reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Princesevzka popieram rady położnej. 5w1 + pneumokoki . Do tego wszystkie inne obowiązkowe oczywiscie. Do tego ospa jak dziecko bedzie w żłobku lub przedszkolu. Rota dla mnie to ściema;) meningokoki tez bym chciała.

Przeżyliśmy wieczora. Wykapalismy cała czwórkę.. w jednym czasie. Ha!;)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Rionceseczka ja przy pierwszym po 2 czy 3 tygodniach powiedziałam ze mam dosc jedzenia jak królik ryżu z warzywami i zaczęłam próbować ale poleciałam po bandzie na bigos hehe :)
Co do uszek nie podpowiem ale najlepiej zorientować sie kiedy mozna na basen zacząć chodzić to na pewno od tego momentu nie trzeba :p

Iza zależy gdzie ten obiad w sumie do znajomych czy rodziny zdrowych bym pojechała zreszta dzis byliśmy u moich rodziców .
A co do lotów nie wiem od kiedy nie wiem czy w ogole jest jakis limit nie wydaje mi sie .

Emalka roczne dziecko to juz pikus my tez planujemy we wrześniu poleciec gdzieś na kanary pewnie bo najlepszy klimat i tak byliśmy z Niko i było super :)

Basieńka lepiej chodź jak najdłużej :)

Milia a co ja mam powiedzieć ostatni raz sex uprawiałam hm .... nie wiem moze w maju ?! Psychicznie mi sie bardzo chce i cieszę sie bo mojego meza zawsze po porodzie widze ze nadal kręcę nawet nieumalowana nieuczesana :p i to cudowne jest ale co z tego jak jeszcze trochę...
btw
Milagros prosiłas o ten szewek?

A wlasnie a prospos kp ja dowiedziałam sie teraz dopiero bo tak piłam sama wodę przy Piereszym synu a teraz polecono mi pic soki zeby dziec ładnie przybierał :)

Kliska nie masuje sie piersi bo masażem pobudzasz jeszcze bardziej, najlepiej oblać je ciepła woda , obłożyć ciepła Pielucha i dostawić maluszka , albo ostatecznie sciągnąć laktatorem ale tylko do poczucia ulgi...

Kliska cudownie ze sie tak kochacie z mężem :) ja mojego tez uwielbiam ale jak sie juz wkurzymy na siebie to tez rownie mocno hehe:)

No łaski ja miałam wracać na sale po kroplowce bo skurcze liche ale skakałam na piłce i zaczęła mi lecieć krew zanim wstałam zadzwoniłam do meza przekonana ze to wody sa .

Joasia co ty mowisz z ta opryszczka ? Ja najpierw walczyłam s sierpniu z pękającymi kącikami a w tym tyg przed porodem zrobiła mi sie opryszczka na szczęścia do porodu zeszła ale to co to jakis objaw ?

My 6w1 i pneumokoki i Rota meningo jak bedzie mozna.


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Iza ja już obklejona jestem plasterkiem. Jeszcze pęcherzyków nie ma, więc licze że może nie wyjdzie.

EM Ka tak - objaw. Opryszczka to taki bezczelny wirus, który właśnie tuż przed porodem lubi się pokazać lub zaraz po. Ja nawet teraz w torbie miałam plasterki spakowane w razie czego.
Z Zuzią jak rodziłam to też miałam niedługo wcześniej, potem za chwilę znowu wyszła.

Zła jestem, bo z dentystą musze przez to poczekać.

W sumie teraz to tylko porodu mi jeszcze brakuje.

Ja planuje szczepienie 5w1 tak jak przy Zu.

Jestem w 40 tygodniu ciąży[emoji480]tp.8.11[emoji64]
 
My też tak mocno się kłócimy :D Ale jakoś dajemy radę krótko - kiedyś to wybuchliśmy na siebie w sekundę, a pogodziliśmy się po 10 :D Śmieszne to, ale prawdziwe :D
Położna nam mówiła o lekkim rozmasowaniu miejsca gdzie czuć, że jest zastój i to pod ciepłym prysznicem...
 
Kliska - rozmasowac ale nie uciskać, bo jak sie uciska to mozna kanaliki uszkodzić i zapalenie murowane ... ale rozmasowanie, spuszczenie mleka pod prysznicem zeby poczuć "ulgę" , jak najbardziej!
Zazdroszczę tym, na kogo działają laktatory.. u mnie zastój oznacza "ręczna" walkę z każda grudka.. do tego ręczne masowanie piersi podczas karmienia zeby ssak zaciągnął właśnie z tego "zastanego" miejsca..
Mnie właśnie ciężka noc czeka, cycki jak balony! I całe obolałe:(


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ivi ja miałam
Zastój 3 dni masakra , obyło sie bez laktatora Antoś wyciągnął i wlasnie jakby przepychanie w stronę ssaka ręcznie sobie poradzić i wole nie bo jak próbowałam masować przy pierwszym nabawiłam zapalenia i rozniosła na większa czesc piersi :/
A laktator to tylko z lovi elektcxny on zaczyna pomału a potem sie rozkręca i działa cuda :)


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Emka, ja już nie pamiętam kiedy, chyba w lipcu...

Szczepić chciałabym 5 w 1 i pneumokoki, ale postaram się opozniac.

Ivi, szacun, chyba że reszta już sama się kapie ;-)

Iza,super, że taka fajna babka, niektóre ostre są. Nasza jutro przychodzi, jak zobaczy, że przez 1,5 roku chałupy nie wykonczylismy, to pewnie coś sobie krytycznego pomyśli, ale trudno ;-)
 
reklama
Mama 4 dzieciaki super przyjęły braciszka , starszy 10 latek czasem w nerwach coś tam powie na złość ;) bałam się o mojego Jasia a on tak dorosle do tego podszedł nawet bunt 2 latka poszedł w zapomnienie , ciągle zagląda do kołyski czy Atos śpi na początku jak maluszek wstawał w nocy to odrazu Jasiu z łóżka wstawał na równe nogi i mnie budził hihihi mamusiu dzidziuś płacze teraz się przyzwyczail do małego i śpi w nocy ;) w dzień Jaś pomaga mi przy maluszku podaje pieluchy itd najgorzej jak go chcą na ręce wtedy musze każdemu po kolei dać na chwilkę ale potrzymaja go dają całuska i spokój ...

Ja karmie piersią nawał pokarmu miałam 2 dni na szczęście :) w nocy najgorzej mały je tylko mleczko odciagniete z butelki ... z piersi mu leci za dużo za szybko nie może pójść denerwuje się i koncerty cało nocne . Dlatego ściągam do butelki i mu daje dzięki temu już 2 noc jakoś daje rade przespać , wstajemy co 3 , 4 godziny na karmienie przewijanie ..

Ja dziś malucha wzięłam do siostry na kawę , i jeszcze 2 no i oczywiście idziemy z parkingu maluchy ładnie za rączkę ja niosłam fotelik z Antkiem no i maluchy się wyqrocily 4 latek rozwalona całą warga przestraszyła się tak mu spuchla na szczęście obyło się bez soru a mało brakowało zawsze coś musi się stać bo by nie było ...

Mamo 4 pytałaś jaś śpi maluch , maluch jest w pokoju z dzieciakami i powiem Ci ze u mnie cicho niejest wręcz przeciwnie ciągle jakieś zabawy wyglupy nie wspominając o klutniach dzieci a uwierz oni ciągle rywalizują o coś i jest tego sporo ze czasem zastanawiam się czy to nie dom wariatów jest przypadkiem ;) i mały ładnie śpi gorzej w nocy zaczęłam się nawet zastanawiać czy nie za cicho ma i radia nie zacząć mu puszczać ..

Idę spać dalej szumis zrobił robotę i maluszek zasnął ;) hi hi ja się ciągle zastanawiam jak dzieci mogą być tak maleńkie i jak można tak matce skrasc serce ze patrze na niego i aż płakać mi się chce eh
 
Do góry