reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

W którym jesteś tc? Swędzą Cię dłonie i stopy (podeszwy)? Ja jestem przewrażliwiona na punkcie cholestazy, a właśnie dłonie i stopy są charakterystyczne dla tej choroby. Ja, dla świętego spokoju zrobiłabym próby wątrobowe i kwasy żółciowe. To ja miałam takie ogromne swędzenie. Wyniki na cholestazę na szczęście wyszły dobrze. Ale ono się niestety dalej utrzymywało. Lekarz stwierdził, że to może być świąd ciężarnych. Mi pomogły kąpiele w krochmalu. Kupiłam też balsam Biodermy - atoderm intensive baume. Jest drogi, ale warty swojej ceny, bo jest do skóry atopowej. No i zaczęłam się zastanawiać, czy coś mogło mnie uczulić. I nagle wpadłam na pomysł, że jadłam dużo pomidorów... Odstawiłam i swędzenie prawie ustało. Czasami jeszcze się zdarza, ale tak, że mogę je bez problemu opanować. Tak więc nie wiem, czy to kwestia biodermy, czy pomidorów, czy jeszcze czegoś innego, ale męczyłam się gdzieś od 15tc do 20tc. Teraz jestem w 24tc i naprawdę widzę dużą poprawę :)
Hmmm ... dzisiaj w nocy miałam problem z dłońmi. ..musiałam wstać i kremem przesmarowac wewnętrzna stronę. .. zaraz poczytam o tej cholestozie co to wogole jest (mam nadzieje ze to nie to) ... wlasnie tez się zastanawiałam czy może coś jadłam ale wsumie mam bardzo monotonne jedzenie - cukrzyca ciazowa ☺ ...no ostatnio więcej borówki jadłam wsumie teraz to od wszystkiego można się uczulic .... ja jestem w 22tyd i 4dzien ....balsamik co poleciłas sobie zapisuje 😊😊dzięki 😊😊
 
reklama
Co do spinania się brzucha to podobno normalne.. My naprawdę zbliżamy się do porodu dużymi krokami i macica się przygotowuje.
Wiem, że lekarze w tych sytuacjach polecają magnez i nose ale to warto skonsultować z lekarzem bo jeśli szyjka się nie skraca to niema powodu do obaw
 
No ten balsam też nam ratuje tylek od 2 lat. Najbardziej podpasował skórze mojego małego atopika. Chociaż z tą cena to według mojego porównania co do dobrych kremów polecanych przez alergologów to jeden z tańszych, a ja kupuje go w tych największych możliwych butelkach w DOZ
Ja jak się teraz na czytałam o tej cholestozie to już wogole wszystko mnie swędzi. ... za tydzień idę do ginekologa to będzie priorytet dla mnie ten świąd.... chociaż mam wrażenie ze im bardziej myślę o tym tym więcej i wszędzie mnie swędzi 😂😂😂
 
Znam to! Ja zraz zcayznma 28tc, nie mma pojecia jak i kiedy to zleciało :D
Rypnelam się [emoji23][emoji85] 3 miesiące z haczykiem
Noo 3 miesiące i 10 dni masz Kochana [emoji23]

Ja wam powiem, że z perspektywy całej ciąży to ja już coraz bardziej zaczynam odczuwać, że wcale dużo czasu nie zostało.
Za 3.5 tygodnia mam kolejna wizytę i od tej wizyty będę widzieć się z lekarzem co 2/3 tygodnie, a za 7 tygodni mam 30tc i usg III trymestru.
Zacznie się też zamawianie, zakupowanie i odbieranie paczek to w tej fazie zleci już ino raz [emoji6]
 
Dziewczyny, miałam teraz trochę przerwę od mierzenia ciśnienia. Po prostu było ok i zapominalam o mierzeniu.
Wczoraj zmierzyłam i było tak:
147/67/93
150/75/73
A dziś 28.07:
137/69/98
145/77/88

Nie powiem, trochę się zdenerwowałam i boję się, że może wychodzi u mnie nadciśnienie. Nie wiem co robić, mierzyć jeszcze przez kilka dni i jak będzie dalej tak samo to dzwonić do lekarza czy już jutro dzwonić?
Ja bym dzwoniła, wysokie jest bardzo.
 
Cześć dziewczyny. A ja dziś siedzę w diagnostyce i robię glukozę. Wypilam, nawet nie było najgorzej. Na koniec lekka cofka, ale dałam radę. Z synkiem musiałam powtarzać badanie, bo miałam na granicy. Mam nadzieję tym razem wyjdzie ok.
Wczoraj była koleżanka i ona w dwoch ciążach miala cukrzycę ciążową, a w ostatniej ciąży nie. Także ciekawa loteria, a w każdej z ciąż odżywiala się bardzo zdrowo.
Ja ide jutro na to badanie :( Mam pytanie tylko, czy jak wypije się już ta glukoze i czeka się tą godzine i kolejną to można w międzyczasie pić wodę?
 
Z jakiej strony zamawiacie ubranka? Ja zamawialam troche rzeczy z wyprawkowo.com, są tam tanie te ubranka, ale bardzo mały wybór.
 
Z jakiej strony zamawiacie ubranka? Ja zamawialam troche rzeczy z wyprawkowo.com, są tam tanie te ubranka, ale bardzo mały wybór.
Ja na razie mam wózek i zamówiłam dzisiaj rożek, gryzak i opaskę. To akurat zamawialam że strony biale nici. Można tam sobie dobrać materiały pod siebie :) otulacz do fotelika będę zamawiać też z Instagram od chickabidy, tylko jeszcze się na wzory nie mogę zdecydować :) z ubrankami czekam aż dostanę od kuzynki chłopaka paczkę ciuchów żeby zobaczyć czego brakuje :)
 
reklama
Od jakiegoś czasu mam tak, ze podczas chodzenia twardnieje mi brzuch. Jak leżę, siedzę albo tylko krótko chodzę to nic takiego się nie dzieje.
Nic mnie nie boli, tylko robi się taki twardy jak piłka. Jak tylko usiądę - wszystko mija. Nie wiem czy to normalne czy o co tu chodzi 🤷🏻‍♀️
Też tak mam że jak chodzę, stoję to brzuch mam twardszy. mam wrażenie że to kwestia ułożenia po prostu. A wieczorem po całym dniu jedzenia to jak stoję to wogole brzuch mam dużo większy :)
 
Do góry