reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny które pracują przy komputerze - wiecie, że max 4 godziny można siedzieć przy komputerze? Ja dokładnie tylko tyle pracuję, a i tak wykładam się na pół leżąco, żeby nie uciskać małej 😉
 
reklama
Dziewczyny które pracują przy komputerze - wiecie, że max 4 godziny można siedzieć przy komputerze? Ja dokładnie tylko tyle pracuję, a i tak wykładam się na pół leżąco, żeby nie uciskać małej 😉
To są poprzednie reguły. Od 2017 prawo pracy się zmieniło. Teraz jest tak ze masz co godzinę zagwarantowana przerwę 10 minutowa.

link:
 
Ja też pracuję - prowadzę firmę i planowałam iść na zwolnienie od lipca. Lekarz już dawno sugerował, że raczej powinnam więcej odpoczywać, ale kiedy jest się na działalności, to zwolnienie jest nieopłacalne :( Co prawda opłacałam składki od wyższej podstawy niż minimalna, ale i tak, jak sobie policzyłam, to zasiłek chorobowy będę miała ok 3k, a macierzyński, zakładając, że wybiorę przez cały okres 80% - to jakieś 2300 :( Ale sama zauważyłam, że w maju i w czerwcu przychody mam dużo niższe, bo po prostu nie miałam siły pracować, a i przez pandemię mój biznes trochę stanął. Ale wczoraj dostałam fajne zlecenie od mojego stałego klienta i jestem pewna, że w tydzień nie zdążę go zrealizować, więc raczej wizja zwolnienia się trochę przeciągnie - ale jest to dla mnie zdecydowanie bardziej opłacalne. A też jestem osobą, która lubi być niezależna finansowo - i pomimo, że mamy z partnerem wspólny budżet, to zdecydowanie lepiej się czuję, jeśli też w nim uczestniczę :)
 
To są poprzednie reguły. Od 2017 prawo pracy się zmieniło. Teraz jest tak ze masz co godzinę zagwarantowana przerwę 10 minutowa.

link:
O to nie wiedziałam. My się sugerowaliśmy jak było w poprzedniej ciąży. W sumie mi odpowiada te 4 godz. Staram się co jakiś czas wstać i rozprostować nogi.
 
Ja jestem 17+6 i 4kg do przodu🙈 a niby nie jem jakiś nie zdrowo. I mam wrażenie że to mi przybyło w ciągu 3tyg😅
hej :) u mnie 17+5 czyli podobny czas :))) wczoraj byłam u lekarza i jak narazie waga nie rusza sie (w I trymestrze -3kg mialam i tak stoi) ...ale ja znowu należne do tych "większych" wiec jak narazie sie ciesze ze kg jak narazie stoją :) :) ciekawe jak długo
 
Jeśli chodzi o pracę to ja nie pracuje już od końcówki marca, co prawda plany były, że pracować będę do końca lipca. Życie zweryfikowało, ciąża była mocno zagożona i długo miałam nakaz bezwzględnego leżenia. Na szczęście po ogromnym krwiaku nie ma śladu.
Dziś byłam na usg II trymestru. Ogólnie ciężko było złapać obraz, nawet lekarz był zdziwiony że chuda mama a tak trudno, podobno grube łożysko na przedniej ścianie zakłócało obraz. Zasadniczo wszystko wyszło prawie idealnie, poza torbielem w mózgu, którego trzeba obserwować. Trochę mnie to zmartwiło. A i płeć potwierdzona- jest synek.
 
1. Juana19 - 03.11.2021 -K-Zosia
2. Unficzka - 07.11.2021 -M-Wiktor
3. MiśZielinka - 23.11.2021 -M- (?) Gniewomir
4. bzzz1 - 07.11.2021- K,M? - Laura, Blanka??
5.Natalia9898 - 14.11.2021- M -(?) Marcel
6. mini_85 - 05.11.2021 - M - 🤷‍♀️🤦‍♀️7.katarzyna21st- 01.11.2021 plec K Prawdopodobnie Oliwia ❤
8. hikari_ona - 20.11.2021 -K- Eliza, Zuzia, Maja, Pola - negocjujemy :D9.olka1987 - 27.11.2021 - płeć K. Imię jeszcze wielka niewiadoma
10. AliG-10.11.2021- płeć K- Maja
11. Ja.mama - 20.11.2021 - K - na razie Hela/Oliwka
12. K1991- 01.11.2021- M?- narady trwają.
13. MarlenaP - 15.11.2021 -Franek? Julia???
14. mamuska3 - 08.11.2021 - M - Wiktor, Fabian, Marcel - jeszcze się nie zdecydowaliśmy 😁15. EmiD 12.11.2021 K- Zuzia, Oliwia
16. Smaily - 25.11.2021 K- Małgosia lub Beatka
17. Aleksandra_3 - 26.11.2021 - M? - Antoni, Franciszek, Tadeusz
18. Margola29-13.11.21-K?
19.Cytrynowa96- 27.11.2021-K/M ??
20. Isanaa - 18.11.21 - płeć M,
21. MalaMi30 - 26.11.21- płeć chyba M.
22. AsiakS - 14.11.2021 - M- narazie Dawid :)
23. Będęmama-17.11.2021-M- Igor
12.11.2021 -M- Gabryś
 
Dziewczyny, nasłuchałam się od koleżanki która już rodziła że seks po porodzie to katastrofa pod względem bólu . Są tu mamusie które już rodziły i mogą się wypowiedzieć ? 😅
 
Dziewczyny, nasłuchałam się od koleżanki która już rodziła że seks po porodzie to katastrofa pod względem bólu . Są tu mamusie które już rodziły i mogą się wypowiedzieć ? 😅
Od razu po porodzie to na pewno, raczej trzeba odczekać jakis czas. A potem nie sądzę, moje koleżanki które rodziły nie skarżą się. Ból przy stosunku moze zdarzyć się nawet przed ciazami warto wtedy skonsultować to z lekarzem. W normalnych warunkach nic nie powinno boleć
 
reklama
Do góry