reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

Iwon3004 ja jestem w stolicy,a Twoj brat gdzie,jesli mozna spytac?

Mój Brat tez siedzi w Dublinie:-)


AsiuJan najszczersze kondolencje. Bardzo mi przykro:-(


Dziewczyny udało mi się przebrnąć przez Wasze posty z dwóch dni. Dużo tegoooo:-) Gratulacje dla Waszych synów i córeczek:-D:-D:-D
Nasz remont jeszcze trwa ale dziś mamy dzień odpoczynku bo meble dopiero jutro dowiozą. A łóżko to chyba dopiero po walentynkach, daliśmy robić na zamówienie. Sprawa z wykładzina się jakoś rozwiązała - z jednej strony dobrze mieć dziwny układ mieszkania bo krzywe ściany blokowe rozwalają Nas przy każdym remoncie.:wściekła/y:

Dziś może w końcu się uspokoję i wyciszę bo nerwy były górą przez te kilka dni. :-:)tak:
 
reklama
Dosiu tak naprawdę to sobie wkręcamy te obawy, bo do 20 a nawet 22 tc niekoniecznie odczuwa się ruchy. W 16 tc tylko szczęściary wyraźnie czują dziecko. Zwykle w literaturze podają, że ruchy można odczuwac od 16 tc przy kolejnych ciążach, więc spokojnie - wkrótce sie doczekamy :))))

Iwon trzymaj się i nie denerwuj :) - pomysl sobie, że juz niedługo będziesz miała odremontowane mieszkanko.
 
Co do ruchów naszych Maleństw to nawet moja ginka powiedziała, że tak na prawdę pewne tego ze to ruchy będziemy dopiero po 20 tyg.:-p Teraz ponoć da się wyczuć je częściej ale po pierwsze trzeba doskonale znać swoje ciało a po drugie trzeba tych ruchów wyczekiwać. :tak:
Ja pierwszy ruch czułam na pewno!!!:-) A potem długo miałam przerwę....:-( Dlatego staram się robić wszystko zgodnie z "instrukcjami" mojej P. dr. i powiem Wam ze to chyba działa.:-):-)
 
Witam się i ja. Po batalii w geodezji a następnie w energetyce wszystko załatwiłam:-):-):-). Muszę się podzielić moimi obawami. Otóż lekarz wczoraj zernkął w kalendarz coś tam o terminie porodu pow ale go nie zrozumiałam i po tym jak zapisał w karcie ciąży 18 tydzień to przekreślił mi i poprawił na 19 a to by znaczyło, że moja Hania urodzi się jeszcze w czerwcu:szok::szok::szok::szok::szok::szok: ja nie chcę. Muszę czekać do lipca, zresztą ona sam nie przewidzi a ja się uprę i w razie czego nie dam się bólom. Jeszcze raz dziękuję wszystkim dziewczyną za ciepłe słowa. Pozdrawiam.
 
cześć laseczki :-)

Wpadam się właściwie przywitać, dziś jest ze mną mama i nie wypada tak przed kompem siedzieć. Mam z nią labę, bo kiedy wróciłam z pobrania krwi i wciągnęłam śniadanie babcia odprawiła mnie do łóżka a sama zajęła się wnukiem :-) wstałam 15 minut temu i czuję że jestem mega zakręcona, nie trybię co się w okół mnie dzieje! Dzieciarnia na spacerze, słyszę ich z podwórka, ziemniaczki obrane, rosołek stoi na gazie - muszę Mamie pomnik wybudować!!!

Asiu
[*] dla babci Twojej i gratuluję córeczki!
 
Witam się czwartkowo Ciężarówki:-)

AsiaJan
najszczersze wyrazy współczucia z powodu babci, no i jednocześnie gratuluje córci Hani, teraz na pewno będzie miała swego anioła stróża w niebie;-)

e_mamo, dosiu, agorano ja tez nadal nic nie czuję, ale mnie lekarz tak jak iwon powiedział, że ruchy to dopiero ok 20 tygodnia

e_mamo
jeżeli chodzi o znieczulenie, to problem nie leży u ginekologów, bo oni chętnie (zazwyczaj), by je dali, sedno sprawy to anestezjolodzy, którzy muszą dać znieczulenie, a którzy nie chcą przychodzić do porodów, bo im za to nie płacą.... poród jest zawsze ostatni w hierarchi anestezjologa:crazy::crazy::crazy: wiem, że niektóre oddziały położnicze zaczęly zatrudniać swoich anestezjologow, bo podobno coraz gorzej doprosić o znieczulenie dla rodzącej siłami natury:angry:

sidorku ciagłośc zwolnienia jest ważna dla pracodawcy (ze względu na wynagrodzenie w okresie choroby i zasiłek chorobowy) i dla Zusu, bo jak masz take siekane zwolnienie ZUS zacznie się interesować Tobą, bardziej niż byś chciała, oczywiście nie mowię tu o jednej przerwie, ale jeżeli masz mieć zwolnienie do końca ciąży to nie radzę Ci wracać, bo to tylko wzbudzi podejrzenia, no chyba, że chcesz wrócic na dłuższy czas, to co innego:-) jeżeli zaś chodzi o prowizje, to tak jak pisała agorana, jeżeli są od nich odprowadzane składki zusowskie to wlicza się je do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego
 
zapomniałam jeszcze, że też lekarz odradzał gorące kąpiele, bo to moze prowadzić do skurczów:-( też czasem sobie folguję i kąpiółkę z pianka zaliczam;-)

co do gotowania, to też nie jestem kura domową, jak ugotuje jest, jak nie to albo m musi coś upichcić albo obiadek na mieście, nawet teraz jak siedzę w domciu nie oczekuje ode mnie że będę czekać na niego z obiadem:-) myslę, że wychowałam go jak należy:-D

poza tym ze mnie okropny chorasek, mam zapalenie oskrzeli, potwornie kaszlę, jak stary gruźlik, do tego katar i koszmarny ból głowy, nie obyło się bez antybiotyku:-( no a na dodatek z morfologi wyszło, że mam anemię i muszę brać żelazo:-( sypię się.....
 
reklama
Kasiu nie martw się na zapas. ja nie przytyłam ani grama jeszcze tylko schudłam i tez mam anemie a baba ze mnie wielka. Moja mama twierdzi, że dziecko samo ze mnie ciągnie i dlatego mam anemię. Takie tam bzdety matki 5 dzieci. Pow mi też, że w 4 na 5 ciąż miała anemię i dzieci się rodziły zdrowe a ja jej nie miała to siostra się urodziła z anemią. Taki kochana nasz żywot ciężarówek.
 
Do góry