reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Floriana ja poczekam do przyszłego tygodnia wtedy będę miała początek 6 tyg. Wtedy zapisze sie na wizytę, a pewnie wtedy wizyta będzie gdzieś wypasać na początek 7 tyg. :)
 
reklama
floriana ja również tak jak blue będę szla zapisac się na wizyte w przyszłym tygodniu wiec u lekarza zawitam w 7-dmym:) tygodniu....wtedy już będzie serduszko tak?????czy jeszcze pęcherzyk???
 
z tego, co wiem, będzie już na pewno serduszko :) ja też na to czekam najbardziej. To ja też jeszcze poczekam z tą wizytą. Mam sporo wolnego po 11. listopada:) pracujecie zawodowo? Ja się trochę obawiam. Mam pracę stojącą, a wszyscy mnie straszą, że od 5,6 tyg. mogą się zacząć jakieś nieprzyjemne objawy.
 
7 tydzień - 5 tygodni od zapłodnienia :

zarodek jest już skomplikowanym i zróżnicowanym organizmem

pojawiają się zawiązki dłoni i stóp

intensywnie rozwija się mózgowie

w pierwotnym układzie tętniczym powstają łuki aorty, aorty grzbietowe i tętnice międzysegmentowe

kształtuje się twarz, w której pojawia się dołek – za kilka tygodni będzie tu nos
pojawiają się zaczątki ust, oczu i uszów

Mama

Coraz bardziej daje ci o sobie znać huśtawka hormonalna. Co to znaczy? W twoim organizmie rządzą hormony ciążowe, m.in. progesteron, estrogeny, gonadotropina łożyskowa. Na początku ciąży ich poziom nie jest stabilny – nagle wzrasta i się obniża. Efekt?

Czujesz się słabo, męczy cię wewnętrzny niepokój, choć tak naprawdę nic się nie dzieje. Szybko się złościsz z błahego powodu. Granica między płaczem i śmiechem jest u ciebie bardzo płynna.

Być może właśnie odkryłaś, że popularne określenie "poranne nudności" jest błędne – mdli cię przez cały dzień, a może nawet w nocy.

Ważne

Warto nauczyć się wsłuchiwać w potrzeby organizmu. Chcesz spać? Kładź się do łóżka bez względu na porę dnia czy nocy. Codziennie masz ochotę na pomidory? Zajadaj się nimi, nie zważając na to, że zdominowały twój jadłospis. Tak naprawdę takie właśnie mogą być potrzeby nie twoje, lecz dziecka. Mały lokator twego brzucha domaga się tego, co jest mu niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Zarodek jest jak pastylka tic-taka – w tym tygodniu osiąga 8 mm.
 
jak weszłam na kalkulator ("który to tydz. ciąży") to wyszlo mi ze to 6 tydzień, i data narodzin 1 lipca....weszłam na drugi kalkulator....wyszedł 5 tydzień i data narodzin 30 czerwca....weszłam na rezeci kalkulator: tez 6 tydzień ale data narodzin 3 lipca haha....wiec czekam itak itak do przyszłego tygodnia i umawiam się na wizyte za dwa...:)
 
ja pracuje na 50% etatu ale godzinowo wyrabiam pelne 100...ostatnio jest dużo pracy...pracuje fizycznie w fabryce wiec na zwolnienie będę szla jak najszybciej się da...
 
reklama
Ja pracuję na umowę o pracę i póki co nie myślę o zwolnieniu. Jeśli oczywiście będzie taka konieczność to bez wahania pójdę na L4. W pierwszej ciąży pracowałam do końca 7 miesiąca.
 
Do góry