reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Kochana nie stresuj się bo jak się jest pod opieką diabetologa przestrzega się dietke to jext naprawdę Oki 😊😊chociaż ja po badaniu pierwsza reakcja była podobna jak i ciebie... tez mnie wyprowadziła z równowagi ta wiadomość. ...ja wogole miałam akurat drugie prenatalne i pokazałam przy okazji wyniki i odrazu ze cukrzyca i skierowanie do szpitala na wyrównanie cukru i na powtórzenie badania decyzja pana profesora a ja panika i ze nie ze za tydzien mam wizyte u mojego ginekologa i on niech zdecyduje ...i to był mój tydzień na oswojanie się z sytuacją. ..jak narazie mam dietę i mierze cukier a za tydzień kolejna wizyta u mojego ginekologa i teraz już tu na miejscu powtarzamy krzywa na oddziale (ja miałam szybciej robiona wiec teraz będę mieć kolejna w 23 tyg) ... jak się będziesz trochę z jedzeniem pilnować to naprawdę będzie spoko i BEZ STRESU BO PO CO BOBASKA PRZY OKAZJI STRESOWAĆ 😊😊😊a teraz naprawdę bardzo dużo jest nas z ta nieszczęsna cukrzyca
Ja mam wizytę dopiero 10, więc od razu wolałam iść do diabetologa, bo ginekolog i tak by mnie odesłał. A czemu powtórny test? Ja czytałam, że jak już cukrzyca wyjdzie to się nie robi po raz drugi, bo za bardzo to szkodzi i mamie i maluszkowi. Chyba że coś jest inaczej.
 
reklama
Ja mam wizytę dopiero 10, więc od razu wolałam iść do diabetologa, bo ginekolog i tak by mnie odesłał. A czemu powtórny test? Ja czytałam, że jak już cukrzyca wyjdzie to się nie robi po raz drugi, bo za bardzo to szkodzi i mamie i maluszkowi. Chyba że coś jest inaczej.
Nie wiem dlaczego jest powtarzany ...może dlatego że ta pierwsza krzywa miałam trochę wcześniej bo juz w 19tyg ....wsumie dwóch lekarz chciało powtórzyć badanie bo i ten od prenatalnych profesor i mój doktor tez dlatego ja tego jakoś nie neguje bo myślę że wszystko jest wporządk ... ja jakiś czas temu czytałam ze czasem się powtarza badanie wiec jestem jakaś spokojna ... teraz mam dietke 😊😊cukry są dobre i na czczo i po posiłkach ... ja od początku ciąży jem wsumie dość oszczędnie tak jak bym miała dietę cukrzycowa hehe (od samego początku odrzut na wszystko co niewłaściwe tłuste słodkie mięso - prawie same warzywka i posiłki regularnie co trzy godziny a i tak wyszła cukrzyca ...jedyny plus ze nie musze się jakos bardzo przestawiac)
 
Nie wiem dlaczego jest powtarzany ...może dlatego że ta pierwsza krzywa miałam trochę wcześniej bo juz w 19tyg ....wsumie dwóch lekarz chciało powtórzyć badanie bo i ten od prenatalnych profesor i mój doktor tez dlatego ja tego jakoś nie neguje bo myślę że wszystko jest wporządk ... ja jakiś czas temu czytałam ze czasem się powtarza badanie wiec jestem jakaś spokojna ... teraz mam dietke 😊😊cukry są dobre i na czczo i po posiłkach ... ja od początku ciąży jem wsumie dość oszczędnie tak jak bym miała dietę cukrzycowa hehe (od samego początku odrzut na wszystko co niewłaściwe tłuste słodkie mięso - prawie same warzywka i posiłki regularnie co trzy godziny a i tak wyszła cukrzyca ...jedyny plus ze nie musze się jakos bardzo przestawiac)
A to rzeczywiście spory odstęp. Ja miałam w 14 tyg ze względu na zawyżoną glukoze na czczo i było okej. Teraz pierwsza reakcja szok, ale jak tak sobie szybko ogarnęłam diabetologa to czuje się już zabezpieczona, bo do wizyty u ginekologa bym chyba ze stresu osiwiała.
 
reklama
Ja mam wizytę dopiero 10, więc od razu wolałam iść do diabetologa, bo ginekolog i tak by mnie odesłał. A czemu powtórny test? Ja czytałam, że jak już cukrzyca wyjdzie to się nie robi po raz drugi, bo za bardzo to szkodzi i mamie i maluszkowi. Chyba że coś jest inaczej.

A to rzeczywiście spory odstęp. Ja miałam w 14 tyg ze względu na zawyżoną glukoze na czczo i było okej. Teraz pierwsza reakcja szok, ale jak tak sobie szybko ogarnęłam diabetologa to czuje się już zabezpieczona, bo do wizyty u ginekologa bym chyba ze stresu osiwiała.
Dla mnie chyba najgorsze było ta świadomość i ten pierwszy taki trochę szok "ze co cukrzyca ciazowa ... przecież zdrowo jem" a po kilku dniach juz luz oswoilam się to moje zdrowe jedzenie tylko mi pomaga bo za dużo nie musze zmieniać 😊😊jedyne co to spacery sobie dorzucilam 😊😊
 
Do góry