi r wcale, właśnie zapisałam nas do logopedy co by jakieś ćwiczenia robić,no i ma problem z tymi sz,cz,rz...będziemy ćwiczyć i powinna się nauczyć. Poza tym ewidentnie jest leworęczna, jak wcześniej rysowała czy jadła obiema rękami tak teraz tylko lewa, i rysowanie i pisanie i jedzenie.
Sonia wciąż kiepsko z mową ale dogadujemy się migowo:-) Pielucha nam została tylko do nocnego spania,w żłobku też bez plieuchy już.
Dziewczyny dostały teraz szczoteczki elektyczne na dzień dziecka - dla Sonii to strzał w dziesiątkę, w końcu zęby myje bez płaczu.
a jutro na urodziny od nas Soniak dostanie matę wodną ze świnką peppą, Lena zażyczyła sobie Pinkie Pie chodzącą i mówiącą:baffled:
u nas pogoda ładna w weekend była więc spędziliśmy czas aktywnie, a teraz właśnie zaczęło lać.
 
Do góry