reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Hej dziewczyny. ☺Chciałabym Was prosić o poswiecenie 3 minut i wypełnienia ankiety na temat żywienia kobiet w ciąży. Ankieta jest krotka a napewno pomoze przy pracy licencjackiej. Z gory dziekuje bardzo 😘
 
reklama
Ja mam jutro połówkowe, a będzie to 19+4 i mam nadzieję że to nie za wcześnie. Z reguły robiłam to badanie później, ale w szpitalu ustawili mi je tak.
 
Ja dzis 19+0 według okresu według usg tydzień do przodu. Płeć znam, ale ruchów niestety jeszcze nie czuję tzn może zdążyło mi sie 2 razy poczuć cos mocniejszego.
Od 14 tygodnia miałam uczucie, że czuję cały czas łaskotanie, bulgotanie w 17 tygodniu ustało to całkowicie można powiedzieć, że nie czuję nic
Ginekolog powiedziała ze powinnam czuć na przełomie 18-20-24
Nadal czekam
Na początku lipca mam połówkowe będę wtedy 20+6 mam nadzieję że bobas rośnie bo ja chudne i zaczynam sie juz stresować. Czy jest tu jakas mama która jeszcze nie przytyła ani kg a nawet spadła z wagi?
Ja na początku ciazy schudłam kilogram i w sumie tak mi się na razie trzyma. Wahania +/- 0,5kg. Ale też mam trochę tłuszczyku nadprogramowo więc staram się jeść zdrowo. Lekarz na razie mówił że to bardzo ok, a dziecko rośnie i przybiera w normie.
 
Dziewczyny wczoraj czułam takie bąbelki w dole brzucha nawet tak jakby pod brzuchem które szły do góry nawet do pępka nie doszły myślicie że to mogą być ruchu ?
Myślę ze każdy interpretuje pierwsze ruchy inaczej, ja na czytalam sie o ruchach jakby motylek latał albo łaskotanie. Nic takiego nie miało miejsca, ja bym to określiła uczucie jakby ktoś pstryczki dawał w skórę od strony brzucha 😄 każda ma inne skojarzenia i tez odczucia mogą byc inne w zależności pewnie od ilości tkanki tłuszczowej czy wieku ciąży.
 
Ja dzis 19+0 według okresu według usg tydzień do przodu. Płeć znam, ale ruchów niestety jeszcze nie czuję tzn może zdążyło mi sie 2 razy poczuć cos mocniejszego.
Od 14 tygodnia miałam uczucie, że czuję cały czas łaskotanie, bulgotanie w 17 tygodniu ustało to całkowicie można powiedzieć, że nie czuję nic
Ginekolog powiedziała ze powinnam czuć na przełomie 18-20-24
Nadal czekam
Na początku lipca mam połówkowe będę wtedy 20+6 mam nadzieję że bobas rośnie bo ja chudne i zaczynam sie juz stresować. Czy jest tu jakas mama która jeszcze nie przytyła ani kg a nawet spadła z wagi?
Mi dopiero dziś waga pokazała kilogramy takie jak przed ciążą a jestem już 21+1, po drodze chudłam. Na ostatniej wizycie, a było to 31.05 byłam jeszcze -2kg, dlatego dzisiaj odczułam ulgę bo ważę 64 kg przy wzroście 175 cm. Ja czekam na czwartek, w tym dniu mam usg i mam nadzieję że z dzieckiem wszystko dobrze.
 
Ja ważyłam 82 kg teraz ważę 76-77kg
Cukrzyca ciążowa mi wyszła w około 9 tygodniu mam insulinę plus mam pilnować dietę choć z ta dieta różnie bo nadal mam czasami wymioty i jem normalnie odrzuciło mnie całkowicie od miesa wedlin i dzis z krwi wyszło ze mam niskie białko. Cukier sie wyśrodkował cale szczęście
A mialas juz połówkowe? Bobas waży tyle ile powinien pomimo że schudlas?
Nie miałam jeszcze połówkowych i tak jak Ty cukrzycę wykryto u mnie już w 9 tygodniu. Połówkowe mam w przyszły piątek. Nie mam pojęcia ile waży ani mierzy dziecko. Będąc wczoraj na wizycie kontrolnej lekarz nie dał rady nic zmierzyć niestety bo źle się dzidziuś ułożył.
Do przedwczoraj miałam cukry okej ale zaczęły mi się psuć i już biorę insulinę i narazie jest to 2 dawki na noc. Zobaczymy co będzie dalej. Już mam dość tej diety i zjadłabym coś normalnego 🤣
 
Nie miałam jeszcze połówkowych i tak jak Ty cukrzycę wykryto u mnie już w 9 tygodniu. Połówkowe mam w przyszły piątek. Nie mam pojęcia ile waży ani mierzy dziecko. Będąc wczoraj na wizycie kontrolnej lekarz nie dał rady nic zmierzyć niestety bo źle się dzidziuś ułożył.
Do przedwczoraj miałam cukry okej ale zaczęły mi się psuć i już biorę insulinę i narazie jest to 2 dawki na noc. Zobaczymy co będzie dalej. Już mam dość tej diety i zjadłabym coś normalnego 🤣
Ja mam 2j rano plus 1j przed śniadaniem i 1j przed obiadem żeby nie było skoków. Te główne badanie HbA1c wyszło dobrze choć tak jak mowie ta moja dieta jest różna bo mogłabym jeść same lody, ale najważniejsze ze teraz są w normie
Ja dopiero 5 lipca połówkowe, mam nadzieję że dzidziuś jest duży. Bo cukrzyk mi mówi ze juz powinnam być z 5kg na plusie, dodatkowo ginekolog rozszerzyła mi badania krwi czy nie ma zadatków w kierunku anemii
Zobaczymy mam nadzieję że teraz zacznę przybierać bo juz połowa 🙆‍♀️
 
Ja mam 2j rano plus 1j przed śniadaniem i 1j przed obiadem żeby nie było skoków. Te główne badanie HbA1c wyszło dobrze choć tak jak mowie ta moja dieta jest różna bo mogłabym jeść same lody, ale najważniejsze ze teraz są w normie
Ja dopiero 5 lipca połówkowe, mam nadzieję że dzidziuś jest duży. Bo cukrzyk mi mówi ze juz powinnam być z 5kg na plusie, dodatkowo ginekolog rozszerzyła mi badania krwi czy nie ma zadatków w kierunku anemii
Zobaczymy mam nadzieję że teraz zacznę przybierać bo juz połowa 🙆‍♀️
Też miałam to HbA1c w normie. Trochę się dziwię skąd ta cukrzyca. Może to hormony, których w swoim życiu dużo brałam. Jestem po dwóch pełnych procedurach in vitro i stąd właśnie mój dzidziuś.
Myślę że nie ma co się martwić na zapas. Robimy co możemy aby było dobrze ale też nie wolno dać się zwariować.
 
A ja jestem w 20+1 i dalej praktycznie nic nie czuję. Mam detektor tętna płodu i tętno znajduje bez problemu.
Jest ktoś już w połowie i również nie czuje ruchów? Wczoraj byłam u lekarza i dziecko tak się ułożyło że dalej nie wiem jaka jest płeć.
Też nie czuje a jestem dziś 20+4 :)
Ja dzis 19+0 według okresu według usg tydzień do przodu. Płeć znam, ale ruchów niestety jeszcze nie czuję tzn może zdążyło mi sie 2 razy poczuć cos mocniejszego.
Od 14 tygodnia miałam uczucie, że czuję cały czas łaskotanie, bulgotanie w 17 tygodniu ustało to całkowicie można powiedzieć, że nie czuję nic
Ginekolog powiedziała ze powinnam czuć na przełomie 18-20-24
Nadal czekam
Na początku lipca mam połówkowe będę wtedy 20+6 mam nadzieję że bobas rośnie bo ja chudne i zaczynam sie juz stresować. Czy jest tu jakas mama która jeszcze nie przytyła ani kg a nawet spadła z wagi?
U mnie waga cały czas w miejscu, raz kg do przodu raz do tyłu więc traktuje ze jest bez zmian. Pewnie kwestia ubioru :)
 
reklama
Do góry