reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Tylko mojej małej to nie przeszkadza. Nawet się nie pręży i się trochę dziwię, bo syn to od urodzenia nie miał dnia bez dwojeczki, a ona zaliczyła 2 takie dni pod rząd kiedy to książkowo do 6 tyg powinna być przy kp po każdym karmieniu 🤷
No właśnie u nas przy karmieniu mały się pręży, dopóki nie piernie to zdarza się płacz, kręcenie główka, prężenie
 
reklama
Rozmawiałam dzisiaj o tym z położną. Podobno około 5 tygodnia coś tam w układzie pokarmowym się reguluje, kupy są rzadziej, mogą być około raz na tydzień i jeżeli nie ma problemów z brzuszkiem to nie ma co się niepokoić!
Dzięki 😁 Od razu glowa spokojniejsza. Oczywiście mój mąż widzi problem w laktacji, a dziecko przybrało w 5 tygodni już ponad 1,5 kg chyba z powietrza. Na to że mała dużo sika stwierdził że mleko zamieniło się w wodę. 🤦
 
U nas jest masakra juz nie daje rady... Mały od 21 do 3 -6 tak szaleje cały czas cyc nie da się odłożyć cala noc bez jakiegokolwiek spania... dziś podałam mu 50ml mm bo nie wiem czy on nie dojada czy co... ale nic nie pomogło
Mały na kp przybiera dobrze bardzo dobrze, ale jak za dnia jest w miarę zje i idzie go odłożyć tak w nocy cały czas piers brak snu krzyk placz kolki? A może jest głodny?
Dzis mialam z synem 2 wizyty u lekarza wyszlismy o 9 z domu wróciliśmy ok 17 mały normalnie byl karmiony piersiami a mi się zablokowaly chyba kanaliki boli jak cholera mleka w nim praktycznie nie było dopiero ciepłe okledy i przystawianie małego zmiękczyło pierś... nie wiem co robić? W nocy próbować ściągać laktatorem moje mleko i karmic go moze wieksza ilością żeby chociaż trochę pospal? Dokarmiac mm jak przyrosty z kp ma ok ale cały czas wisi na cycku?
Aktualnie zasnął ale nie wiem czy przez 50 ml mm czy ze zmęczenia ... ale śpi tylko na rękach nie da się odłożyć.
Wgl mam wrażenie że bobasek przez te bole i wgl strasznie się boi nocy dlatego nie da się odłożyć bo za dnia normalnie go odkładam...
 
U nas jest masakra juz nie daje rady... Mały od 21 do 3 -6 tak szaleje cały czas cyc nie da się odłożyć cala noc bez jakiegokolwiek spania... dziś podałam mu 50ml mm bo nie wiem czy on nie dojada czy co... ale nic nie pomogło
Mały na kp przybiera dobrze bardzo dobrze, ale jak za dnia jest w miarę zje i idzie go odłożyć tak w nocy cały czas piers brak snu krzyk placz kolki? A może jest głodny?
Dzis mialam z synem 2 wizyty u lekarza wyszlismy o 9 z domu wróciliśmy ok 17 mały normalnie byl karmiony piersiami a mi się zablokowaly chyba kanaliki boli jak cholera mleka w nim praktycznie nie było dopiero ciepłe okledy i przystawianie małego zmiękczyło pierś... nie wiem co robić? W nocy próbować ściągać laktatorem moje mleko i karmic go moze wieksza ilością żeby chociaż trochę pospal? Dokarmiac mm jak przyrosty z kp ma ok ale cały czas wisi na cycku?
Aktualnie zasnął ale nie wiem czy przez 50 ml mm czy ze zmęczenia ... ale śpi tylko na rękach nie da się odłożyć.
Wgl mam wrażenie że bobasek przez te bole i wgl strasznie się boi nocy dlatego nie da się odłożyć bo za dnia normalnie go odkładam...

U nas tak samo wygląda sytuacja od półtora tygodnia. Nie mam.juz na nic siły, zasypiam wszędzie, w każdej pozycji i o każdym czasie. Dzisiaj mam lekarza, ale wątpię, że pomoże. Samej już nie jestem w stanie tej sytuacji opanować...
 
Moja córeczka też się pręży po kp, ale to dlatego że mam dużo pokarmu, bardzo szybko łyka i niestety z powietrzem. Muszę ją po karmieniu odbijać. Nie zawsze się udaje. Jeżeli zje już z obu piersi i nadal ssie rączkę lub szuka, to trochę na siłę daje jej smoczek i lulam pionowo, żeby ułatwić odbicie. Nieraz długo to trwa. Budzi się co 2-2,5h. Staram się spać z nią nad ranem. O 7:00 ubieram i czeszę moja starsza córeczkę do przedszkola, tata zawozi, a ja pod kołdrę i śpię aż malutka wstanie😉
Niestety te pierwsze 2mce są trudne...
 
@margola29 kochana ty jesteś z Lodzi prawda? Znasz jakiegoś lekarza który by przyszedł na wizytę domowa? Do mojej lekarki dodzwonić się nie mogę a mały w novy mi zaczął pokaslywac i obudził się z katarem 😑
 
U nas podobnie niestety :( wspomagamy się czopkami
my też, ale serce mnie boli jak mam mu podawać co drugi dzień ...
np. dostał w poniedziałek bo cały dzień na cycu był, zrobił kupkę też w poniedziałek, wczoraj było dobrze - spał zaraz po karmieniu, a dziś widzę że znów jest nie spokojny i przy piersi szaleje, a śpi krótko
 
reklama
Dziewczyny które karmią mm. Czy wasze dzieci mają brzydki zapach moczu? Tj kwaśny?
I pytanie ile razy mniej więcej siusiają?
Ja mam wrażenie że co chwilę zmieniam pampersa... Naprawdę jest hardkorowo. Nie wiem czy to jest normalne...
W piątek idę do lekarza ogarnąć ten temat bo zastanawia mnie to bardzo.
Na dodatek w ogóle nie chce spać. Ostatnio od 8 rano do 23 spała tylko z godzinkę... Nie wiem o co jej chodzi, czy to skok rozwojowy czy coś się dzieje w organizmie. Poszłabym już dawno ale do dziś córka z mężem jest na kwarantannie bo ja miałam covida
 
Do góry