reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łożysko przodujące

Ciesze sie ze jest ok, 33tygodnie skonczone to jest bardzo dobrze :)
Moj lekarz nie poruszal jeszcze tematu cesarki tak co do dnia, ale z tego co zrozumialam to w 37 mnie polozy w szpitalu a w 38 cesarka tylko nie wiem czy w skonczonym 38 czy 37+1. Za tydzien 29.01 mam wizyte to moze cos wiecej mi powie, ale on jakos bardzo spokojnie podchodzi do tego przodowania, ciagle mnie uspokaja :) Na prenatalnych dzisiaj babeczka mowila ze ciecie sie robi w 37+1 albo nawet 36+1 zalezy jaka jest sytacja. Wiec jak dobrze pojdzie to maly bedzie z marca :) bo termin z miesiaczki mam na 5.04, a z usg na polowkowych byl 2.04, a dzisiaj mowila ze koncowka marca wiec chyba jest odrobinke do przodu :)
A Ty mialas sterydy na pluca podane?
 
reklama
Ciesze sie ze jest ok, 33tygodnie skonczone to jest bardzo dobrze :)
Moj lekarz nie poruszal jeszcze tematu cesarki tak co do dnia, ale z tego co zrozumialam to w 37 mnie polozy w szpitalu a w 38 cesarka tylko nie wiem czy w skonczonym 38 czy 37+1. Za tydzien 29.01 mam wizyte to moze cos wiecej mi powie, ale on jakos bardzo spokojnie podchodzi do tego przodowania, ciagle mnie uspokaja :) Na prenatalnych dzisiaj babeczka mowila ze ciecie sie robi w 37+1 albo nawet 36+1 zalezy jaka jest sytacja. Wiec jak dobrze pojdzie to maly bedzie z marca :) bo termin z miesiaczki mam na 5.04, a z usg na polowkowych byl 2.04, a dzisiaj mowila ze koncowka marca wiec chyba jest odrobinke do przodu :)
A Ty mialas sterydy na pluca podane?
Różne są szkoły z tymi łożyskami. Może to tez zależy od sytuacji. Moją koleżankę z centralnie przodującym chcieli położyć już w 30 tygodniu. Ostatecznie wyprosiła 32 tydzień. Cesarkę miała zaplanowaną na 37+0, ale na koniec 36 dostała krwawienia po podaniu sterydów i zrobili cc na cito. Mi tez lekarz mówił, ze 37+0 planuje się cesarki. Ja nie miałam podanych sterydów, bo nic się nie działo i nie byłam ani razu w szpitalu. A Ty miałaś? Może jak teraz nie masz już centralnie przodującego, to później zrobią cc. Najważniejsze, ze już nie masz krwawień i przepływy dobre.
 
Sterydy mialam podane przy tym drugim krwawieniu, ale moj lekarz na ostatniej wizycie o tym mowil ze nawet jesli by sie nic nie dzialo to by podal na wszelki wypadek. W zasadzie to po 34 tygodniu chyba sama bym chciala juz isc do szpitala, oczywiscie nie z czystej checi ale ze strachu wlasnie... Ja teraz potrafie budzic sie w nocy i sprawdzac czy nie zalalam sie krwia a co dopiero pozniej...
 
Ale po 35 tygodniu nie podaja chyba sterydow poniewaz wtedy pluca sa juz rozwiniete, nawet na prenatalnych tak dzisiaj mowila. Moze co lekarz to inaczej
 
Ale po 35 tygodniu nie podaja chyba sterydow poniewaz wtedy pluca sa juz rozwiniete, nawet na prenatalnych tak dzisiaj mowila. Moze co lekarz to inaczej
Zapytam się w środę na wizycie. A ze strachem mam podobnie, jak Ty. Wiec tez już nie będę się buntować z tym szpitalem. Co prawda lekarz mi mówi, ze to pierwsze krwawienie zwykle nie jest takie hardcorowe, ale im dalej, tym większe ryzyko.
 
Moje łożysko troszkę się przesunęło i teraz jest brzeżnie przodujące. Ale cc wciąż 17.02. Następna wizytę mam 4.02 i już pewnie potem pojde do szpitala. Muszę dotrwać do tego lutego. Ale bobas już wazy 2300 g, wiec w razie czego nie ma tragedii.
 
To bardzo dobrze. Brzeznie juz nie tak najgorzej :) mozesz juz byc spokojniejsza :) szczegolnie ze nic sie narazie nie dzialo wiec w razie co pierwsze bedzie delikatne chociaz nie zycze :) Do cc na pewno dotrzymasz
 
reklama
Do góry