reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Jestem po badaniu. Wszystko super. I już maleństwo inaczej się ułożyło i ma sporo miejsca. Z okresu mam 13 tydzień równy, a z usg wychodzi 13+4, więc za tydzień byłoby już za późno na to badanie. Bardzo się cieszę, kamień mi spadł z serca. No i będzie dziewczynka [emoji16]
Gratuluję dobrych prenatalnych i dziewczynki. Ja też mam chłopca w domu marzy się dziewczynka jednak mam uparte dziecko i nie chciało pokazać co tam kryje. Przeczucia jednak mam na drugiego chłopca
 
reklama
Super wieści 😍 ja tez tak późno bede miala badania genetyczne 24.05 wtedy bedzie 13+3 mam nadzieje ze nie bedzie za późno ale nie maja innego terminu a ja robię w medicover w Gdańsku bo mam tam pappe za darmo
A u kogo robisz genetyczne w Medicover w Gda? Ja robiłam w Invicta.
 
Moja poduszka to taka i jest idealna. W linii prostej jest mega długa, a jako rogal jest super oparciem do oglądania tv. Mąż i corka non stop pożyczają :p
 

Załączniki

  • 20210507_170038.jpg
    20210507_170038.jpg
    97,3 KB · Wyświetleń: 39
Mam pytanie do dziewczyn, które mają podwyższony cukier we krwi. Stosujecie dietę cały czas? Zero cukru i słodyczy? Jedzenie dietetyczne? Ja mam podwyższony cukier i lekarz kazał mi trzymać dietę. Ale nie za bardzo mi wytłumaczył na czym ona polega. Za tydzień mam powtórzyć tą glukoze na czczo. Może mi któraś doradzić jak obniżyć tą glukoze?
Ja jak dostałam od razu na początku skierowanie na krzywą, to bardzo dużo czytałam o diecie przy cukrzycy ciążowej. Ważne jest, żeby jeść węglowodany, ale te dobre - czyli pieczywo razowe, makarony razowe, ryż brązowy, kasze - ale te grube, czyli np. pęczak, czy jęczmienna. Dużo ziaren, otrębów, itd. Mi krzywa wyszła dobrze, ale sama coraz częściej zastanawiam się, czy nie przejść na taką dietę cukrzycową - bo osoby bez też mogą ją stosować, bo jest po prostu zdrowa.

Któraś z dziewczyn na tym forum na 100% pisała, że ma cukrzycę ciążową. Może mogłaby wrzucić jakiś przykładowy jadłospis na jeden dzień? Ja mam największy problem z wymyślaniem posiłków, żeby były zdrowe i żebym miała na nie ochotę :)
 
A u kogo robisz genetyczne w Medicover w Gda? Ja robiłam w Invicta.
Nie pytalam o nazwisko lekarza a robie w centrum medicover na grunwaldzkiej. Mam pakiet z pracy i powiedzieli ze mogę tylko w centrum zrobić a nie w placowkach współpracujących. A Ty masz tam prywatny pakiet czy jak?
 
Mam pytanie do dziewczyn, które mają podwyższony cukier we krwi. Stosujecie dietę cały czas? Zero cukru i słodyczy? Jedzenie dietetyczne? Ja mam podwyższony cukier i lekarz kazał mi trzymać dietę. Ale nie za bardzo mi wytłumaczył na czym ona polega. Za tydzień mam powtórzyć tą glukoze na czczo. Może mi któraś doradzić jak obniżyć tą glukoze?
Ja mam IO i zaleconą dietę o niskim indeksie. Czyli taka jak przy wysokim cukrze. Tak zero cukru, weglowodany złożone, bez pszenicy. Bez podjadania miedzy posiłkami ja mam 4 ale mozna 5 posilkow spokojnie.
 
Cześć dziewczyny, czytam wasze wpisy i skacze pod sufit z radości 😁 gratuluję i cieszę się Waszym szczęściem 😁😍😍😍
Ja byłam dzisiaj w poradni patologi ciąży i dzidzia ładnie rosnie, już nie mogę się doczekać a to dopiero 10t3d . 12.05 idę na krew a 18.05 USG prywatnie a 20.05 na NFZ.
W każdym razie mam krzywa cukrowa do powtórki bo babka mi dzis powiedziała że skoro badanie robiłam już będąc na diecie wynik jest zakłamany. Racja, ale moja diabetologii twierdzi że ta dieta to samo dobro. Ja jej co 2-3 h bo inaczej mnie mega ssie.
Pierwsze śniadanie jem ok 8 i jem jedna kromke chleba zytniego, odrobinę twarogu z jegurtem naturalnym, Ogórek, pomidor i jakaś Roszponka
II sniadanie : 200 ml kefiru z otrębami + borówki lub póki co mrożone truskawki

Przekąska : kanapka z pomidorem, rukola , Roszponka

Obiad : bardzo dużo griluje w piekarniku np cukinia, bakłażan, bataty, brokuły, papryka
Znalazłam super przepis na kotlety mielone z indyka bez smażenia bo z piekarnika
Jem też rybe (dorade) staram się raz w tygodniu, cielecine i kaczkę

Polecam czarny, brazowy odradzam biały bo ma wysoki IG

Kolacja i przekąski to raczej powielanie śniadań i przekąsek, staram się to urozmaicić

Słodycze zakazane ale można samemu piec wystarczy cukier zastąpić ksylitolem a zwykła make orkiszowa.

Owoce w bardzo małych ilościach z uwagi ma fruktozy, akurat nad tym boleje najbardziej bo kocham owoce
Można jest kiwi, grejfruta, pomarańcze, borówki, truskawka, małe jabłko
Zakazane : mango, banan zwłaszcza mocno dojrzały, winogrona

Chyba tyle 😁 może się przyda ☺
 
Cześć dziewczyny, czytam wasze wpisy i skacze pod sufit z radości 😁 gratuluję i cieszę się Waszym szczęściem 😁😍😍😍
Ja byłam dzisiaj w poradni patologi ciąży i dzidzia ładnie rosnie, już nie mogę się doczekać a to dopiero 10t3d . 12.05 idę na krew a 18.05 USG prywatnie a 20.05 na NFZ.
W każdym razie mam krzywa cukrowa do powtórki bo babka mi dzis powiedziała że skoro badanie robiłam już będąc na diecie wynik jest zakłamany. Racja, ale moja diabetologii twierdzi że ta dieta to samo dobro. Ja jej co 2-3 h bo inaczej mnie mega ssie.
Pierwsze śniadanie jem ok 8 i jem jedna kromke chleba zytniego, odrobinę twarogu z jegurtem naturalnym, Ogórek, pomidor i jakaś Roszponka
II sniadanie : 200 ml kefiru z otrębami + borówki lub póki co mrożone truskawki

Przekąska : kanapka z pomidorem, rukola , Roszponka

Obiad : bardzo dużo griluje w piekarniku np cukinia, bakłażan, bataty, brokuły, papryka
Znalazłam super przepis na kotlety mielone z indyka bez smażenia bo z piekarnika
Jem też rybe (dorade) staram się raz w tygodniu, cielecine i kaczkę

Polecam czarny, brazowy odradzam biały bo ma wysoki IG

Kolacja i przekąski to raczej powielanie śniadań i przekąsek, staram się to urozmaicić

Słodycze zakazane ale można samemu piec wystarczy cukier zastąpić ksylitolem a zwykła make orkiszowa.

Owoce w bardzo małych ilościach z uwagi ma fruktozy, akurat nad tym boleje najbardziej bo kocham owoce
Można jest kiwi, grejfruta, pomarańcze, borówki, truskawka, małe jabłko
Zakazane : mango, banan zwłaszcza mocno dojrzały, winogrona

Chyba tyle 😁 może się przyda ☺
Jak to rozumieć? Masz teraz odpuścić dietę żeby zrobić badanie i zeby wynik nie byl zakłamany? Trochę to absurdalne. Wynik wyjdzie zly i zaleca diete? Hmm 🤔. Ja jakbym nie trzymała diety to tez miałabym cukier za wysoko a o krzywej to juz nie wspomnę. W ogole nie planuje jej robic przez cala ciążę. Kontroluje cukier glukometrem w domu.
 
reklama
Jak to rozumieć? Masz teraz odpuścić dietę żeby zrobić badanie i zeby wynik nie byl zakłamany? Trochę to absurdalne. Wynik wyjdzie zly i zaleca diete? Hmm 🤔. Ja jakbym nie trzymała diety to tez miałabym cukier za wysoko a o krzywej to juz nie wspomnę. W ogole nie planuje jej robic przez cala ciążę. Kontroluje cukier glukometrem w domu.
Tak dokładnie, odpuścić dietę i zrobić krzywą... 🤦‍♀️ dieta została wprowadzona bo wynik podstawowego badanie cukru dal bardzo wysoki wynik (max górnej granicy) tyle że to robiłam w Enel-Med a dziś byłam w poradni przyszpitalnej, i mam nieodparte wrażenie że tamta opinia i wynik jest dla nich nic nieznaczący ...
 
Do góry