reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Łowcy promocji"

czesc dziewczyny,jesli chodzi o przewijak to u mnie sprawdzil sie taki nakladany na lozeczko gdzie moge malenstwo przebierac na stojaco, przewijanie na lozku nie wchodzilo w gre bo mnie bolal kregoslup a i dzidzia coraz ciezsza wiec coraz trudniej ja podniesc, kupilam taki w Mothercare za 40 euro, naprawde polecam, pozdrawiam wszystkie mamusie pa
 
reklama
Dzien dobry, u mnie problem przewijaka juz sie rozwiazal! Kupilismy lozeczko turystyczne Graco - wraz z przewijakiem. Kupilismy je tak wczesnie (jestem w 33tyg) bo ptrafila nam sie okazja - dalismy 99e - a kosztowal wczesniej 149. Takie promocje to ja lubie. Czy slyszalyscie o mozliwosci dokupienia do takiego lozeczka dodatkowego materacyka?

Teraz kompletuje torbe do szpitla.
Rzeczy juz nie kupuje, poczekam na te, ktore przywiezie mi brat z Polski. Gdyby czegos brakowalo bede miala czas dokupic. Z tego co wiem mama przygotowala juz body, koszulki, spioszki, pajacyki wiec za Wasza rada bede miala pod rekow wszystko i ubierac bede wg temperatury! (jakie to logiczne :sorry2:)
 
czesc dziewczyny,jesli chodzi o przewijak to u mnie sprawdzil sie taki nakladany na lozeczko gdzie moge malenstwo przebierac na stojaco, przewijanie na lozku nie wchodzilo w gre bo mnie bolal kregoslup a i dzidzia coraz ciezsza wiec coraz trudniej ja podniesc, kupilam taki w Mothercare za 40 euro, naprawde polecam, pozdrawiam wszystkie mamusie pa

U nas tez sie sprawdzil taki przewijak. Rewelka i rzeczywiscie ulatwia sprawe, gdy boli kregoslup.
 
My nie kupilismy takiego stojako-przewijaka,bo to sprawdza sie tylko na jakis czas.Dopoki dziecko nie zacznie sie wiercic na boki.My zrobilismy tak,ze kupilismy zwyky materacyk do przewijania i owszem-na poczatku stawialam go gdzies wyzej,bo bylo mi tak latwiej przewijac(kregoslup).Ale odkad corcia skonczyla 2 miesiace,zrobilo sie to zbyt niebezpieczne(mam Malego Kreciolka) i teraz materacyk wedruje po kazdym pokoju na lozku czy po podlodze-tam,gdzie akurat mam zamiar przewijac.
 
wlasnie sie zastanawialam, przegladajac forum, czy w Irlandii mozna dostac cos dobrego do stosowania po pologu, czy lepiej poprosic o wysylke z Polski? Czytam ze dziewczyny uzywaja do mycia Tantum Rosa, kore debu....... w sklepach kosmetycznych maja tu 2 plyny do higieny intymnej na krzyz :baffled:, nie wiem jak to wyglada w aptekach, moze lepiej?
 
Ja przez jakies 2 tyg po porodzie uzywalam cieplej,najlepiej przegotowanej wody.Pozniej uzywalam tego,co zwykle uzywam- plyn dla kobiet FEMININE.Jest bardzo dobry,delikatny i na bardzo dlugo wystarcza.Kosztuje chyba ok 2,5 euro.
 
Czesc mamuski, ja tutaj w sumie pierwszy raz, ale juz mi sie podoba;). Jestem w 30 tyg ciazy i potwierdzam ze czas zakupow jest czyms naprawde super. Jednak napotkalismy z mezem na pewne problemy np pieluchy tetrowe b drogie, posciel rowniez i musimy sciagac z pl, ale najbardziej wystraszylismy sie wozkow brrrrrrrrr. Wpadl nam test wozkow do rak i zrobilo nam sie slabo:
A˝ w 10 spoÊród 15 wózków w teÊcie naukowcy wykryli
szkodliwe substancje. W materia∏ach, z których wykonano
niektóre wózki, znajdowa∏o si´ nawet po kilka ró˝nych
trucizn. Te szkodliwe zwiàzki chemiczne kryjà si´ w elementach
cz´sto dotykanych, zarówno przez rodziców, jak
i przez dzieci. Chodzi o uchwyty, barierk´ ochronnà i tapicerk
´ wózka. Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, efekty
dzia∏ania zwiàzków, o których mowa, nie pojawià si´ od
razu, ani w przypadku doros∏ych, ani dzieci. Do dziÊ jednak
nie wiadomo, czy i w jaki sposób poszczególne podejrzane
zwiàzki si´ uzupe∏niajà i jaki mo˝e byç po latach efekt d∏ugotrwa∏
ego kontaktu z nimi. To wystarcza, aby w teÊcie
odjàç punkty 10 badanym wózkom, w których wykryto
podwy˝szone zawartoÊci szkodliwych substancji.

Moze wy dziewczyny macie jakies info na ten temat? My niewiemy co robic. I jeszcze te zabawki "made in china" tez podobno zawieraja jakies szkodliwosci. W pl byla jakas afera z tym zwiazana. Najciekawsze jest to ze takie firmy jak np mamasandpapas, chico, graco sa w polowie przynajmniej wyprodukowane w chinach. Artykul ten byl zamieszczony w Swiat Konsumenta i zostal wydrukowany test z markami firm. Co z tym zrobic dziewczyny...
Pozdrawiamy z Ennis;-)
 
Ja przez cala ciaze i pozniej w pologu uzywalam plynu ginekologicznego do higieny intymnej Lactacyd Femina. Jak dla mnie to super - naprawde lagodzil podraznienia po porodzie. Tylko ze ja rodzilam w Polsce - ale mysle ze tutaj w aptekach tez ten plyn jest, bo jego producentem jest GlaxoSmithKline UK.
 
Wiesz...kazda mama chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Ale nie popadajmy w paranoje. Wykryto w tych popularnych markach bo dla nich przeprowadzono testy. Dla polskich nikt nie przeprowadzil wiec nigdy sie nie dowiesz co w nich siedzy.Czy myslisz ze jesli produkowane w Polsce to jakies ekologiczne i bez uzycia chemii. Tym bardziej moga zawierac trujace substacje i farby bo nikt nie sprawdza a pewnie te sa najtansze i dostepne wowczas dla przecietnego nabywcy.
Poza tym nawet jesli....w dzisiejszych czasach chemia jest wszedzie. Zabawki, wozki, ubrania, srodki czystosci, jedzenie...chcesz jej uniknac...bedziesz musiala zamowic drewno i zrobic wszystko z drewna, gotowac z warzyw ze swojego ogrodka, sama tkac tkaniny, farbowac farbnikami zrobionymi przez ciebie ...ale czy ma to sens? TO oczywiscie zart :)
 
reklama
hej dziewczyny, co do wozka to mialam ogromny dylemat bo w Galway zaden wybor, chociaz ostatnio otworzyli sklep gdzie jest wiecej wozkow i nie tylko spacerowki plus fotelik do auta. Ja sie nie znam ale po konsultacjach z roznymi mamami, ktore stwierdzily ze to glupota nie kupowac glebokiego wozka, no bo jak inaczej takie malenstwo wozic???!!! zakupilam sobie komplet na ebay 3 w 1 firmy Hauck, calosc z przesylka kosztowala mnie 450 E wiec chyba nie tak duzo. Stelaz jest super z pompowanymi kolami, zwrotny i lekki, gondolka smieszna bo retro, czyli dosc nisko osadzona, wszystko wyglada solidnie jak przystalo na wyrob niemiecki. A balam sie bardzo tak w sumie w ciemno kupowac, ale coz, tutaj dziura... Aha rodze za 2 tyg. a wozek kupilam juz w listopadzie:)))
 
Do góry