reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina i Duphaston

reklama
Hmmm to ciekawe, ja biorę Luteinę od 5tc (przepisano Mi ją przez to że w grudniu poroniłąm, a w lutym już drugi raz zaszłam w ciąże-więc tak na wszelki wypadek na podtrzymanie dostałam) , obecnie jestem w 21tc i z dzidziusiem jest wszystko w porządku, dobrze się rozwija, ale moja lekarka nadal każe Mi ją brać ...
... Mam pytanie do dziewczyn które też miały/mają przepisaną luteinę !?
Czy luteinę trzeba brać do samego końca ciąży !?
( troszkę ta aplikacja luteiny dopochwowej uciążliwa :/ )
 
Ostatnia edycja:
Kami02 jak tak jak Ty dostałam Luteinę "profilkatycznie" po poronieniu pierwszej ciąży.
Ale mi lekarza kazał odstawić w 16 tc.
Luteina zaspakaja niedobór progesteronu, ale w momencie wytworzenia się łożyska nie ma mowy o niedoborze.
Tak, więc nie ma po co brać potem;-)
 
Ja brałam luteinę również zapobiegawczo ponieważ pierwszą ciążę również poroniłam, ale kazano mi ją brać do końca 14tc, ale z tego co wiem to luteina ma rownież dobre działanie na szyjkę macicy, ponieważ zapobiega jej skracaniu.
 
hej witam, ja tez brałam luteinę w pierwszej i drugiej ciązy także do 12-14 tyg. ciązy, choc nie przeszłam nigdy poronienia. Brałam ja 2xdziennie pod język. Po 14 tyg. ginek kazał odstawić, ale z dzieciaczkami wszystko OK. córcia urodziła sie z waga 3650 g a teraz oczekuje drugiego maluszka, na razie ma 1500 g i jeszcze musi posiedziec! Szyjka sie nie skraca, rozwarcia nie ma , przedwczesnych skurczy nie ma . I dobrze, bo jeszcze czas, pozostało jakieś 70 dni do konca ciazy, czyli 8 tygodni.
 
Jestem w 22 tygodniu ciąży i od kilku dni mam skurcze macicy i twardy brzuch. Lekarz przepisał mi luteine dopochwowo. Jednak dopiero w domu przeczytałam na ulotce, ze nie nalezy jej stosować przy nowotworach piersi, a ja mam liczne torbiele i włókniaka (to także nowotwory tyle, że niezłośliwe...). Problemu by nie było, gdyby był to moj lekarz prowadzący, ale ten niestety jest na urlopie i nie odbiera telefonu...podobnie zresztą jak ten, który przepisał mi dzisiaj lek...Dziewczyny, pomóżcie! Czy orientujecie się, czy torbiele i włókniaki w piersiach sa przeciwskazaniem do zażywania luteiny? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
 
Hej Dziewczyny jestem w 11 tygodniu ciąży dostałam od gina Luteine do pochwowo poniewarz 1 ciąże urodziłam za wczesnie. Od paru tygodni strasznie swedzi i takie dziwne uczucie pieczenia czy to morze byc grzybica wywołana Luteiną W sobote 26 ide do gina ale jesli to cos powarznego to pojade wczesniej prosze o rade Pozdrawiam
 
reklama
Do góry