reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy niezbednych potrzebnych i praktycznych-czyli wyprawka według marcówek

pamiętam, jak mojemu kuzynowi urodziła się córcia...
na początku dużo płakała i ciężko było ja uspokoić.moja babcia podpowiedziała, żeby dość ciasno opatulić mała kocykiem. zadziałało. mała poczyła się jak w brzuszku u mamusi i od razu przestała marudzić :)
 
reklama
u nas było dokładnie tak samo, synek lądował w rożku i od razu zasypiał:-)
a i przewijak tez był niezastąpiony, miałam taki zamontowany na łóżeczku, rewelacja, do przewijania, przebierania. nie trzeba było się schylać, bardzo wygodne. jak się coś pobrudziło, przemywałam ściereczką i gotowe.
Podkładka do kąpieli, to też był u nas bubel, do niczego się nie przydała, użyliśmy raz.u nas kąpał zawsze m, to jemu wygodniej i pewniej było trzymać maluszka na swojej dużej, męskiej ręce
 
Ostatnia edycja:
A ja kupiłam coś z myślą o sobie, bo dopóki nie będę znać płci, nie będę raczej nic kupować dla dzidzi.
Zakupiłam dla siebie tunikę wełnianą z dużą ilością miejsca na brzuch na jesień i jeansy ciążowe na duży brzuszek na zimę. Kupiłam teraz, bo normalnie one są strasznie drogie, a teraz są wyprzedaże, więc korzystam puki można (upolowałam spodnie za 30%ceny!!). Polecam - Zara for Mum;)
 
Ja w zasadzie wiekszosc rzeczy dla malucha mam po starszym dziecku, wiec najwieksze wydatki jak lozeczko, fotelik samochodowy czy wozek mam z glowy :) Ciuszki - hmm zalezy czy bedzie chlopak czy dziewczynka :D Co do niedrapek, nasz tez je sciagal, ale ze potrafil sie podrapac pazurami, a ja na poczatku balam mu sie obcinac, to zakladalismy mu na rece skarpetki. I tych juz nie sciagal :D Moze niezbyt wyjsciowo to wygladalo, ale sie sprawdzalo

Na sam poczatek dla mnie najwygodniejsze byly spioszki/pajacyki i mlody tez sie na to nie skarzyl :D Rozek mialam i nie uzywalam. Tzn uzylam raz i nie bylam zachwycona. Lepszy dla mnie byl maly kocyk, ale to juz jak kto lubi. Laktator mialam reczny Avent i elektryczny Nuka - ten ostatni to porazka maksymalna bo on tylko zasysa, a guzik "odsysajacy" trzeba samemu naciskac. W szpitalu mieli swietny Medeli, nim to szlo raz dwa, a tak po tygodniu dalam sobie spokoj z karcerowaniem piersi i przeszlam na sztuczna mieszanke.

Wkladka do wanny to porazka, jak trafi sie dziecko rownie niecerpiace wody co moje, to najlepiej sie sprawdza opatulenie w pieluche tetrowa i wkladanie go do wanny w tym. Mata edukacyja u nas dzialala cuda, mlody po 1,5 godz potrafil lezec, walic w zwierzatka i mruczec z zadowolenia. Karuzelka na lozko w zasadzie byla bardziej do dekoracji, jak mial kilka miesiecy to zaczal sie nia podniecac bo jak sie naciskalo guziczki to grala melodyjka :D

W pierwszej ciazy nasprowadzalam z Polski pol apteki, Espumisan, Nystatyne, wit D, czopki glicerynowe i masc majerankowa, a w sumie przydaly mi sie tylko witamina D i masc majerankowa.

Czyli, w zasadzie potrzebuje tylko paczki pampersow jedynek, 3-4 pieluch tetrowych, chusteczek i to tyle z zakupow. Ale na to masa czasu, ostatnio zaczelam kupowac od 4 miesiaca, ale wtedy byl w jednym miesiacu wozek, w drugim fotelik etc, tak, zeby nie wszystko na raz bo to kupa kasy
 
A ja narazie nie szaleję z zakupami, mam sporo ubranek po małej, fakt, że są takie bardziej dziewczęce, ale mam nadzieje , że się przydadzą :-D a jak nie, to będę musiała poszaleć za jakimiś chłopięcymi ciuchami :szok:
 
ja moja owijałam w malutkie prześcieradełko w myszki-uszyłam do wózka a przydało się do owinięcia bo w rożku jej ciepło było -chopć unas 19-21 stopni było ale to raczej zimnolub był ;)
86ruda -pisząc pieluszki wielorazowe masz na myśli tetre i flanelke
tetre -do podłożenia na siebie przy odbijaniu też używałam -w razie ulania -wilgotną przecierałam buźke po jedzeniu a flanelka ddo teraz jako cieniutki kocyk!
terte też czasem wkładam zamiast wkładu do otulacza nie starcza na super długo ale nie jest najgorszateraz czasem nawet bez warstwy mikropolaru bo chce zbu czuła ze siku robi mokro -i fajnie to dziaa bo czasem zasygnalizuje siku-a ma niecałe 9 miesięcy;)

wkładki nie kupowaliśmy bo nas przestrzeżono że to porażka ale u nas sprawdził sie leżaczek do wanny taki plastikowy ale też nie od początku!
 
Ostatnia edycja:
reklama
poniżej skopiowana wyprawka dla malucha ze strony Wyprawka dla noworodka. Co kupi przed urodzeniem si dziecka? - Artykuy - PuellaNova.pl. Dziewczyny które już macie maluchy...zweryfikujcie ją:-) czy czegoś jest za dużo a może za mało albo w ogóle jest niepotrzebne?

Zacznijmy od tego, co większość mam lubi kupować najbardziej, czyli od ubranek.

Pamiętaj, nie kupuj zbyt wielu rzeczy w małych rozmiarach, czyli 56. Większość ubranek kupuj w rozmiarze 62. Lepiej, żeby twój maluch miał ubranka troszeczkę za duże, niż za małe. Dzieci rodzą się duże i na niektóre 56 od razu po urodzeniu są za malutkie nie zapominaj także o tym, iż maluchy rosną w błyskawicznym tempie!



Co więc będzie potrzebne?

Na pewno koszulki, które będziesz zakładać maleństwu pod tzw. pajacyki. Musisz ich mieć 5-7.
Body, z krótkim rękawkiem są bardzo wygodne i funkcjonalne. Na początek wystarczy 5 sztuk.
Bawełniane, rozpinane w kroku śpioszki, zakrywające stópki też będą ci potrzebne. Kup ich ok. 5 sztuk.
Ciepłe pajacyki będą ci bardzo potrzebne. Kup ich nawet 7-8 sztuk, z czego przynajmniej 2-3 ciepłe, reszta – bawełniane.
Skarpetki (uważaj, żeby nie uciskały dziecka i miały dość luźne gumki) – 2 lub 3 pary
Konieczne będą także czapeczki. Musisz ich mieć kilka sztuk. Najlepiej ze 2-3 cienkie i 2-3 ciepłe, na spacerek.
Cieplejsze sweterki czy bluzeczki – szczególnie dla dzieci urodzonych zimą. Wystarczą 2 sztuki.
Konieczny będzie także ciepły kombinezon na chłodniejsze dni.



Musisz mieć także zestaw potrzebnych rzeczy na spacery i do snu.



Na spacer powinnaś mieć ciepły, akrylowy kocyk lub pościel do wózka.
Potrzebne ci będą także kocyki lub rożki, w których twoje dziecko będzie spać, rożki przydadzą się także do karmienia
. Musisz ich mieć 2-3 sztuki.
Do łóżeczka musisz mieć także przynajmniej 2 prześcieradła frotte lub flanelowe.
Zamiast ściereczek będziesz używać mięciutkich pieluszek tetrowych, dlatego kup ich przynajmniej 10.
3-4 podkłady ceratowe dom łóżeczka i przewijania


Co przyda ci się w czasie kąpieli?

Na pewno ręczniki, najlepiej z kapturkiem. Wystarczą 2.
Musisz mieć też myjki frotte. 2 – 3 sztuki.
Do kąpieli i pielęgnacji
przydadzą się także:
nożyczki do paznokci dla niemowląt
szczotka do włosów



Dla dziecka będziesz potrzebować także wielu kosmetyków i leków. Pamiętaj, aby były jak najlepszej jakości, chociaż niekoniecznie muszą to być kosmetyki najlepszych, reklamowanych firm. Polskie produkty
są równie dobre. Wprowadzaj je ostrożnie i obserwuj, czy twój maluch nie ma po nich alergii. Musisz mieć:



Nieperfumowane mydełko dla niemowląt
Zasypkę
Krem ochronny do pupy
Delikatny płyn do kąpieli dla niemowląt
Nasączone chusteczki higieniczne
Maść na odparzenia
Maść na wysypkę (najlepiej nagietkowa)
Sól fizjologiczna
Proszek lub płyn do prania – delikatny, odpowiedni dla małych dzieci
Musisz mieć także termometr dla dziecka i do mierzenia temperatury wody
Do pielęgnacji pępka potrzebne ci będą:
Spirytus 70%
Jałowe gaziki
herbatki laktacyjne dla ciebie
herbatki na kolki
kwas borny do przemywania oczu



Oczywiście, potrzebne będzie także dużo sprzętów, o których nie możesz zapomnieć. Zwróć uwagę na to, aby wszystkie sprzęty miały atesty – zezwolenie od Instytutu Matki i Dziecka, znak bezpieczeństwa „B”. Kupuj w sprawdzonych sklepach
albo od znajomych
, którzy je przetestowali i są zadowoleni. Potrzebne ci będą przede wszystkim:



Wózek, najlepiej wielofunkcyjny, z grubymi kołami przystosowanymi do naszych, nienajlepszych chodników.
Nosidełko dla niemowląt
Fotelik samochodowy dla małych dzieci
Łóżeczko z materacem
Plastykowa wanienka
Przewijak na łóżeczko lub ze specjalnym stojakiem



Musisz mieć także pieluszki. Jeśli zamierzasz używać tetrowych, kup ich przynajmniej 50. Jeśli chcesz stosować tylko jednorazowe, pamiętaj, aby na początek nie kupować zbyt wielu najmniejszych. Dziecko wyrośnie z nich błyskawicznie, a może być tak, że od początku będą za małe, dlatego lepiej zaopatrzyć się w większe paczki pieluszek przeznaczonych dla dzieci o wadze od 5 kg.
 
Do góry