reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja właśnie też się zastanawiałam kiedy się kończy pierwszy trymestr, ale z tego co mi już wiadomo to 13+6 to ostatni dzień pierwszego trymestru. W internecie piszą różnie - że zaczyna się 13+0 lub 13+4 lub 14+0.
A wy jakie macie info apropo tego tematu?
Mi dziś lekarz powiedział że od kilku dni jestem już w 2 trymestrze. A dziś mam 14+3
Więc pewnie po skończonym 13 tygodniu zaczyna się oficjalnie ten 2 trymestr :)
 
reklama
Ja już zglupialam z tymi trymestrami. Z tego co czytam w większości źródeł jest podany 14tc jako początek drugiego trymestru.. Nie ogarniam tego zupełnie 😂👍

Co do ciuszków ciążowych kupiłam na początku getry, niedawno spodnie ciążowe i dzisiaj sukienkę. Brzuszek ze względu też na moją nadwage nie jest malutki a poza tym nie chce czuć się opieta jak baleron z myślą, że mogę zaszkodzić bobasowi. Więc ciuchy ciążowe mam. Jak na badaniach bezzie wszystko dobrze to kupuje poduszkę ciążowa bo nie mogę wyrobić ze spaniem a w ciąży z córką mi ułatwiała życie.
 
Ja właśnie też się zastanawiałam kiedy się kończy pierwszy trymestr, ale z tego co mi już wiadomo to 13+6 to ostatni dzień pierwszego trymestru. W internecie piszą różnie - że zaczyna się 13+0 lub 13+4 lub 14+0.
A wy jakie macie info apropo tego tematu?
Kurcze, to ja już sama nie wiem... Ja mam dziś 12t2d. 15 maja miałam mieć szczepionkę na covid i jak pytałam lekarza, czy już mogę, to powiedział, że wtedy zacznę właśnie 2 trymestr, więc już można. A 15 maja będę miała skończone 13 tygodni. Podobnie pokazuje mi aplikacja - Ciąża+, ona, jako jedna z nielicznych, prawidłowo ogarnia tygodnie i dni ciąży i tam jest taki kalendarz i też pokazuje, że 15.05 zacznę drugi trymestr. Jak będę w środę, to dopytam lekarza :)
 
Ja już zglupialam z tymi trymestrami. Z tego co czytam w większości źródeł jest podany 14tc jako początek drugiego trymestru.. Nie ogarniam tego zupełnie 😂👍

Co do ciuszków ciążowych kupiłam na początku getry, niedawno spodnie ciążowe i dzisiaj sukienkę. Brzuszek ze względu też na moją nadwage nie jest malutki a poza tym nie chce czuć się opieta jak baleron z myślą, że mogę zaszkodzić bobasowi. Więc ciuchy ciążowe mam. Jak na badaniach bezzie wszystko dobrze to kupuje poduszkę ciążowa bo nie mogę wyrobić ze spaniem a w ciąży z córką mi ułatwiała życie.
Ja wczoraj zrobiłam przymiarkę moich letnich ciuchów, głównie sukienek, i generalnie się w nie mieszczę i mam jeszcze trochę luzu, oprócz jednej ;) Więc jedynie jakieś spodnie będę musiała ogarnąć i chciałabym też kupić pas ciążowy. On po pierwsze odciąża kręgosłup, a po drugie ładnie trzyma brzuszek, że wtedy też wydaje się bardziej okrągły :)
 
Ja już zglupialam z tymi trymestrami. Z tego co czytam w większości źródeł jest podany 14tc jako początek drugiego trymestru.. Nie ogarniam tego zupełnie 😂👍

Co do ciuszków ciążowych kupiłam na początku getry, niedawno spodnie ciążowe i dzisiaj sukienkę. Brzuszek ze względu też na moją nadwage nie jest malutki a poza tym nie chce czuć się opieta jak baleron z myślą, że mogę zaszkodzić bobasowi. Więc ciuchy ciążowe mam. Jak na badaniach bezzie wszystko dobrze to kupuje poduszkę ciążowa bo nie mogę wyrobić ze spaniem a w ciąży z córką mi ułatwiała życie.
Ja też na polepszenie humoru, po nieudanej wizycie w punkcie pobrań (moje hormony tak szaleją, że prawie się tam poryczałam) zamówiłam 2 sukienki. Tylko nie ciążowe, ale ze zwykłej kolekcji. Jedną oversise, a druga z chyba wystarczającym miejscem na brzuszek.
 
A skąd zamawiałaś? Ja wczoraj rozmawiałam z małżem i doszliśmy do wniosku, że chyba ta w kształcie litery U będzie najlepsza bo wtedy właśnie będę odizolowana i będę mogła swobodnie się obracać. Mąż ma syndrom niespokojnych stop 😂 więc też nie będę się bała, że mnie kopnie przez przypadek
Przepraszam, gdzieś mi umknęło Twoje pytanie wcześniej! :) Zamawiałam z Omedika. Dziś wysłali, więc jutro będę testować :)
 
No to dziewczyny zazdroszczę chęci chodzenia kupowania.Ja czekam na mojego małża aż wróci to wtedy się wybiorę bo już troszkę ciasno 🙆😁😁 ogólnie nosiłam rozmiar M bo lubiłam luźniej przy wzroście 158 i wadze 56kg a teraz niby nie przytyłam ale bary szerokie i biodra się poszerzają a od jutra dopiero 11tc. Koszulki niby dobre ale za krótkie 😅😅 brzuch mi widać. Siorka jechała do butiku ostatnio i dzwoni do mnie chcesz coś ? A wiesz co jak by były welurowe komplety dresiki to weź mi dwa tylko l/xl to będę miała na potem....więc na to potem to może bluza zostanie 😁😁😁 bo dresy to na teraz,może przez to że muszę mieć luźno i tylko pod brzuchem,nic na brzuchu bo zaraz gorąco nie pasuje. 🤦Wgl wczoraj położyłam się z zamiarem że dzisiaj to się najem i koniec kropka. Jak narazie od rana wepchnelam arbuza , rabarbar i szprotki a wy jakie macie zachcianki ?
 
reklama
Do góry