reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Łowcy promocji"

reklama
wozek planujecie kupic tu czy sprowadzac?. Ja zdecydowanie jestm za sprowadzeniem - koszt ok 200zl. nie wspominajac ze cena wozka (WYGLAD, FUNKCJONALNOSC) jest o niebo korzystniejsza. Na 99% kupie firmy ROAN...

Wyglad wozka to jedno a funkcjonalnosc to dopiero wyjdzie w praniu. Kazda mama ma inny gust i inne potrzeby i jak to jej pierwsze dziecko to wydaje jej sie ze jak wozek bedzie ladny i wygladac na funkcjonalny to bedzie super. Niestety tak nie jest. Zanim podejmiecie decyzje proponuje odpowiedziec sobie na pytania:
Czy wozek wejdzie do bagaznika po zlozeniu, jak sie sklada, jaka jago waga? I nie tylko zalozyc ale przymierzyc czy np nie zajmuje calego bagaznika i juz zadne zakupy nie wejda.
Czy jesli bedziecie uzywac komunikacji miejskiej czesto to czy na waszej trasie jezdzi taki autobus co zabiera wozki (tzn przystosowany do niepelnosprawnych z duza iloscia miejsca w srodku)? Czy przypadkiem nie jezdza tylko takie do kotrych trzeba wozek skladac. Niestety w Dublinie na niektorych trasach jezdza tylko takie przystosowane autobusy 2-3 razy dziennie. Z gondolka sie nie wejdzie, jesli juz to trzeba ja trzymac na kolanach, reszte slozyc. Dla 1 osoby to problem.
Jaki jest rozstaw kol? Te polskie wozki to strasznie szerokie kolumbrynu i niestety nie mozna sie nimi przecisnac w sklepach miedzy polkami, zwykle sie o cos zawadza no i problem w autobusach ...bo sa szerokosci przejscia.
Czy w wyposazeniu wozka jest folia...i to dobra folia a nie woreczek imitujacy folie...tu przydaje sie bardzo czesto...i ma wytrzymac dosyc dlugo.
Czy wozek jest zwrotny, lekki i latwo nim manewrowac. Np Dublin jest zapchany ludzmi i niestety jest to konieczne by wymijac ludzi...nie wszyscy schodza z drogi.
Czy do waszego GP nie ma schodow i braku windy. Z gondolka i kg ciezko sobie poradzic samemu.

Jak dla mnie gondolka bylaby uzyteczna ok 4 mies, bo moj maly byl bardzo ciekawy i zaplakalby sie na smierc lezac i nie moc obserwowac co wokol. Wiekszosc gondolek jest bez pasow bezpieczenstwa co w przypadku mojego ruchliwego synka spowodowaloby ze napewn by wypadl :)
Teraz z perspektywy czasu mysle ze gdzybym kupowala cos raz jescze (choc bardzo jestem z mojego wozka zadowlona (spacerowka przystosowana dla dzieci od 0, skladana 1 reka z mozliwoscia wpiecia fotelika samochodowego nabyta tutaj) to mysle ze pewnie kupilabym cos mniejszego, zgrabiejszego i lzejszego.
Niestety polskie wozki tylko wygladaja ladnie ale ich funcjonalnosc jest kiepska. Od tapicerki zaczynajac, na technice konczac. Duzo elementow sie zacina, psuje, folia przeciwdeszczowa sie rwie. Moja kolezanka sprowadzila wozek z Polski, nie jakis taki bo z wyzszej polki...folia uszkodzila sie przy pierwszym deszczu, wylozenie gondolki po 1 spacerze bylo brudne bo bylo snieznobiale z materialu przescieradla, hamulec zepsul sie po 2 mies. Na jej trasie nie jezdzil odpowiedni autobus wiec 3 km musiala chodzic do centrum piechota, do lekarza tylko z mezem bo schody i sama z dzieckiem i wozkiem nie wejdzie.
Rozgladnijcie sie ile ogloszen o sprzedazy wozkow z Polski na gazeta.ie, ile dziewczyn z wozkami z Polski i z b. malutkimi dziecmi szuka juz nastepnego wozka. Dzis bylam w Mothercare - 2 dziewczyny...dzieci ok 3-5 mies, gondolki...i szukaja nowych lekkich zgrabnych wozkow.
Powodzenia w zakupach i rozsadnych wyborach
 
Dzieki za poruszeni tak waznego tematu - wozek. Wiem, ze ja mam jeszcze duzo czasu, ale wolalabym wiedziec co mam wybrac i juz teraz zaczelam niesmialo rozgladac sie w sklepach, na necie no i oczywiscie na forach co kupic. I pierwsze wrazenie - TOTALNA PORAZKA!!!! Wybor zaden. Na poczatku chcialam sprowadzic wozek z Poslki, ale jak posprawdzalam ceny to tutaj te same wozki sa tansze nic w Polsce, szkoda tylko ze taki marny wybor.
Jak na razie znalazlam tylko jeden wozek, ktory mi odpowiada Jane Nomad, ale cena porazajaca. Jezeli macie jakies namiary tzn. adresy sklepow, www, jak rowniez porady, czekam z niecierpliwoscia.
Ja mieszkam kolo Limerick, ale z tego co sie zorientowalam i tak bedziemy jechac do Dublina na zakupy, wiec rejon jest dla mnie bez znaczenia.
A przy okazji: Szczesliwego Nowego Roku !!!!
 
Jesli moge sie wypowiedziec na temat wozkow to Ja gondolki uzywalam dosc dlugo z tzw braku laku. Byla ciezka szeroka calkiem zwrotna i super sprawdzala sie na wybojach bo miala paskowe zawieszenie. Rodzice wyslali mi ja z PL. Teraz przerzucilam sie na spacerowke (chico simplicity) i jestem bardzo zadowolna. Jest porzadnie zrobiona, lekka, bardzo zwrotna, ma duzy kosz na zakupy, latwo sie sklada i nie wyobrazam sobie teraz jak ja moglam jezdzic ta grzmotowata gadolka. Ma niestety dwie wady. Czasem wdeptuje w hamulec i paski zapinajace dziecko sa troszke przykrotkie i grubasek w cieplej zimowej kurtce moglby miec male problemy z dopieciem.

Co do rozmiarow ciuszkow to rzeczywiscie kupowanie rozmiaru Newborn jest cokolwiek ryzykowne co prawda moze sie zdazyc ze 0-3 przez jakis czas bedzie troche za duze ale dzieci naprawde baaaardzo szybko rosna.

Do szpitala najlepiej wziasc dwie torby jedna na porodowke a druga na po-porodzie. Do tej na porodowke zapakowac pieluszke, pajacyk, bodziaka, czapeczke, maly kocyk dla maluszka. Szlafrok, kapcie, koszule nocna (najlepiej ciemna) i wode do picia dla siebie.
Do torby po porodzie warto dolozyc jeszcze ze dwie koszule albo pizamy, klapki pod prysznic, bardzo chlonne podpaski albo takie pieluchy bella(sa bardzo chlonne) krem na brodawki (albo lanoline) cieple skarpetki, reczniki a dla maluszka zapas ciuszkow na trzy dni ( po 2-3 ciuszki na dzien bo zawsze moze sie zdazyc 'wypadek' Ciuszki najlepiej rozpinane na calej dlugosci(pakacyki) zwlaszcza dla mam ktore sa niezbyt doswiadczone bo zakladanie takiemu maluszkowi czegokolwiek przez glowe a poczatku jest koszmarem. Poza tym jakis delikatny plyn do kapieli, wazeline lub sudocrem(wazelina jest tansza a w zupelnosci wystarcza, wate (tutaj preferuja obmywanie tyleczka wacikami zanurzonymi w wodzie zamiast nawilzanych husteczek) no i oczywiscie skarpetki, czapeczki, recznik, pieluszki tetrowe zeby podlozyc pod dupcie podczas przewijania i jeszcze ze dwa kocyki.
A w domu niech lezy torba na wyjscie ktora przywiezie maz przed samym wyjsciem.(Nie ma sensu brac jej ze soba od razu.

Teraz kwestia przewijaka. Wedlug mnie jest on zupelnie zbedny zwlaszcza w domach gdzie jest malo miejsca. Wystarczy taki plastikowy rozlozony na luzku. Ja od urodzenia przewijam niunie na luzku, juz teraz nawet bez przewijaka. Super spradzal mi sie tez wklad z takiej torby-przewijaka. Na zewnatrz miekka bawelenka pod spodem guma.

To wszystko moje doswiadczenia ale co mama to inne zdanie. Mam nadzieje ze pomoglam troche.
 
Co do rozmiarow ciuszkow to rzeczywiscie kupowanie rozmiaru Newborn jest cokolwiek ryzykowne co prawda moze sie zdazyc ze 0-3 przez jakis czas bedzie troche za duze ale dzieci naprawde baaaardzo szybko rosna.

No to wszystko zalezy od tego jakie sie urodzi dziecko. Ja spodziewalam sie duzego dziecka i nabylam wszystko 0-3, a maly urodzil sie za wczesnie i byl naprawde niewielki. Rozmiar Newborn byl na niego duzo za duzy, musialam szukac rozmiaru Small baby :). Cale szczescie ze szpital byl niedaleko od sklepow a ja wczesniej pokazalam mezowi co i gdzie szukac i w ktorym sklepie, co gdzie lezy w aptece ...tak gdyby czegos zabraklo lub bylo potrzebne.
Z rozmiarem 0-3 rozstalismy sie w wieku ponad 6 mies...ciuszki nadal byly za szerokie po bokach, ale na dlugosc za krotkie :)
 
Dzien Dobry i Szczesliwego Nowego Roku!!!

Na wstepie chcialabym podziekowac za wszystkie Wasze opinie i rady! Wszystkie bardzo cenne! Teraz juz wiem jak sie spakowac do szpitala!

Wozek... jeszcze zanim zaszlam w ciaze sledzilam wszystko co pojawi sie na rynku (no moze prawie). Czytalam fora, testy i wypytywalam mam. Faktycznie wybor zalezy przede wszytkim od gustu mamy i jej potrzeb.
Od zawsze bylam przekonana do marki Emmaljunga - niestety realia cenowe... kolejna marka Mutsy (troche tansza), tez za droga. Ogladalam wiele wozkow tutaj w Dublinie (najwiekszy wybor w Eurobaby (adres: Eurocycles & Eurobaby
Unit 1 Finches Park,
Longmile Road,
Dublin 12.)
Pewnie wybralabym nie jeden ale:
1) male, plastikowe kola - (jak dla mnie musza byc pompowane - moze w praktyce okaze sie ze nie mam racji)
2) wozenie noworodka w foteliku samochodowym (jako przystosowanie wozka dla noworodkow) - dla mnie absurd jak mozna chodzic na spacery z dziekiem, skazywac go na taka niewygode... moze tez sie myle (wikszosc kobiet w Irladni tak wlasnie robi)
Bardzo dlugo nie moglam sie zdecydowac - bylam przerazona - moj maz jeszcze bardziej. Wygladalo na to ze nie ma wozka ktory spelni moje oczekiwania (gl przez ramy cenowe). Postanowilam ze nie bede wiecej szukac tylko zamowie tego Roana (marite), jezeli okaze sie totalna porazka (mam nadzieje ze nie) to po 6 miesiacach kupie inny. Mysle sobie, ze na podstawie Roana poznam w praktyce czego potrzebuje i jesli zdecyduje sie na kolejny to cenowo wyjdzie wciaz taniej niz kupienie drogiej Emmaljungi, a bede bogatsza w doswiadczenie.
(Nie korzystam z komunikacji miejskiej bo mam chorobe lokomocyjna, nie lubie chodzic do centrow handlowych wiec problem rozmiaru wozka odpada - do bagaznika sie miesci... :) )

Przewijak - moze faktycznie nie mam co szukac tylko przebierac na lozku!?!?!? Zupelnie o tym nie pomyslalam

Rozmiar rzeczy - no coz - okaze sie po narodzinach czy dokupie mniejszych czy wiekszych rzeczy. Chyba lepiej miec za duze niz za male :tak:
pozdrawiam!
 
sim mysle, ze dobrze gadasz:) Ja miałam jeszcze mniejszy wybór jak rodziłam w Polsce, więc kupiałam używany gondola + przekładana spacerówka na dużych kołach. Był tani, z reszą kupili go rodzice. Uzywałam go 3 miesiące. Potem odkrylam uroki spacerówki babydreams, o niebo lepszej niż gondolowy. W sumie babydreams też troche z braku laku... Miał mieć duże koła i rozkładać się na płasko. Jak teraz pomyśle o tych wózkach robi mi się słabo!
Jak urodziła się druga corka podobnie 3 miesięce przejeździła w gondolce (uwielbiała leżeć na brzuchu, nawet w wózku), a póżniej wylądowała na drugim miejscu w graco stadium duo.

Jak skończyła 6 miesięcy kupiłam Maclarena Techno XT. Nie byłam do niego w ogóle przekonana! Serio! Wcale, a wcale! Wydawało mi się, ze będzie tragiczny... I jakże się zawiodłam:) Jest wspaniały! Tak jak pisałam powyżej. Do tego dokupiłam podstawkę dla starszej i możemy śmigać:D

Więc jak widzicie z tymi wózkami to nigdy nic nie wiadomo...
 
Dzien dobry,
ja od rana moze z banalnym pytanie: czy pod pajacyk ubiera sie body? czy koszulke? czy nic (o pampersie nie zapomne :tak:)
Moze dla noworodka wygodniejsze jest body z dlugim rekawem i spioszki?

milego dnia!
pozdrawiam
 
reklama
Sim77, ja ubieralam body z dlugim rekawkiem i spioszki. A pod pajacyk juz nie pamietam co. Chyba kaftanik. To zalezy jaka temperatura byla w domu.
 
Do góry