reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Łowcy promocji"

hejka no ja tez czekam na wyprzedaze:-)!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sim77 dzieki za adresiki stronek sa superrrrrrrrrrr:tak:, co do wozka nie mam pojecia chcialabym kupic tu bo tu moge zobaczyc dotkanac no wiecie jak to jest;-)ale kurcze te ceny sa naprawde kosmiczne a i wyboru to tez nie ma az takiego zeby poszalec takze trudna decyzja, bardzo podoba mi sie wozek w systemie 3d firmy silver cross ale cena 530euro takze bardzo drogo jak dla mnie :sorry2:
 
reklama
Emeralda - silver cross jest dobra firma (duzo ich widzilam w belfascie i dublinie), cena ponad 500 jest szokujaca ale chyba nie najwyzsza - skoro chcesz kupic wozek tutaj. (aktulane promocje ok 20-30%). Ja jednak pozostane przy sprowadzenie - dostalam bardzo pozytywne opinie, ktorym ufam - zamowie: ROAN MARITA ekspr. wysyłka GRATIS! KOLEKCJA 2007! (279963682) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy - w kolorze granatowym
calosc z przesylka wyniesie 350 e, dodatkowo moge zmowic u nich posciel, spiworek. Jeszcze wspomne ze widzialam ten wozek tu w Dublinie (w kosciele u DOminikanow...:) ) - nie dotykalam )ha ha )
Co do wyprzedazy - bylam, bylam i kupilam sporo super rzeczy w super cenie (najwiecej w Mark & Spencer i Debenhams). Jezeli nie masz jeszcze lozeczka to w Mama and Papas sa promocje (50% - najtansze i fajne ok 180e). Tak jak pisalam dalej planuje wizyte w IKEI.
Wogle mam tyle dylematow zwiazanych z zakupami (ile kupic i w jakim rozmiarze?????), czy dziecko potrzebuje poscieli???
Moj brat leci do Polski i wroci przed porodem wiec zlecilam mamie i siostrze zakupy rzeczy, ktore wg nich sa niezbedne (rzeczy sa tam raczej drozsze niz tu, ale np mam problem zeby dostac tu body zapinane z boku - tak zeby na poczatku nie przekladac dziecku przez glowe.) W Polsce kupia mi tez tzw rozek z wkadem kokosowym - ponoc warto to miec szczegolnie do karmienia.
A jak ida TOBIE przygotowania? i wogle jak sie czujesz?
pozdrawiam!
 
Kurde, ja ten wkład kokosowy od razu wyrzuciłam:) Nie dalo się w tym dobrze opatulić dziecka, a moze jakiś felerny był? A już do piersi przystawić w tym nie dałam rady!
Moje dziecko miało kupiona pościel do łóżeczka (prezent), ale pierwsza córka miała tylko prześcieradełka i w sumie było OK. Teraz Marta śpi w śpiworku i nie korzysta ani z poduszki, ani kołdry, ani obijaka, który ją poprostu wkurzał. Choć nie powiem, ładnie wygląda na zdjęciach łóżeczko z baldachimem:D
 
hejka, ni ja to jeszcze nie wiem w dalszym ciagu co robic z tymi wozkami bo tu podobaja mi sie te najdrozsze:wściekła/y:a ten twoj Roan to tez fajnie sie prezentuje.....
Kupilam juz troszeczke ale naprawde tyle co z listy potrzebnych rzeczy do szpitala bo juz przygotowuje torby:shocked2:
fajnie ze juz zaczely sie wyprzedaze moze nie dlugo wybierxemy sie do Dublina u nas to ta lipa wlasnie, ze tu to pare sklepikow a po cos lepszego to trzeba jechac do navan albo dalej:no:
tez poprosilam mamcie zeby mi podeslala pare rzeczy z Pl w tym takze rozek dla maluszka ale zwykly bez tego wkladu,bodki zapinane na bok tez nie widzialam tutaj ale przyznam ze i w pl sie nie spotkalam ale pewnie wtedy nie bylam jeszcze zainteresowana;-)
Ja tak samo jak i ty nie wiem co i ile kupic wydaje sie kompletnie zagubiona a jak jestem w sklepie to wydaje sie ze potrzebuje wszystkiego!!!!!!!!ale jakos damy rade i wszystko wyjdzie w praniu:tak:
Trzymam sie ok choc od wczoraj mecza mnie tzw falszywe skurcze albo jakos nic przyjemnego a lekarz mowil ze po 30tyg maga sie pojawiac zastanawiam sie tylko jak te tzw falszywe sa tak bolesne to jakie beda te prawdziwe!!!!!!!!!!!!!!zaczynam miec pietra naprawde........pozdr
 
Aneczka - dzieki za rade w sprawie rozka, dzis dzwonila do mnie siostra ze byla w sklepie i miala okazje przyjzec sie im z bliska i tez mi odradza! to moze faktycznie lepiej zawijac w kocyk.

Jeszcze zastanawiam sie nad przewijakiem, nie mamy za wiele miejsca w pokoju (dziecko bedzie z nami w sypilani). Te nakladki na lozeczka wygladaja ok (poki co widzialam tylko za 70e - masakra), ten tani przewijak z IKEI - tez siostra pojechala w Poznaniu sprawdzic i mowi ze jest tak niestabilnu i tandetny ze szkoda kasy. Tutaj takie ladne drewnaine kosztuja ok 130-180e. Widzialam tez takie plastikowe z wanienka ale slyszalam ze tez nie warto bo ta wanienka jest taka malutka ze starczy na max 4 miesiace.
Ale dylematy!?!?!?:-)
 
Emaralda - zaczelas od najwazniejszej rzeczy - przygotowanie torby do szpitala! Ja nie mam nawet koszuli nocnej... szczerze to z tych poradniow, ktore radza co zabrac musialabym spakowac wieksza torbe niz ta z ktora latam do Polski!!! Daleko masz do szpitala? Moj maz juz kilka razy jechal droga do szpitala, zeby sprawdzic ile to nam zajmie czasu (w nocy, jak sa korki i w dzien...) - moze on jest lepiej przygotowany niz ja?!??! ha ha No i min 20 min -max 45. mam nadzieje ze zdazymy - chyba tego boje sie najbardziej - zeby wiedziec kiedy pojechac. W Dublinie jak przyjedziesz za wczesniej nawet 2 godz odsylaja do domu. Niedawno jedna Polka zwlekala i nie zdazyla - przyjechalo pogotowie i odebralo porod w domu...

Aktualnie jestem na etapie maniakalnego ogladania rzeczy ktore kupilam - sa takie boskie. Dodam ze niejwiecej mam dla ok 6 miesiecznego. Korzystalam z okazji...

Nie wiem czy dobrze mysle, ale planuje zakupy spioszkow, body, pajacykow na rozmiar 62 - jako najmniejszy. Gdyby sie okazalo ze urodze duzo mniejsze to wysle meza na zakupy... A moze WY myslice inaczej?
 
sim77 ja pakuje tylko to co mi dali na liscie ze szpitala nie jest tego az tak duzo chociaz 2 pelne torby beda:tak:, do szpitala mamy jakies 25min ale tak dokladnie jeszcze nie sprawdzalismy a to dobry pomysl:-) ja tez najbardziej boje sie czy zdaze i czy wogole rozpoznam kiedy to juz do szpitala:shocked2:u mnie tez odsylaja jak zawczesnie przyjedziesz ale z kad ty do cholery masz wiedziec i to przy pierwszej ciazy ze to juz!!!!!!!!!!
Widze ze szalejesz na tych zakupach:-) ja mam pare rzeczy w roz. newborn i nie kupowalam nic wiecej narazie wiesz mnie to tu jeszcze glupie zabobony blokuja ze nie wolno nic kupowac przed urodzeniem no i tez nie wiem co mam takze ograniczam sie do kolorow bialych i kremowych a to nie az taka frajda. pozdr
 
dzien dobry! jedyny zabobon ktory znam dot albo lozeczka albo wozka - ze tylko jednego z tych rzeczy nie powinno sie kupowac. Wogle o tym nie mysle, kupowanie to najfajniejszy etap ciazy (no moze pierwsze usg i pierwszy kopniaczek byly lepsze)!!!!:-):-D
kupujesz neutralne kolory bo nie wiesz kogo urodzisz? Ja bardzo chcialam wiedziec i sprawdzilam dwa razy... Spodziewam sie synka - wlasnie tak jak zawsze marzylam! Bynajmniej nie ograniczam sie do blekitu, mam juz pajacyki czerwone (rozmiar 76 - na pozenij)
A wracajac do zabobonow to bede starala sie miec cos przy dziecku (np we wozku) czerwonego...:sorry2:
pozdrawiam
 
a oto moje ostatnie zakupy
 

Załączniki

  • ciuszki.jpg
    ciuszki.jpg
    160,3 KB · Wyświetleń: 67
  • cuszki2.jpg
    cuszki2.jpg
    150,7 KB · Wyświetleń: 72
  • ciuszki3.jpg
    ciuszki3.jpg
    146,3 KB · Wyświetleń: 79
  • ciuszki4.jpg
    ciuszki4.jpg
    139,5 KB · Wyświetleń: 59
reklama
Dziewczyny! Ja byłam w ciązy na nagraniu programy dla TVP Katowice na temat zabobonów! Wiecie, że tego jest tyle.... normalnie jak w średniowieczu: że nie kupować nic (totalna głupota! po porodzie trzeba być z dzieckiem, a nie latać po sklepach), nie przechodzić pod linkami na pranie bo dziecko będzie owinięte pępowiną (co drugie dziecko jest owinięte, to fizjolofia! nie zagraża życiu), nie patrzeć na brzydkie osoby, bo się dziecko brzydkie urodzi! (hahaha), jak się kobieta wystraszy i gdzieś dotkie, to dziecko będzie tam miało 'znamie' (hahaha).
I na koniec mój ulubiony:D
Jak ktoś będzie wkurzał ciężarną to mu myszy zjedzą dobytek:)
Więcej nie pamięta, ale sporo tego jeszcze było:D Nie wierzcie w to! Z zabobonów można się pośmiać i tyle:)
Haha, i z tym czerwonym to też jest dobre:) Ja na serio zupełnie nie rozumiem po co (a kilka osób mi uwagę zwracało, ze nie ma nic czerwonego i mi dzieci zauroczy ktoś)

I jeszcze się odniosę do rozmiaru newborn. Jak się urodzi dziecko pod 4 kg to nawet tego się nie wciśnie:) Myślę, ze lepiej zacząć od rozmiaru 0-3 miesiące. Ten newborn to normalnie na wcześniaki:) Myślę, że nie warto w tym rozmiarze szaleć.
 
Do góry