reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Justynka nawet zobacz to
Pierwsze tygodnie to okres istnej burzy hormonalnej – twój organizm przestraja się na funkcję „macierzyństwo”. Po zagnieżdżeniu się w błonie śluzowej jamy macicy zarodek stopniowo przekształca się i bardzo intensywnie rośnie. Pod koniec 4. tygodnia ma około 4 milimetrów, ale tydzień później już 12 milimetrów! Jednocześnie powiększa się więc i macica. Musi się w niej bowiem zmieścić nie tylko Bardzo Ważny Lokator, ale również mieszkanko, które ma mu zapewnić komfort i bezpieczeństwo – łożysko i worek owodniowy. Dlatego w 12. tygodniu ciąży jesteś już cięższa o 2 kilogramy, chociaż twoje dziecko waży zaledwie 14 gramów. Tak gwałtownie zachodzące w twoim ciele zmiany raczej nie będą przebiegać w sposób zupełnie nieodczuwalny. I rzeczywiście:

Pod wpływem wzrostu poziomu hormonów do narządów rodnych dopływa więcej niż zwykle krwi, przez co są obrzmiałe i bardzo tkliwe. Dlatego możesz początkowo mieć wrażenie pełności w jamie brzusznej i odczuwać pobolewania w podbrzuszu. Wiele kobiet porównuje je do dolegliwości pojawiających się przed miesiączką.Rosnąca macica rozciąga trzymające ją więzadła, co może powodować uczucie „ciągnięcia”, szczególnie w pachwinach. Ponadto zaczyna uciskać na inne narządy leżące w pobliżu, np. pęcherz moczowy, co też często wywołuje pobolewania w podbrzuszu.
 
reklama
Mnie ogolnie nie boli brzuch tylko ciagnie bokami musze uwazac jak wstaje bo jak robie to zbyt gwaltownie to boli a I jeszcze jak czasem krzykne to tez tak mam szkoda ze to nie jest juz polowa przynajmniej:-)a przytylam juz z 2 kg jak nie lepiej ciekawe od czego :-)
 
Gosiu bardzo mi przykro. jesteśmy z Tobą. trzymam kciuki za to żeby jak będziecie gotowi wszystko poszło po waszej myśli :-)

Justyna wszystko będzie ok. musisz w to wierzyć. a lepiej dziecka do szpitala nie zapraszać bo ciężko Ci będzie.

ja oglądałam takie fajne ciążowe spodnie z wąskim pasem. w sam raz na mały ciążowy brzuszek :-)
fajnie że poprawiłam humor co po niektórym z Was i fajnie że nie tylko ja puchnę w oczach :-)
 
Justynja takie bóle jak na @ są normalne i prawie każda z nas je ma. Ja również czasami je mam. Luteine też biorę 2 razy dziennie i chyba do końca 1 trymestru będę brała. A lekarze coś Więcej mówią?
właśnie nikt nic nie mówi a ja znowu zaczełam plamić, właściwie to taki jasno brązowy śluz znowu boję się o dzidzię
 
Justyna na pewno wszystko będzie w porządku teraz różne rzeczy będą się dziać bo to duża zmiana dla organizmu :) fakt ze ten trymest jest najbardziej niebezpieczny i stresujący dla nas ale maleństwo sobie poradzi i w listopadzie o tym wszystkim zapomnisz :*
 
Gusia bardzo mi przykro. Trzymaj się kochana:-(

Justyna ważne, że z fasolką prawidłowo się rozwija. Będzie dobrze!

Ja mam jutro wizytę. Trochę się stresuje bo nie mam żadnych objawów. Nawet senność mi już przeszła kilka dni temu.
 
Chyba dałam mojej dyrektorce do zrozumienia, że jestem w ciąży;-)
Kazała mi pojechać po serwis kawowy do naszego sekretariatu, to powiedziałam, że nie mogę dźwigać ciężkich rzeczy;-)
Wydało sie chyba, ale co innego miałam powiedzieć?
 
reklama
Do góry