reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Kurka blaszka my właśnie mamy Dicoflor / diflos i zastanawiam się czy nie zmienić na vivomixx bo ma dobre opinie nawet u Pana Tabletki... Co do Wit D mamy te rybki wyciskane i niewiem też czy nie zmienić na psikane bo tyle co mu wcisnę to wypluwa..
Espumisanu mu daje 20 kropelek dziennie bo się boję 😳 położna niewie jak to się podaje i kazała się sugerować ulotka.. 😑

Co do zielonej kupki ze sluzem czytałam gdzieś i widziałam kupkową grafikę, że może być to od przewodu pokarmowego, ale też i tego zelaza więc może obserwuj jak je skończycie brać?
A espumisan masz 40? Ja od dziś daje 2x20 zobaczymy
U nas po witaminie d3 rybkach wyciskanych było kiepsko wiec teraz ten vigantol jest ale tez dzis mu nie dam żeby zobaczyć czy będzie poprawda jak tak to zmienię na devikap który jest ma recetpe i podobno dobrze się sprzyswaja
Co do zielonej kupki teraz pomimo brania zelaza kupki są żółte czyli dobre bardziej obstawiam ze to po tym całym sab simplexie zatrzymały mu się kupy i zrobił taka brzydka ale odkąd odstawione kupy są cale szczęście meczy się przy jej zrobieniu ale są, wspomagałem się tez kawałkiem czopka glicerynowego jak się tak męczył i jak kupy nie bylo
 
reklama
@Będęmama 50 kropli na dzień to normalna, aczkolwiek maksymalna dawka dla noworodków i niemowląt. Możesz to podzielić na 4 dawki, a możesz na 2, jak chcesz. U mnie działało już po jednej dawce 25ciu kropelek, mimo że położna mówiła, ze trzeba podawać przynajmniej 3 dni, żeby był efekt. To się nie wchłania do organizmu. To tylko rozbija pęcherzyki i jest wydalane. Dlatego jest bezpieczne dla kobiet w ciąży jak i dla tak małych dzieci.

Był wątek o skoku rozwojowym, przepraszam, nie pamiętam, kto zaczął. Mój syn też był wtedy nieodłączną częścią mnie 😄 prócz tego był płaczliwy, wyczulił mu się słuch i węch, spał niespokojnie. Samo przeszło nie wiem kiedy, tylko ten wyostrzony słuch i węch mu został.

Ja podaje tylko Juvit d3 z buteleczki z pompką. Wcześniej miałam estabiom z probiotykami, ale do szału doprowadzał mnie ten kroplomierz 😡 poza tym on takie dziwne grudki zostawiał w buzi małego, coś jak cukier. Nie podobało mi się to. Probiotyków nie podaję, ale on jest KP, jakby był karmiony MM to pewnie bym podawała. Małemu ładnie dojrzał układ pokarmowy i nie ma problemu już z bólami brzuszka, gazami czy kupą.

Co do żelaza, to już w ciąży lekarz mnie ostrzegał, że może nasilać zaparcia, więc jeśli występują bóle brzuszka u dziecka to ja bym odstawiła, bo to ma na pewno swój udział. Chociaż na trochę, na te pierwsze tygodnie, kiedy wszystko w małym brzuszku dopiero się normuje.
 
My po pierwszym szczepieniu. Kolejne za dwa tygodnie. Mamy tez maść na trądzik niemowlęcy. Teraz czekam na efekty szczepienia. Oby było bez gorączki :)

A bardzo nasilony jest u Was trądzik, że dostaje maść? U nas kilka krostek, póki co przemywać wodą przegotowaną i nic nie robić, samo ma przejść...
 
@Będęmama 50 kropli na dzień to normalna, aczkolwiek maksymalna dawka dla noworodków i niemowląt. Możesz to podzielić na 4 dawki, a możesz na 2, jak chcesz. U mnie działało już po jednej dawce 25ciu kropelek, mimo że położna mówiła, ze trzeba podawać przynajmniej 3 dni, żeby był efekt. To się nie wchłania do organizmu. To tylko rozbija pęcherzyki i jest wydalane. Dlatego jest bezpieczne dla kobiet w ciąży jak i dla tak małych dzieci.

Był wątek o skoku rozwojowym, przepraszam, nie pamiętam, kto zaczął. Mój syn też był wtedy nieodłączną częścią mnie 😄 prócz tego był płaczliwy, wyczulił mu się słuch i węch, spał niespokojnie. Samo przeszło nie wiem kiedy, tylko ten wyostrzony słuch i węch mu został.

Ja podaje tylko Juvit d3 z buteleczki z pompką. Wcześniej miałam estabiom z probiotykami, ale do szału doprowadzał mnie ten kroplomierz 😡 poza tym on takie dziwne grudki zostawiał w buzi małego, coś jak cukier. Nie podobało mi się to. Probiotyków nie podaję, ale on jest KP, jakby był karmiony MM to pewnie bym podawała. Małemu ładnie dojrzał układ pokarmowy i nie ma problemu już z bólami brzuszka, gazami czy kupą.

Co do żelaza, to już w ciąży lekarz mnie ostrzegał, że może nasilać zaparcia, więc jeśli występują bóle brzuszka u dziecka to ja bym odstawiła, bo to ma na pewno swój udział. Chociaż na trochę, na te pierwsze tygodnie, kiedy wszystko w małym brzuszku dopiero się normuje.

A jak długo ten skok rozwojowy u Was trwał? Jestem obecnie tym bardzo zainteresowana 😃
 
A bardzo nasilony jest u Was trądzik, że dostaje maść? U nas kilka krostek, póki co przemywać wodą przegotowaną i nic nie robić, samo ma przejść...
Bardzo (zdjęcie). Pediatra powiedziała ze to trądzik z ciemieniucha która u nas jest na czole a nie głowie. Mamy jakaś robiona maść. Zaraz do apteki idę po nią.
 

Załączniki

  • 99D183BE-B23F-4AE4-9835-0CD1BF85E57F.jpeg
    99D183BE-B23F-4AE4-9835-0CD1BF85E57F.jpeg
    98,8 KB · Wyświetleń: 122
reklama
Do góry