reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja to słodkie jadłam dzień wcześniej tylko dość dużo jak na dzień przed tym badaniem. Nie na czczo to nikt tego badania by nie zrobił, a szczególnie po czekoladzie 😁 Ja miałam już kilka razy taka sytuację, że dzień przed badaniem samej glukozy na czczo zjadłam po południu 2 banany, albo trochę pojadłam owoców i miałam zawyzony wynik o 1 lub 2. Teraz się boję że też może tak być, a cukier po 1h i po 2h zawsze idealnie. Zobaczymy
Aaa... zrozumiałam, że dzisiaj jadłaś. No fakt powinno się dzień wcześniej unikać słodkieg. Ja wczoraj zjadłam lody o 13. Ale później już dietka😉
 
reklama
Trzeba założyć że po lekach ciśnienie będzie ok. Do porodu jeszcze daleko...
Nie ki oczywiście zgadzam się, że jest jeszcze trochę czasu żeby to unormować odpowiednimi lekami ale pytałam ogólnie, bo z tego cok pamiętam kiedyś było to też wskazanie jeśli w ostatnich tygodniach utrzymywało się na wysokim poziomie.

Swoją drogą czy ja wiem czy daleko 😉 dziewczynom, które mają na początek listopada to 3 miesiące 🙈 zostają 😉
 
Ostatnia edycja:
Nie ki oczywiście zgadzam się, że jest jeszcze trochę czasu żeby to unormować odpowiednimi lekami ale pytałam ogólnie, bo z tego cok pamiętam kiedyś było to też wskazanie jeśli w ostatnich tygodniach utrzymywało się na wysokim poziomie.

Swoją drogą czy ja wiem czy daleko [emoji6] dziewczynom, które mają na początek listopada to 2 miesiące z małym haczykiem zostają [emoji6]
Mam termin na 7ego i odczuwalnie zostało mi bardzo duzoooooo czasu [emoji3]. Myślę, że za miesiąc zacznę już porządnie panikować [emoji23]
 
U mnie podobnie, dostałam informację, żeby 12h przed badaniem nic już nie jeść :)
Ja dzwoniłam wczoraj do diagnostyki o rezerwację pokoju, żebym nie musiała siedzieć na poczekalni to powiedziały, że mam być na czczo. I co najgorsze po wypiciu nie pozwoliły mi pić wody. Wzięłam sobie butelkę na czas czekania. Dopiero teraz powoziły mi 2 łyki po tym pierwszym pobraniu po godzinie. Także ciekawe, że Ty mogłaś zrobić nawet po słodkim.
 
Mam termin na 7ego i odczuwalnie zostało mi bardzo duzoooooo czasu [emoji3]. Myślę, że za miesiąc zacznę już porządnie panikować [emoji23]
Rypnelam się 😂🙈 3 miesiące z haczykiem
Noo 3 miesiące i 10 dni masz Kochana 😂

Ja wam powiem, że z perspektywy całej ciąży to ja już coraz bardziej zaczynam odczuwać, że wcale dużo czasu nie zostało.
Za 3.5 tygodnia mam kolejna wizytę i od tej wizyty będę widzieć się z lekarzem co 2/3 tygodnie, a za 7 tygodni mam 30tc i usg III trymestru.
Zacznie się też zamawianie, zakupowanie i odbieranie paczek to w tej fazie zleci już ino raz 😉
 
Nie wiem dlaczego to zawsze budzi tyle kontrowersji proszeni partnera i w ogole to dla mnie szok jakis. Ja gole w lusterku juz jakis miesiąc i nie widzę w tym żadnego problemu :) polecam :)
To ja musze tez o lusterku pomyśleć 😊😊ale jak narazie jest spoko bo brzuszek malutki jak na 22 tydzień. ..
 
Ja to słodkie jadłam dzień wcześniej tylko dość dużo jak na dzień przed tym badaniem. Nie na czczo to nikt tego badania by nie zrobił, a szczególnie po czekoladzie 😁 Ja miałam już kilka razy taka sytuację, że dzień przed badaniem samej glukozy na czczo zjadłam po południu 2 banany, albo trochę pojadłam owoców i miałam zawyzony wynik o 1 lub 2. Teraz się boję że też może tak być, a cukier po 1h i po 2h zawsze idealnie. Zobaczymy
Aa to luzik myslalam ze tego dnia. Jeśli nie masz cukrzycy to nie ma znaczenia co jadłaś dzien wcześniej:) a jak masz to moze Ci lekko podnieść wyniki ale to nie ma większego znaczenia ;)
 
Hej dziewczyny pytanie czym nawilżacie skórę???czego używacie. ... dopiero niedawno był problem jak dziewczyny miały totalna swiezbice i wsumie ja też juz zaczęłam mieć... ciągle się drapie (przynajmniej tak mi się wydaje hehe) .... używam oliwki dla dzieci i balsam i tak w ciagu dniu musze co chwile gdzieś coś przesmarowac bo chyba bym się zadrapala .... juz się zastanawiam czy jak wyjdę na zakupy to nie brać jakiegoś mini balsamu ze sobą 😂😂😂
 
reklama
Nie przyjmuje żadnych leków bo nie miałam problemu z ciśnieniem. Dopiero teraz wyłapałam że jest podwyższone. Teraz zmierzyłam i mam 148/75/79 (drugi pomiar od razu 143/73/88) więc chyba jednak coś zaczyna się dziać, ja pier.dziele jeszcze tego brakowało 😭
Od 10 przyjmuje ginekolog więc będę dzwonić...

Czy ktoś z Was miał nadciśnienie w ciąży?
Ja jestem pod obserwacją ciśnienia. Skłonności do nadciśnienia miałam już przed ciążą, ale nie brałam żadnych leków. Dochodził też syndrom białego fartucha. Od początku ciąży mierzę regularnie ciśnienie w domu i czasami mi wypada górne podwyższone, właśnie w okolicach 140-144, ale to może tak raz na tydzień, czasami rzadziej - i to raczej jednorazowo. W pozostałych przypadkach mam ciśnienie w normie, a u lekarza np. zdarzyło się i 170/100. Ale dalej mam obserwować, lekarz rozważa holter ciśnieniowy na 24h. Powiedział, że jeśli to zwiększone ciśnienie będzie się powtarzać coraz częściej, to dostanę leki. Jutro mam wizytę u zupełnie nowego lekarza i zobaczę, jak on podejdzie do tego problemu.

Natomiast u Ciebie - te podwyższone pomiary są regularne i to jest niepokojące. Różnica między różnymi aparatami do mierzenia ciśnienia mogą być spore, ale ważne jest, że jak już zaczynasz mierzyć jednym, to żeby kontynuować nim pomiary - bo wtedy można odczytać ogólną tendencję.
I tak, z nadciśnieniem nie ma żartów. A miałaś już jakieś problemy przed ciążą? Mi lekarz mówił, że z dwojga złego, lepsze jest to, które było już przed ciążą, niż to, które pojawiło się w ciąży.
 
Do góry