reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Niestety u mnie cukrzyca wynik 88/202/145. Cukrowe mamusie kiedy umawialyscie się na pierwszą wizytę u diabetologa. Ja ze swoim ginekologiem widzę się 10 sierpnia i nie wiem czy ciągnąć dietę i poczekać na wizytę czy spróbować wcześniej do diabetologa. No i dziewczyny które prowadzą ciąże prywatnie. Diabetologa też macie prywatnie czy na nfz i co ile trzeba tam chodzić?
Ja chyba też mam.
Tylko mam zupełnie inne oznaczenia. Na czczo 4,48 mmol/l. Po godzinie 7,19, wynik w normie. Ale po dwóch 9,60, a zakres jest do 7,80🤔
 
reklama
Ja chyba też mam.
Tylko mam zupełnie inne oznaczenia. Na czczo 4,48 mmol/l. Po godzinie 7,19, wynik w normie. Ale po dwóch 9,60, a zakres jest do 7,80🤔
Znalazłam przelicznik.
80/129/176

Czyli jest źle? Dziewczyny, które mają cukrzycę ciążowa czy musicie spr cukier codziennie?
 
Ostatnia edycja:
Niestety u mnie cukrzyca wynik 88/202/145. Cukrowe mamusie kiedy umawialyscie się na pierwszą wizytę u diabetologa. Ja ze swoim ginekologiem widzę się 10 sierpnia i nie wiem czy ciągnąć dietę i poczekać na wizytę czy spróbować wcześniej do diabetologa. No i dziewczyny które prowadzą ciąże prywatnie. Diabetologa też macie prywatnie czy na nfz i co ile trzeba tam chodzić?
Ja nie mam cukrzycy ale do diabetologa chodzę na nfz (u mnie prawdopodobnie jest niedocukrzenie). Ginekolog prywatna mówiła, żeby lekarz rodzinny wystawił skierowanie do diabetologa. Z takim skierowaniem mają obowiązek przyjąć pacjentkę w ciąży w ciągu 7 dni.
 
Ja nie mam cukrzycy ale do diabetologa chodzę na nfz (u mnie prawdopodobnie jest niedocukrzenie). Ginekolog prywatna mówiła, żeby lekarz rodzinny wystawił skierowanie do diabetologa. Z takim skierowaniem mają obowiązek przyjąć pacjentkę w ciąży w ciągu 7 dni.
Ja tez założyłam że tak mi powie ginekolog, bo widzę że prywatnie proponują mi strasznie długie terminy. No, ale teraz mam problem z wynikami, bo robiłam prywatnie, a moja przychodnia gdzie się zapisałam wieki temu, jest teraz kawał drogi od mojego miejsca zamieszkania. Niby skierowanie można przez teleporade, ale wyników już wysłać nie można. Co za prehistoria, no ale może lekarz jak do mnie zadzwoni na tele to zrobi wyjątek, bo w rejestracji kazali mi przyjść z wynikiem, który jak to u nich zeskanują 😂.
 
Niestety u mnie cukrzyca wynik 88/202/145. Cukrowe mamusie kiedy umawialyscie się na pierwszą wizytę u diabetologa. Ja ze swoim ginekologiem widzę się 10 sierpnia i nie wiem czy ciągnąć dietę i poczekać na wizytę czy spróbować wcześniej do diabetologa. No i dziewczyny które prowadzą ciąże prywatnie. Diabetologa też macie prywatnie czy na nfz i co ile trzeba tam chodzić?
Teraz to chyba co drugiej mamusi wychodzi cukrzyca ciazowa .... mi też wyszła... jak znajomej powiedziałam ona w ubiegłym roku dzidzie urodziła to tez powiedziała ze teraz prawie wszystkie przyszłe mamusie mają cukrzycę ciążowa 😊
 
Teraz to chyba co drugiej mamusi wychodzi cukrzyca ciazowa .... mi też wyszła... jak znajomej powiedziałam ona w ubiegłym roku dzidzie urodziła to tez powiedziała ze teraz prawie wszystkie przyszłe mamusie mają cukrzycę ciążowa 😊
Mnie to strasznie wyprowadziło z równowagi, bo to jednak większe ryzyko powikłań jeśli nie jest to leczone. Ja już mam większe ryzyko dla dziecka z samej historii położniczej a tu jeszcze to. Dziś dzwoniłam tu i tam i mam wizytę u diabetologa w poniedziałek.
 
Mnie to strasznie wyprowadziło z równowagi, bo to jednak większe ryzyko powikłań jeśli nie jest to leczone. Ja już mam większe ryzyko dla dziecka z samej historii położniczej a tu jeszcze to. Dziś dzwoniłam tu i tam i mam wizytę u diabetologa w poniedziałek.
Kochana nie stresuj się bo jak się jest pod opieką diabetologa przestrzega się dietke to jext naprawdę Oki 😊😊chociaż ja po badaniu pierwsza reakcja była podobna jak i ciebie... tez mnie wyprowadziła z równowagi ta wiadomość. ...ja wogole miałam akurat drugie prenatalne i pokazałam przy okazji wyniki i odrazu ze cukrzyca i skierowanie do szpitala na wyrównanie cukru i na powtórzenie badania decyzja pana profesora a ja panika i ze nie ze za tydzien mam wizyte u mojego ginekologa i on niech zdecyduje ...i to był mój tydzień na oswojanie się z sytuacją. ..jak narazie mam dietę i mierze cukier a za tydzień kolejna wizyta u mojego ginekologa i teraz już tu na miejscu powtarzamy krzywa na oddziale (ja miałam szybciej robiona wiec teraz będę mieć kolejna w 23 tyg) ... jak się będziesz trochę z jedzeniem pilnować to naprawdę będzie spoko i BEZ STRESU BO PO CO BOBASKA PRZY OKAZJI STRESOWAĆ 😊😊😊a teraz naprawdę bardzo dużo jest nas z ta nieszczęsna cukrzyca
 
reklama
Faktycznie nie było tak źle, chociaż czasami miałam napady mdłości. Czekam na wyniki, mają być jeszcze dzisiaj.
U mnie gorzej to wygladalo ...jak piłam glukoze to się aż blada zrobiłam i do tego wuelkie oczy przerazone i ten fuuj smak hehe wszyscy co byli na poczekalni się na mnie patrzyli czy dam radę czy nie hehe 😂😂😂 dałam rade ale w pakiecie do badania jest cukrzyca ciazowa 😂😂😂
 
Do góry