reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny, szczegolnie mamy dziewczynek i przyszle mamy dziewczynek😉, mam niespelna dwuleniego synka i wydawalo mi sie, ze z pielegnacja kolejnego nie bede miala problemu, ale teraz bedzie dziewczynka i czytalam, ze z higiena miejsc intymnych u dziewczynki trzeba uwazac - nie powinno sie uzywac zwyklych chusteczek nawilzanych, jesli juz to nasaczanych woda, a najlepiej przemywac woda. Czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenie albo informacje ze sprawdzonego zrodla?
Najlepiej przemywać woda
Jak będzie wychodzić biały śluz to go nie czyścimy, nie wyciągamy - to naturalne
Przy dziewczynkach nie używa się sudocremu

To z tego co pamiętam.
Odbijam piłeczkę 🙈 teraz będę miała chłopca - jakto jest? Coś się naciąga czy co? Podobno przy pampersowaniu lepiej po otwarciu pampersa przykryć pieluch bo może zasikac 🙈?
 
reklama
Dziewczyny zapisałam się na grupę na fb "gdzie rodzic w Łodzi by na bieżąco od rodzących wiedzieć jak wygląda sytuacja w moim szpitalu. Okazuje się że porodowka strasznie oblegana, ale nie odsylaja nigdzie bo Matka Polka też zapchana. Ja nie wiem czy to jakieś babyboom mamy obecnie czy po prostu w tym roku Sylwester naprawdę był udany? 🤣
A gdzie rodzisz? Bo ja już z tego wszystkiego nie pamiętam gdzie kto co i jak.
 
Hej dziewczyny 🙂 Niewiarygodne jaką różnice czuję przechodząc ciążę drugi raz po 10 latach. W poprzedniej biegałam jak młoda sarenka, śmigałam po schodach i było git a teraz ledwo się ruszam, czuję się ociężała (a waga dużo niższa niż w poprzedniej ciąży), brzuch bywa twardy nawet i cały dzień, skurcze mam też często zwłaszcza jak się zdenerwuje lub coś dźwignę. Takie dziwne uczucie, jakby brzuch stał się ciężki jak głaz i ciężko się oddycha, potem puszcza i za chwilę znowu. To chyba te przygotowujące, jak myślicie?
U nas remont dalej w proszku, ale już bez spiny 🙂 zaczynam coś powoli zamawiać, mimo, że narazie nie mam gdzie tego wszystkiego ułożyć.. ale wolę się przygotować, bo męczy mnie, że nie mam nic do torby do szpitala.
Rzadko się udzielam, ale czytam Was regularnie 🙂
Miłej soboty 🙂
Mój brzuch też jest ostatnio bardzo twardy i to prawie non stop ... ale mam wrażenie, że to tak może być. Helenka rusza się cały czas, więc staram się nie denerwować tym.
Co do remontu - mam dokładnie tak samo 😂 cały czas końca nie widać i nie wiem kiedy się przeprowadzimy...mimo to jakieś 1,5 tygodnia temu postanowiłam nie czekać i zamówiłam już wszystko...teraz tylko czekam aż nie będzie gruzu w mieszkaniu i wtedy zacznę prać i prasować...ale to pewnie jeszcze z 2 tygodnie
 
Dziewczyny, szczegolnie mamy dziewczynek i przyszle mamy dziewczynek😉, mam niespelna dwuleniego synka i wydawalo mi sie, ze z pielegnacja kolejnego nie bede miala problemu, ale teraz bedzie dziewczynka i czytalam, ze z higiena miejsc intymnych u dziewczynki trzeba uwazac - nie powinno sie uzywac zwyklych chusteczek nawilzanych, jesli juz to nasaczanych woda, a najlepiej przemywac woda. Czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenie albo informacje ze sprawdzonego zrodla?
Ja zamówiłam chusteczki WaterWipes - one są nasączone wodą i w nie całym 1% wyciągiem z grejpfruta, więc zupełnie naturalne. Przy zmianach pieluch mam zamiar nimi wycierać Helenkę.
 
Ja kiedyś jak pracowałam jako niania to miałam dziewczynki. Teraz mam synka i będę miała dziewczynkę.
Niema różnicy czy chłopczyk czy dziewczynka, w sensie jeżeli chodzi o chusteczki nawilżane a ich skład i czy wolno używać. Po prostu te inne chusteczki są bardziej chemiczne, szczerze, próbowałam na sobie kilka firm(jako papier toaletowy żeby przetestować co używać przy pierwszym dziecku, matka wariatka), i według mnie waterwipes są najlepsze ale babydream zielone tez są dobre.
Ja wybrałam waterwipes bo wolałam te ale tu oprócz różnicy w składzie jest tez różnica w nawilzeniu. I mi te się bardziej sprawdzały (są bardziej nawilżone, to 1-2 waterwipes a babydream to musiałam więcej zużyć i denerwowała mnie ze za mało mokre).
Jeżeli chodzi o pielęgnacje chłopczyk/ dziewczynka to bardziej musisz pilnować innych rzeczy. Są dwa artykuły na mamaginekolog opisujące jak ogarniać higienę chłopca/ dziewczynki.
Generalnie chodzi o zasadę żeby dziewczynce zarazki nie zaciągnąć do środka, to trudność przy dziewczynce. Wiadomo.
Szczerze, z perspektywy to u chłopca trudność polega na tym ze często obsikuje rodzica, ścianę i dookoła (rodzic zapomina wrzucić pieluszkę podczas wycierania i ma za swoje).
Miałam to samo z chusteczkami. Teraz kupiłam Fresh Baby Aqua, bo w aptece nie mieli waterwipes , a skład identyko. Będzie testowane.
 
Najlepiej przemywać woda
Jak będzie wychodzić biały śluz to go nie czyścimy, nie wyciągamy - to naturalne
Przy dziewczynkach nie używa się sudocremu

To z tego co pamiętam.
Odbijam piłeczkę 🙈 teraz będę miała chłopca - jakto jest? Coś się naciąga czy co? Podobno przy pampersowaniu lepiej po otwarciu pampersa przykryć pieluch bo może zasikac 🙈?
Broń Boże odciągać. Mój syn na ostatnim usg przed porodem miał powiększone miedniczki nerkowe, więc po porodzie mieliśmy wizytę u urologa. Poszliśmy na nfz bo to miała być formalność przyszła taka stara lekara i drze się że dziecko ma stulejkę. Mały miał miesiąc a ona przepisała sterydy. Uznałam, że gada od rzeczy i skonsultuje z innym urlogogiem. Jako młoda psychomatka odwiedziłam dwóch najlepszych specjalistów i każdy powiedział to samo. Dziecku napletek ma się odkleić sam, a stulejka do 4 roku jest fizjologiczna. Pociąganie prowadzi często do tego, że to się z powrotem skleja, bo nie było gotowe i może być to nieprawidłowe sklejenie które kończy sie wizytą na urologii i szeregiem zabiegów pod narkozą. Naciągamy skórę tylko do oporu by umyć tą odklejoną część,, a z resztą czekamy.
 
Najlepiej przemywać woda
Jak będzie wychodzić biały śluz to go nie czyścimy, nie wyciągamy - to naturalne
Przy dziewczynkach nie używa się sudocremu

To z tego co pamiętam.
Odbijam piłeczkę 🙈 teraz będę miała chłopca - jakto jest? Coś się naciąga czy co? Podobno przy pampersowaniu lepiej po otwarciu pampersa przykryć pieluch bo może zasikac 🙈?
Tak kochana dokładnie.
I nie przejmuj się jak zapomnisz, ja byłam ze trzy razy obsikana.
Najlepsze pózniej mówiłam do synka, teraz nie sikamy i nie sikał. Wszystko rozumiał skubany.
A potem jak miał półtora roku i spał z nami mieliśmy w nocy sytuacje ze śpię i nagle czuje a na mnie leci jego siku. Okazało się ze niema pieluchy. I musiałam się kapać, zmieniać pościel. I nie znaleźliśmy tej zdjętej pieluchy. A przewijał w nocy mąż i ponoć założył. Życie.
A generalnie, to przy chłopcu nie ruszasz napletka wogole. I musisz zawsze sprawdzać pod jajami i dookoła czy niema kupy.
 
A gdzie rodzisz? Bo ja już z tego wszystkiego nie pamiętam gdzie kto co i jak.
Ja w Madurowiczu. Innej opcji nie biorę pod uwagę, bo ze względu na vbac i cukrzycę to jeszcze ICZMP, a tam przeżyłam największe piekło w swoim życiu, że prędzej na ławce pod tym Madurowiczem urodzę niż mnie tam zaciągną. Dziewczyny na grupie piszą też że są obecnie u nich w sensie Matce Polce są 2 oddziały poporodowe. Niebieski i rózowy, na niebieski trafić to koszmar, położne według nich dramatyczne.
 
Ostatnia edycja:
Broń Boże odciągać. Mój syn na ostatnim usg przed porodem miał powiększone miedniczki nerkowe, więc po porodzie mieliśmy wizytę u urologa. Poszliśmy na nfz bo to miała być formalność przyszła taka stara lekara i drze się że dziecko ma stulejkę. Mały miał miesiąc a ona przepisała sterydy. Uznałam, że gada od rzeczy i skonsultuje z innym urlogogiem. Jako młoda psychomatka odwiedziłam dwóch najlepszych specjalistów i każdy powiedział to samo. Dziecku napletek ma się odkleić sam, a stulejka do 4 roku jest fizjologiczna. Pociąganie prowadzi często do tego, że to się z powrotem skleja, bo nie było gotowe i może być to nieprawidłowe sklejenie które kończy sie wizytą na urologii i szeregiem zabiegów pod narkozą. Naciągamy skórę tylko do oporu by umyć tą odklejoną część,, a z resztą czekamy.
Ja nigdy nie ciagnelam. I jest tez jest ok. Po prostu pilnowalam żeby wszystko było czyste i byłam mega delikatna.
 
reklama
Ja nigdy nie ciagnelam. I jest tez jest ok. Po prostu pilnowalam żeby wszystko było czyste i byłam mega delikatna.
Tylko ta skórka z czasem odchodzi sama i zbiera się pod nią brud, więc z wiekiem trzeba tam trochę naciagnąc to co się juz fizjogicznie odkleiło jesli chłopak już nie robi tego sam. Tylko u jednego chłopca to może byc bardzo wcześnie u innego przed okresem dojrzewania.
 
Do góry