reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny a używacie coś na rozstępy na brzuszek? Ja się rozglądałam i niestety większość produktów jest od II trymestru a mi już się pokazują tygryski.. PS jestem na etapie czytania o tym acardzie przy krwiakach bo boję się go odstawić..
Kochana bardzo Ci dziękuję za wszystkie rady jest ich dużo ale już je testowałam i wszystkie okazały się klapa 😞 ja teraz to się boję herbatę pić bo były takie dni że po tych rzeczach to tak mną targało jak bym się czymś zatruła. Jadłam i sucharki i kisielki i chrupki kukurydziane. Były takie dni że jadłam tylko chleb z masłem i woda gazowana. Nawet po wodzie nie gazowanej też latałam. W pewnym momencie to myślałam że się czymś zatrułam bo pomyślałam sobie ze aż tak źle to chyba być nie może a tu jednak 😞😞 zauważyłam że jak nie zjem jabłka to nie mam guli w gardle, od 3 dni nareszcie nie mam zgagi.
 
reklama
Dziewczyny a używacie coś na rozstępy na brzuszek? Ja się rozglądałam i niestety większość produktów jest od II trymestru a mi już się pokazują tygryski.. PS jestem na etapie czytania o tym acardzie przy krwiakach bo boję się go odstawić..
Jeśli dobrze kojarzę to zalecenia od drugiego trymestru jest głównie związane z tym żeby nie masować zanadto tego brzuszka na tym etapie.
Mam w tym momencie olejek migdałowy z tolpy z serii mum i smaruje jak sobie przypomnę. W poprzednich stosowałam mustele i palmers. Jeśli lekarz ci nie zabroni przy wizycie to na pewno możesz już coś nakładać tylko ogranicz mocne masaże

miłego weekendu dziewczyny :)
 
Wiesz co na samym początku to nie mogłam się schylac bo tak mnie ciągnęły a teraz nie, nic mnie nie boli. Za to jestem przerażona bo idę na badania i ta glukoza na czczo 🤮ja pierwsze jak wstaje to są tabletki od tarczycy i zaraz jem bo mi tak nie dobrze.
Ja nie miałam wskazania na glukoza , robiłam tylko zwykła uff😊ja biore euthyrox ( nie mam problemów z tarczyca ale miałam tsh 2.89 wiec 50 euthyroxu dostałam bo podobno w ciąży skacze w kosmos,ostatnio miałam 0,5 wiec spoko) ale przez 40-60 min nic nie jem ani nie pije bo inaczej lek nie zadziała No i się mecze bo pic się chce 😬teraz się obudziłam i czyje się dobrze, nie mam mdłości ani nic, a o 15...🤮🤮🤮
 
Strasznie mi żal tych które narzekają na te mdłości. To musi być okropne :/ mi bywało niedobrze ale nie kończyło się wymiotami no i jakos między 10-11 praktycznie minęło. Trzymajcie się!

pytanko tez mam. Powoli się zbieram do powiedzenia moim dzieciom - plan na przyszły weekend. Macie albo słyszałyście o fajnych sposobach? To duzi chłopcy - 7 i 10 lat.jak wy powiedzialyscie jeśli już? dziękuje :)
 
Dziewczyny a używacie coś na rozstępy na brzuszek? Ja się rozglądałam i niestety większość produktów jest od II trymestru a mi już się pokazują tygryski.. PS jestem na etapie czytania o tym acardzie przy krwiakach bo boję się go odstawić..
Ja nie mam krwiaka, ale też biorę acard i heparynę. Jak dostałam krwawienia i byłam na IP i pytałam czy leki brać nadal to Lekarz powiedział, że tak, bo odstawienie też nie wpływa dobrze na maluszka. Tylko tak jak pisałam, nie mam krwiaka, a krwawienie było nie wiadomo dlaczego 🥺
 
Dziewczyny jak wygląda odstawienie duphaston, czy bierze się go cala ciążę, mi lekarz przepisał na samym poczatku 20 opakowań biore 4 dziennie wiec na 100 dni. Zastanawiam się czy bezpiecznie będzie po tym czasie przestać brać. Ewentualnie jak zbadać poziom progesteronu czy trzeba zrobić przerwę w zażywaniu tabletek żeby wynik był miarodajny? Co wiecie na ten temat ?
 
Dziewczyny jak wygląda odstawienie duphaston, czy bierze się go cala ciążę, mi lekarz przepisał na samym poczatku 20 opakowań biore 4 dziennie wiec na 100 dni. Zastanawiam się czy bezpiecznie będzie po tym czasie przestać brać. Ewentualnie jak zbadać poziom progesteronu czy trzeba zrobić przerwę w zażywaniu tabletek żeby wynik był miarodajny? Co wiecie na ten temat ?
Nie miałam takiej duże dawki, tylko 2 dziennie przez 9 tygodni i kazała mi odstawiać stopniowo od 10tego tygodnia. Najpierw tabletkę dziennie przez tydzień, potem co drugi dzień i koniec
 
reklama
Ja biorę 6 na dzień. 10 tydzień. Lekarz nic nie mówił o odstawieniu, ale ja mam brązowe plamienia co jakiś czas, a tydzień temu krwawienie przez 2 dni.
 
Do góry