reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Masz na myśli tę silikonową? To jest do masażu, nie do czyszczenia... Na insta na profilu stomatologa dziecięcego nie raz zaznaczano, że tym się ząbków nie myje. My używamy Jordana tej z dziurką od pojawienia się pierwszych ząbków i pasty elmex tej dla najmłodszych. Pasty tyle co ziarnko ryżu. Synek już ładnie się nauczył, że najpierw mama robi pianę w buzi, a potem on sam 😊
Dzięki, zamówiłam właśnie te szczoteczki:)
 
reklama
Czy Waszym dzieciom też puchną miejsca,gdzie się zadrapały? Od paru dni u syna zauważyłam takie bąble w miejscu, gdzie się zadrapał podczas pełzania czy zabawy. Na początku myślałam, że może komary go pogryzły, ale to bylo niemożliwe. Nie wygląda na to, żeby go to swędziało i bable znikają po godzinie albo dwóch. Dziwne mi się to wydaje.
 
Hej dziewczyny jestem w 29 tyg dzis rano obudziłam się plamami na kolanie ,brzuchu ,plecach po jakimś czasie znikły ale później wyszły na pośladkach i zjow plecach mlz ektoras z was zmagała się z takim czymś????
 

Załączniki

  • 20220821_161011.jpg
    20220821_161011.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 36
  • 20220821_090702.jpg
    20220821_090702.jpg
    922,3 KB · Wyświetleń: 35
Czy Waszym dzieciom też puchną miejsca,gdzie się zadrapały? Od paru dni u syna zauważyłam takie bąble w miejscu, gdzie się zadrapał podczas pełzania czy zabawy. Na początku myślałam, że może komary go pogryzły, ale to bylo niemożliwe. Nie wygląda na to, żeby go to swędziało i bable znikają po godzinie albo dwóch. Dziwne mi się to wydaje.
U nas akurat zadrapania nie zostawiają specjalnie śladu, szybko się goja. Natomiast ugryzienie komara najpierw przez 2 tyg jest zaczerwienienie i kilka dni mały bąbel a potem ślad całkowicie znika dopiero po jakimś miesiącu.
 
Czy Waszym dzieciom też puchną miejsca,gdzie się zadrapały? Od paru dni u syna zauważyłam takie bąble w miejscu, gdzie się zadrapał podczas pełzania czy zabawy. Na początku myślałam, że może komary go pogryzły, ale to bylo niemożliwe. Nie wygląda na to, żeby go to swędziało i bable znikają po godzinie albo dwóch. Dziwne mi się to wydaje.
U mojego nic nie puchnie. A zdarzyło się kilka malutkich zadrapań, bo teraz praktycznie ciągle chodzi w spodenkach, więc gołymi kolankami po podłodze. Ale bardzo szybko się goją i nic dziwnego się z nimi nie dzieje.
 
Chyba coś go uczula. Trze oczy też często. Tak to wygląda. Idziemy do dermatologa jutro.
 

Załączniki

  • 20220823_080902.jpg
    20220823_080902.jpg
    980,4 KB · Wyświetleń: 44
  • 20220823_093946.jpg
    20220823_093946.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 43
A nie lezeliscie na trawie ? Na kocyku ? Nie pokazywalas mu może trawki ? Wygaldada jak poparzone trochę?
Zeby nie ida ? Tarcie oczu moze byc spowodowane ząbkowaniem ?
Idą mu gorne jedynki. Trawę pokazywałam, ale już dawno z 2 tygodnie temu. Potrze oko i już bąbel się robi pod okiem, jak za mocno potarmosi albo gryzakiem się podrapie i też taki podlużny bąbel się robi. Ciagnie sie tez ostatnio za włosy, szczególnie przy karmieniu. Tak jest od piątku, wcześniej nic się nie działo. W piątek dałam mu mintaja ze słoiczka i może ta ryba go uczuliła.
 
Idą mu gorne jedynki. Trawę pokazywałam, ale już dawno z 2 tygodnie temu. Potrze oko i już bąbel się robi pod okiem, jak za mocno potarmosi albo gryzakiem się podrapie i też taki podlużny bąbel się robi. Ciagnie sie tez ostatnio za włosy, szczególnie przy karmieniu. Tak jest od piątku, wcześniej nic się nie działo. W piątek dałam mu mintaja ze słoiczka i może ta ryba go uczuliła.
Daj znać
U nas tez czerwone bable ma ale ja obstawiam komara albo meszki dlugo się goja niektóre się goja a trwa to z 2tygodnie a co raz to nowy jest
 
reklama
Potwierdziła nam pani dermatolog, ze to alergia. Mamy odstawić na 3 tygodnie mleko,miód,orzechy,ryby,pomidory,słodycze. Ja też, bo karmie piersią. Ciekawe co będę teraz jadła. Moja dieta opierała się na owsiance na mleku i kanapkach z miodem. Potem pojedynczo można testować jeden produkty i obserwowac przez 3 dni reakcje.
 
Do góry