reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

A w ogóle to nam Kubuś zafundował kolejny cudny dzień. Kiedy dziecko jest szczęśliwe, roześmiane, piszczy z radości niezależnie od tego, co się z nim robi (poza czyszczeniem nosa rzecz jasna - to nie podlega negocjacjom, czyszczenie nosa jest straszne, jest to gwałt na dziecku, dziecko nie lubi, dziecko się drze jak obdzierane ze skóry, dziecko woli się szczepić niż czyścić nos 🤣) to taki dzień to jest odpoczynek. Tak można chować malucha i chodzić z uśmiechem od ucha do ucha, a nie użalać się na bombelkowym forum 🤪
U ciebie czyszczenie nosa a u nas taka tragedia to leżenie na brzuszku 🤣🤣
 
reklama
U ciebie czyszczenie nosa a u nas taka tragedia to leżenie na brzuszku 🤣🤣
A byłaś u fizjo? Ja wiem, że teraz jest moda na terapię, osteopatów itd ale często dzieci ze wzmożonym napięciem mięśniowym nie lubią leżeć na brzuchu. Twoja niunia się obraca? A próbowałaś ją oswajać z tą pozycją używając piłki takiej fitnesowej?
 
A byłaś u fizjo? Ja wiem, że teraz jest moda na terapię, osteopatów itd ale często dzieci ze wzmożonym napięciem mięśniowym nie lubią leżeć na brzuchu. Twoja niunia się obraca? A próbowałaś ją oswajać z tą pozycją używając piłki takiej fitnesowej?
Taaak, w sumie widziało ją 3 fizjo już. chodzimy regularnie do jednego fizjo i żadnego napięcia nie ma. miała problemy z buzia tylko i źle jadla. Ale już git. Jest po prostu leniwa 😅🤣 po mamie. Umie się obracać, ale nie chce 😅 no chyba że do cyca, to wszystko zrobi żeby się do niego dostać 😅 no nie leży na brzuchu i już. Poszukam jakis zabawek które się kręcą, ruszają, choć unikałam takich. Może znajdę coś co nie ma wkurzajacego głośnego dźwięku, moze to ją zainteresuje i trochę polezy na brzuszku. Póki co 5 minut to max u nas 😅
 
Taaak, w sumie widziało ją 3 fizjo już. chodzimy regularnie do jednego fizjo i żadnego napięcia nie ma. miała problemy z buzia tylko i źle jadla. Ale już git. Jest po prostu leniwa 😅🤣 po mamie. Umie się obracać, ale nie chce 😅 no chyba że do cyca, to wszystko zrobi żeby się do niego dostać 😅 no nie leży na brzuchu i już. Poszukam jakis zabawek które się kręcą, ruszają, choć unikałam takich. Może znajdę coś co nie ma wkurzajacego głośnego dźwięku, moze to ją zainteresuje i trochę polezy na brzuszku. Póki co 5 minut to max u nas 😅
Kuba nie lubił ale jak się nauczył obracać na brzuch, to ku się nagle odmieniło i nagle lubi nawet na macie. Więc może wasza córka też polubi. Ja Kubę w końcu przeniosłam na parę dni z maty na łóżko, było bardziej miekko i wyglądało mi na to, że po prostu wygodniej 🙂 lubi się tam bawić, ale już wróciliśmy na podłogę. Spróbuj piłki 😉
 
Kuba nie lubił ale jak się nauczył obracać na brzuch, to ku się nagle odmieniło i nagle lubi nawet na macie. Więc może wasza córka też polubi. Ja Kubę w końcu przeniosłam na parę dni z maty na łóżko, było bardziej miekko i wyglądało mi na to, że po prostu wygodniej 🙂 lubi się tam bawić, ale już wróciliśmy na podłogę. Spróbuj piłki 😉
Próbowałam piłki, łóżka, maty. Nie i już. 😅 Jak parę dni temu ogarnęła obroty na brzuch to wieczorem zrobiła ich kilkanaście i już. Wystarczy 🤣 no nic, poradzimy sobie. Fizjo nam sporo pomaga, co nam nie podpowie to przynosi efekt i pomału jest lepiej 🙂🙂 ważne że to "tylko" lenistwo a nie jakiś zdrowotny problem...
 
Próbowałam piłki, łóżka, maty. Nie i już. 😅 Jak parę dni temu ogarnęła obroty na brzuch to wieczorem zrobiła ich kilkanaście i już. Wystarczy 🤣 no nic, poradzimy sobie. Fizjo nam sporo pomaga, co nam nie podpowie to przynosi efekt i pomału jest lepiej 🙂🙂 ważne że to "tylko" lenistwo a nie jakiś zdrowotny problem...
Kuba też jak tylko ogarnął obroty, to natychmiast je porzucił. Po kilku dniach zaczął ich po prostu używać, kiedy zechciał zmienić pozycję. Przestał też na razie łapać się za stopy, choć myślę że wróci do tego. Jest teraz bardzo zajęty piszczeniem i krzykami i to pochłania większość jego energii 😄

Spał dziś ładnie w łóżeczku, ale nie spojrzałam na zegarek do której. Mogła być 2:00, a mogła też to być 3:00. Usłyszałam, że się wierci, wstałam, wzięłam do siebie, zjadł i w kimono ☺️
 
Mi się żal zrobiło ubiegłego roku, jak wczoraj rozmawiałam ze znajomą, która jak się okazało jest w ciąży ;)

Córka zasnęła 21:59, ale wybudziła się pół godziny później. Znów miałam iść pod prysznic, więc prosiłam męża, żeby ją ogarnął. Wyobraźcie sobie, że ją zahipnotyzował :p stał nad łóżeczkiem (wybudziła się, jak ją przełożyłam) i machał podobno głową na boki, a ona patrzyła, aż powieki zaczęły opadać :D chyba mu to zajęło tyle, ile byłam w łazience...
Potem się obudziła ok. 3 i potem po 6. A teraz śpi cały czas... Dochodzę do wniosku, że zęby, skok, wszystko razem. Wczoraj był płacz dramatyczny, nie pomagał cyc, nie chciała go, w końcu gryzaki jej chyba pomogły. Ale kto wie. Cały czas się głowię, czy to prowokacja nie powoduje tych zachowań. Tak, znów szukam przyczyny.

@Nat_Ra zgadzam się. Jak dziecko zadowolone, to jaki to problem? :D

Jak jest 20 st to dziecko w wózku z zamkniętą budką potrzebuje czapki?
 
Taaak, w sumie widziało ją 3 fizjo już. chodzimy regularnie do jednego fizjo i żadnego napięcia nie ma. miała problemy z buzia tylko i źle jadla. Ale już git. Jest po prostu leniwa 😅🤣 po mamie. Umie się obracać, ale nie chce 😅 no chyba że do cyca, to wszystko zrobi żeby się do niego dostać 😅 no nie leży na brzuchu i już. Poszukam jakis zabawek które się kręcą, ruszają, choć unikałam takich. Może znajdę coś co nie ma wkurzajacego głośnego dźwięku, moze to ją zainteresuje i trochę polezy na brzuszku. Póki co 5 minut to max u nas 😅
Spróbuj otworzyć daszek w gondoli i jechać na spacer z bobasem na brzuszku, najlepiej tam gdzie są ludzie albo drzewa. Tak namawiałam starszaka i podziałało
 
reklama
Mi się żal zrobiło ubiegłego roku, jak wczoraj rozmawiałam ze znajomą, która jak się okazało jest w ciąży ;)

Córka zasnęła 21:59, ale wybudziła się pół godziny później. Znów miałam iść pod prysznic, więc prosiłam męża, żeby ją ogarnął. Wyobraźcie sobie, że ją zahipnotyzował :p stał nad łóżeczkiem (wybudziła się, jak ją przełożyłam) i machał podobno głową na boki, a ona patrzyła, aż powieki zaczęły opadać :D chyba mu to zajęło tyle, ile byłam w łazience...
Potem się obudziła ok. 3 i potem po 6. A teraz śpi cały czas... Dochodzę do wniosku, że zęby, skok, wszystko razem. Wczoraj był płacz dramatyczny, nie pomagał cyc, nie chciała go, w końcu gryzaki jej chyba pomogły. Ale kto wie. Cały czas się głowię, czy to prowokacja nie powoduje tych zachowań. Tak, znów szukam przyczyny.

@Nat_Ra zgadzam się. Jak dziecko zadowolone, to jaki to problem? :D

Jak jest 20 st to dziecko w wózku z zamkniętą budką potrzebuje czapki?
To teraz trzeba kupić wahadelko haha i machac nad łóżeczkiem 😅😋

Ja ubieram tylko opaskę 🙃
 
Do góry